Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Renault Twingo
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
tunderbird
Asa cum rezulta din titlu, vreau sa cumpar un Twingo fabricat dupa 2001 si cu aer conditionat, inmatriculat in Romania, direct de la proprietar (exclus samsari).
tortulet
il vand eu pe al meu !! e din 2005 cu 45000km mai multe detalii pm. sau ym extaz26
tunderbird
QUOTE
tortulet
Postat 22 Feb 2009, 21:13

  il vand eu pe al meu !! e din 2005 cu 45000km mai multe detalii pm. sau ym extaz26


Ti-am dat PM.
Nu te-ai obosit sa-mi raspunzi...


Valabil in continuare.
wrstefan
salut am eu un twingo de vanzare ,a fost reparat dupa accident major,acum este reparat in proportie de 80% mai are nevoie de mici finisaje si vopsire ,daca cauti in forum la twingo dupa userul meu gasesti poze cu el ,ar mai trebui cumparate 3 airbaguri si radiatorul de clima , restul sunt cumparate noi in majoritate bara ,faruri,stop,amortizor,bascula ,bielete directie,radiator apa si second calandru usa,aripi si capota pretul ar fii 1950euro inmatriculat eu fiind propietar masina din 2001 cu ac
tunderbird
Si cam cat estimezi ca ar mai trebui sa cheltuiesc (fara sa mai punem la socoteala timpul si nervii consumati cu meseriasii) ca sa am o masina perfect functionala dupa un accident major?

Fara suparare, chiar daca ai o gramada de piese noi pe ea, o masina accidentata ramane totusi o masina accidentata...de banii pe care ii ceri tu as putea lua usor o supernova clima si chiar si o solenza scala, la un rulaj mai mare, dar fara probleme majore.
tunderbird
valabil

ATENTIE: va rugam cititi regulamentul de la BURSA
tunderbird
Anunt valabil in continuare.
tunderbird
Valabil
tunderbird
Valabil
tortulet
eu stiu ca ti am raspuns la pm . dar in fine uite o poti vedea aici http://www.okazii.ro/catalog/19507173/Twingo.html
tunderbird
Am primit PM-ul.
Multumesc dar nu am vazut AC in configuratie...titlul topicului nu este destul de clar?
Din pacate, sistemul audio nu are mare valoare pentru mine...nu atat cat sa compenseze lipsa AC-ului.
tunderbird
Valabil.
dobricano
Salut.
Am eu un Twingo de vanzare cu conditiile cerute de tine, este foarte bine intretinut, nefumator. (cauciucuri Michelin, noi, placute, distribuite schimbate, ulei Elf, tapiserie velour, plafon tabla) dar e din vara lui 2000.
Luata de mine personal din Germania de la pers fiz. in oct. 2006 la 65000 km.
Respectiva persoana facea naveta cu ea la serviciu (cam 50 KM zilnic). De aceea inclin sa cred ca avea KM reali.
Are acum 84000 km.
Cei 20000 km facuti fara probleme.
O vand ca s-a marit familia. smile.gif
Tinand seama ca acum in Germania, un Twingo ca al meu costa de la 3000 euro in sus, un pret de 3700 negociabil mi se pare unul corect.
(de ex. numai cauciucurile Michelin pentru ea costa cam 50 euro bucata).
Esti interesat ?
Stam de vorba.
tunderbird
De unde esti ...unde poate fi vazuta masina?


LE Tocmai ti-am vazut anuntul cu 3300 euro negociabil
http://www.reno.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=121649&hl=

Nu stiu ce sa zic....cam complicat sa ajung pana la ARAD, mai ales ca mai am o oferta cu un BLEUE INITIALE PARIS, fara trapa, fabricat la sfarsitul lui 2001, identic cu cel prezentat aici http://www.twingo.net/nicolas/history5.htm#ibleue, mult mai aproape de Bucuresti, la pretul cerut de tine anul trecut.



dobricano
Salut.
Fata de anul trecut eu am pus in plus doar diferenta de taxa aferenta a ceea ce vreau eu sa cumpar. Nu vreau sa fac specula din dublarea taxei dar nici nu o pot suporta suplimentar. Pe de alta parte, o parte din banii de diferenta ii am in RON, bani care acum valoreaza mai putini euro fata de vara anului trecut. De aceea am pus un 400 euro la pretul negociabil.

E bine ca a mai ramas topicul macar pentru a vedea doritorii poze.

Eu stiu pe ce ma bazez cand cer acest pret.
La inceput, cand am vrut sa cumpar un Twingo, am vrut sa mi-o aduca o "cunostinta". Bineinteles ca luase cea mai mica oferta de pe "mobile" iar din Germania pana in Romania kilometrajul "scadea" de la 130.000 la 60.000 si-i iesea un castig curat de 1000 euro.!!!
Asa ca m-am enervat, mi-am cautat eu masina si am adus-o eu.
Faptul ca acea persoana cere 3300 pe un Initiale cu mai bine de un an mai nou si eventual cu kilometri comparabili mie mi se pare cel putin dubios. Poate ca are motivele lui dar poate nu !!!

Asa ca ai grija.
Pe de alta parte ca o parere personala.
- cand imbatraneste, pielea aia lucioasa arata naspa. dry.gif
- cu motorul de 16v, 75 CP trebuie sa fii mai grijuliu. (daca are acest motor).

Inca o chestiune legata de senzorul MAP de care era scris in topicul meu. Eu am luat un senzor de ala sa-l am de rezerva.

Intre timp, il curatasem pe cel original.
L-am pus la loc si de atunci nu mai are nicio problema.
Eu il am in continuare pe cel nou, sigilat, in caz ca mai apare problema.

Si inca ceva...
Zi-i lu' respectivul cu Initial-ul sa-ti arate contractul de achizitie din Germania.
Sa vezi cat a dat el de fapt pe masina. Sa vezi daca e nevoit sa vanda si lasa din pret sau e altceva la mijloc.
La masina mea, daca vei fi interesat, iti voi arata actul de cumparare de la persoana respectiva.
Distanta nu cred ca e o problema. Te urci seara in tren si dimineata esti aici.
Salut.
Ovidiu
tunderbird
Nu mai este valabil. Se poate inchide.

Multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.