Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piscina
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Bogdan_F
M-a spus doctorul ca ar fi bine sa dau pe la piscina daca nu vreau sa am probleme cu coloana mai tarziu....
vroiam sa va intreb pe unde stiti o piscina (acoperita), cat mai aproape de zona de sud a orasului, si cam care sunt conditiile.
steph
pai nu prea stiu eu care e zona de sud.

da poti merge la bazin la lia amnoliu sau floreasca.

floreasca>acceptabil
lia manoliu> super conditii

abonamentele in jur de 600 mii pe luna vreo 12 intrari dar poti intra cu 50 mii la paznic

program destul de flexibil inclusiv week`end
Sony
QUOTE(steph @ 19 Feb 2005, 17:53)
abonamentele in jur de 600 mii pe luna vreo 12 intrari dar poti intra cu 50 mii la paznic
*


Pai nu e acelasi lucru? Paznicii astia nu fac si ei un discount fata de abonament?
steph
50 de mii e la lia manoliu unde abonamentu e 1 mil cu 10 intrari am uitat sa specific biggrin.gif

si avantaju e ca nu tre sa faci un abonament pe care sa il consumi intr-o luna (obligatoriu).
costi
Hotel Parc (Casa Scinteii) si hotel Bucuresti
In ambele locatii ai si sauna si un simulacru de sala de forta; preturi in jur de 100-150.000 intrarea (la Buc ar putea fi mai mult)
bomicabomic
Parc adica Crown Plaza. Nu? E super acolo, a bagat Georgica Copos bani, dar a iesit bine.
john_b
Vis-avis de regie, in fostul IDM, e un club care are, printre altele, si piscina. Am auzit ca e 90E taxa de membru pe 6 luni (ca sa intri la piscina trebuie sa fii membru). Cica ar avea si "curent" adica inoti impotriva curentului, sa nu faci ture de bazin.
costi
corecta info cu IDM Regie.
Bomica nu e Crown (desi o fi facut Copos vreuna dar nu cred) este Parc cum am zi .
In locul ala sint trei hoteluri: Crown Plazza lu' Copos; Turist si Parc
bomicabomic
Ok, Costi. Atunci si Plaza e o optiune.
asarban
Vezi la "casa de sanatate" de pe serban Voda
Valentine
Ala de pe Lia Manoliu nu e cumva neacoperit? Poate cineva sa puna si programul exact la asta si la ala din IDM? smile.gif Thanks!
Ant
Pentru Drumul Taberei , la Club Passion pe Valea Oltului, piscina acoperita, sauna ... Intrarea 150.000, 50000 sauna. E cam micuta dar sunt ok conditiile.
costi
daca tot v-a apucat dorinta de piscina aveti grija de urmatoarele:
http://www.cdt-babes.ro/articole/piscina.htm

IDM Club
Adresa: Spl. Independentei 319B
Telefon: 221 58 30, 093 644 611, fax 637 78 64
Info: Program: 9:00 - 01:00.

Info suplimentare:
http://www.diseara.ro/templates/sport.php3

Ake
QUOTE(costi)
acneea la clor, granulomul de piscina, dermatofitia piciorului, diverse micoze, conjunctivita data de chlamidia trachomatis, leptospiroza,  pruritul cutanat -

Hai , mai Costi ca mi-a pierit tot cheful. Banuiesc ca astea sunt mai mult "de strand" decat "de piscina". Sau asa sper. Am in plan un drum cand s-o mai incalzi pe la "Parc" si o sa va spun daca vreuna din cele de mai sus intra gratis in pretul biletului
costi
le poti preveni imbracind costum de scafandru smile.gif
sau pune-ti un prezervativ macar acolo sa fii sigur !!!

Acum serios daca vezi un afis cu "dusul inainte de intrarea in bazin obligatoriu" (dar sa nu ai cum scapa de asta) si un fel de tava cu o zeama prin care trebuie sa treci ca sa ajungi in apa, atunci stai mai linistit.
Altfeeeeel, atentie maxima !
tarzy
Eu merg la Floreasca
800.000 - 12 intrari, si pot intra pana la 3 persoane pe acelasi abonament

conditiile nu sunt cine stie ce, dar oricum oricine intra in bazin trebuie sa treaca print-un mini-bazin in care banuiesc / sper ca-s substante dezinfectante.

este bazin si nu piscina, adica trebuie sa inoti nu sa te balacesti
nu este cea mai luxoasa cladire dar macar garderoba este pazita.
programul este destul de strain, in timpul saptamanii de la 6-7 dimineata si apoi seara parca de la 20-23
sambata de la 19.30 la 22
duminica de la 16.00 la 20.
bomicabomic
Eu va recomand la Palatul Parlamentului. Tocmai s-a descoperit, ca e una acolo. biggrin.gif
Mache
Daca sunteti cuminti va pun si apa. Dar sa va luati costume de protectie, ca am vazut mult moloz pana la ea. laugh.gif
costi
tz, tz, tz; moloz era pe unde au bagat ziaristii, sperind ca-i sperie si se lasa;
Piscina are acces cu liftul si bar;
Mache
Am aflat si eu, ulterior.
Ake
Are cineva preturi mai noi, ceva noi aparitii in legatura cu subiectul?
De Miramar stiti ceva preturi si conditii?
einstein1984
Miramar e misto, curat, apa calda daca e cazul. Vreo 150 000 o intrare cred (100 000 acum 2 veri, cu reducere de student)
Lia Manoliu are si bazin acoperit, iar pe vremuri trebuia sa vii cu adeverinta medicala cum ca nu ai avea boli de piele. Dupa vreo 3 abonamente acolo am invatat sa inot si am capatat o conjuctivita (de la clor). Folositi ochelari si nu aveti probleme. Balaceala placuta.
Valentine
QUOTE(Ake @ 1 Feb 2006, 15:36)
De Miramar stiti ceva preturi si conditii?
*


8 lei daca esti student. Apa in nici un caz nu se poate numi curata si calda (decat daca te raportezi la dambovita!). Mai tot timpul sunt o groaza de pusti care se balacesc aiurea si nu prea ai cum sa faci linistit bazine. Nu e recomandat pentru cei care vor sa inoate serios parerea mea ...
vladimir
Pe Serban Voda, aprope de Directia de Impozite a sectorului 4. poti intra si pe D. Cantemir ( a doua la dreapta daca vii de la Unirii, sau prima la stanga - peste - linia continua hahahhaha ! - dupa trecerea de pietoni, daca vii de la Sincai)
Asta ca ziceai ceva de partea de sud.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.