Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Modul inchidere centralizata
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > Car Security - Alarme Auto
Paul Gabriel
am si eu o intrebare, de la un timp nu mi se mai inchide masina din telecomanda. Apas pe inchis si se aprind avariile, deci ii da comanda dar nu se inchid. Daca le inchid de la butonu de la usa, si inchid usa, se deschid din telecomanda dar nu tot timpul si in afara de usa de la sofer. Cateodata se inchide masina dar numa cele 3 usi, tot in afara de usa de la sofer. Sper ca m-am facut inteles, si astept raspunsuri pt cine ma poate ajuta. Multumesc
megane_brotac
pe ce masina ?
gyproc79
fiindca toate motorasele sunt legate in paralel, normal unu' nu'l influenteaza pe altul. daca ai probleme la usa soferului, poate motorasul este obosit..... sau yala din usa functioneaza f greu si motorasul nu'l poate actiona. daca motorasul este ars.... tot nu are efecte la restul, numai daca nu tzia intrat apa de ex. si face scurt.... atunci nici restul usilor nu mai func. pe langa asta mai tre verificate si firul rosu la +12V sau mai ales firul negru la masa sa nu faca cumva contact cum trebe.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.