Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] FORD MONDEO GHIA 2.2 TDCI 155cp, an 2005
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Meghitzanul
Voi incerca sa fac o prezentare cat mai detailiata a masinii:

FORD MONDEO GHIA 2.2 TDCI
Putere: 155 CP la 3500 rot/min
Cuplu motor: 360Nm disponibil de la 1800 rot/min si 400Nm disponibil de la 2500 rot/min
An fabricatie: 2005
Carburant: motorina
Capacitate cilindrica: 2198 cm3
Acceleratia 0-100 km/h (s): 8,7
Viteza maxima (km/h): 220
Consum mixt (l/100 km): 6,1

Dotari:
cutie manuala 6+1;
ESP+ASR+IVDC (controlul dinamic al traiectoriei, controlul tractiunii, control interactiv al dinamicii vehiculului);
4 geamuri electrice;
oglinzi electrice incalzite;
servo-directie;
6 airbaguri;
climatronic;
computer bord;
xenon;
senzori lumina/ploaie;
parbriz atermic si incalzit;
oglinda interioara electrocrom;
cotiera centrala;
jante aliaj 16 inch;
proiectoare ceata;
inchidere centralizata;
alarma.

Kilometri efectuati: 150 000 km (din care 80% extern)
Revizi efectuate la zi, carte service; unic proprietar; condusa de catre o singura persoana; inmatriculata Ro.
Masina este in garantie pana in mai 2009.

S-a schimbat recent: kit ambreiaj+volanta+rulment presiune, componente tren rulare, discuri frana fata+placute fata-spate (mai toate astea fiind in garantie reprezentanta pana in noiembrie 2011)

Se ofera BONUS: Set bare transversale pavilion.
Revizia la 150 000 km a fost efectuata si de atunci masina nu prea a mai circulat.
Inca ceva: masina a fost intretinuta pe firma si nu s-a facut rabat la absolut nimic. Motivul vanzarii este inlocuirea cu alta masina noua.

Va rog sa evitati intrebari de genul daca kilometrajul e real, etc, etc..
Pret: 11000 euro negociabil; Se poate oferi si factura deci tva-ul poate fi deductibil.

Tel: 0744.654462

Ceva poze:
- scuze ca nu am stat sa ii "fac buzele" pt sedinta foto si vanzare.. ca ar fi aratat mai bine sunt convins
[attachmentid=1627503964][attachmentid=1627503965][attachmentid=1627503967][atta
chmentid=1627503968]
Meghitzanul
super reducere de pret: 10500 euro
e super masina, mai ales motorul...efectiv rupe asfaltul credeti-ma... nu se compara cu renourile tongue.gif smile.gif
Meghitzanul


are doar climatronic simplu

on topic: !!NEGOCIABIL!!
Meghitzanul
10400
Meghitzanul
super pret de criza: 10000 euro... cine are banu' poate face o afacere buna sad.gif
Meghitzanul
se negociaza!!!
cosmin_2300
In poza din lateral , mi se pare mie sau pragul e infundat ?
Meghitzanul
nu e infundat... ti se pare pt ca era cam murdara masina cand i-am facut poze
pret nou: 9900 euro asteapta nervos.gif smile.gif
Meghitzanul
renoul 1.6 benzina la 4000rot/min suna muult mai turata decat mondeo 2.2 tdci la aceeasi turatie
nu mai zic de cum face megane-ul la 6000
iar de diferenta dintre motoare nu mai zic..

Meghitzanul
up

16 Mar 2009, 22:53:
9800
Meghitzanul
9700
Meghitzanul
9600
cred ca in curand o sa ma opresc din scazut pretul smile.gif
BAC
Care sunt taxele la masina, impozit, RCA, CASCO, avand in vedere ca motorul e mai mult de 2 l si e suprataxat?
Meghitzanul
sincer nu stiu pt ca e pe firma si iti dai seama ca nu m-a interesat... dar as putea afla daca masina chiar prezinta interes pt tine..
Meghitzanul
9500.. cam asta e!!
Buyaka
QUOTE(BAC @ 25 Mar 2009, 22:17)
Care sunt taxele la masina, impozit, RCA, CASCO
*



impozit: 330 RON
RCA: 500-800 RON (in fn de asigurator)
CASCO: depinde de valoarea asigurata

Scuze ca m-am bagat, bafta la vanzare!
Meghitzanul
multumesc pt ajutor smile.gif
Meghitzanul
!!! 9300 euro !!!
Meghitzanul
up!
Meghitzanul
nu o sa mai scad cate 100 euro si voi oferi direct ultimul pret cu care se vinde masina... acesta este 8900 euro!

cine va cumpara aceasta masina nu mai are de bagat nici un leu in ea, are absolut tot ce ii trebuie, revizia facuta, ambreiajul schimbat, articulatiile noi, anvelopele atat de vara cat si de iarna noi, placute si discuri noi, etc.. toate astea fiind dovada ca masina nu a fost pregatita pt a fi vanduta.. nu baga nimeni atatea mii de euro in ea pt a o vinde!!
mentionez ca dupa ce s-au schimbat toate astea masina a mai mers cam 1000-1500 km.
Meghitzanul
up
Meghitzanul
up
Meghitzanul
up!
pretul este in continuare 8900 euro - si va ramane neschimbat pt cei care doar intreaba... pt cei care vor intr-adevar o masina buna discutam face to face.
Meghitzanul
up
Meghitzanul
valabil
Meghitzanul
up
Renaultouille
schimb cu megane 2.1 1,6 16v, 2004, 92.000 km plus diferenta?
Meghitzanul
nu se accepta schimburi
Meghitzanul
up!
pretul aici ramane acelasi
Meghitzanul
up
Meghitzanul
valabil.. pret 8900 euro.
Meghitzanul
pretul scade la 8500 euro !!!

se pare ca f curand voi ajunge la pretul pe care mi l-a oferit Tiriac Auto si probabil o voi da acolo
veti gasi aceasta masina la pretul celorlalte forduri mondeo expuse la ei sau poate chiar mai scump, 10950 euro - atat costa acolo un 2.0 TDCi de 136 cp

se pare ca eu cam tot cu aceeasi bani ma aleg dar cine vrea o masina f buna e pacat sa nu profite de ea excl.gif
Meghitzanul
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.