Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: incepator
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
alex man.
salut...am o supernova clima si bate ceva la roata din stanga,cand merg drept si in viraj sau cand franez, planetarele sunt schimbate, am 3000 d km cu ele, nu cred k e de la planetara..POATE SA FIE DE LA DISC??? SA FIE CUMVA STRAMB??? ce pareri aveti??SI CAT COSTA DISCU???
ionut81
eu unul nu stiu ce ar putea fi dar la mine face chit chit in viraje si drept mai rar radmasa.gif radmasa.gif (cei drept masina a stat cam 5 luni) tot pe stanga
C@talin
sa nu fie tzac tzac smile.gif ca e de la pietre in pneu
mitzone
la mine facea exact asa numai ca la roata din dreapta. de vina erau placutele de frana. nu erau prinse in agrafele alea si incepuse una sa se balangane. discuri am schimbatr eu sambata : klaxcar 130 ron setul din vitan. placute fermit cu senzor 37 ron de la dacia pantelimon. manopera 60 ron la mecanic de cartier. e posibil ca problema sa fie minora. mergi oricum repede cu ea la un mecanic.
ionut81
ok mersi pt. raspuns dar am dat roata jos si totul in regula
mihaicuc2000
vezi sa nu iti fie bucsile gata!!
adythekiller
Verifica bara de torsiune, cea paralela cu planetara. In cap ar trebui sa aiba o bucse pt amortizate. La mine a picat pur si simplu si a inceput sa trocane. Am pus alta si nu s`a mai auzit acel zgomot
Tonypardaf
QUOTE(mitzone @ 2 Mar 2009, 20:54)
la mine facea exact asa numai ca la roata din dreapta. de vina erau placutele de frana. nu erau prinse in agrafele alea si incepuse una sa se balangane. discuri am schimbatr eu sambata : klaxcar 130 ron setul din vitan. placute fermit cu senzor 37 ron de la dacia pantelimon. manopera 60 ron la mecanic de cartier. e posibil ca problema sa fie minora. mergi oricum repede cu ea la un mecanic.
*


daca nu erai din Bucuresti nu schimbai discurile de frana.cred ca masina nu are mai mult de 100000 km smile.gif smile.gif smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.