Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tot piese!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
Eu Alex
Dragii mei pe unde gasesc si eu piese second pt nova mea????si mai exact usi& aripa spate stnga,prag&stalp tot stanga, bloc lumini, consola aceea din plastic de pe centru unde e casul, aeroterma,etc!!!noi ma duc la prea multi bani pt ce am eu in cap sa fac cu masina dupa ce o termin de reparat!!!!!
barbutu
daca vi si iti tai tu pragul si stalpul si aripa,iti dau eu toate piesele care iti trebuie.masina o am in pitesti.
Eu Alex
Off,da!!e o treaba si asta, ma tenteaza enorm!!!!dar mai tre sa fac si rost de niste bani ca oricum nu stiu cat o sa ma coste!!!! E si o poza mai jos pt privit smile.gif !!! Tinem legatura???
barbutu
cred ca o sa tinem legatura decat pentru usi,blocul de lumini si aeroterma pentru ca pragul si aripa au rugina,m-am uitat azi mai atent la ele si pragul era mancat rau pe sub antifon.
Anonim5
de unde esti?...
nu cred ca e o idee prea buna sa tai stalpul dintre usi.. eu zic ca mai bine il indrepti decat sa il schimbi. gandeste-te cat de rezistenta va mai fi masina daca il schimib.. plus ca nu stiu cat de bine s-ar potrivi ca sa poti sa inchizi usile corect..

masina arata destul de rau.. esti cam norocos avand in vedere ca lovitura e pe stanga iar tu esti intreg si poti posta pe forum..biggrin.gif
Eu Alex
Buc. Sect 5!!!! E bne si pt usi si celelalte dar sa-mi zici cam ce pretentii ai!!!! Anonim5 nu am ce sa-i fac; usa soferului a fost toata peste mne inauntru iar stalpul e praf,s-a rupt si cuiul!!!!!tre sa gasesc un meserias bun!!!!! daca purtam centura trebuia sa intru jumate in gips(varianta fericita)!!!!! Dar am oglinda intreaga ce naiba!!!!!! radmasa.gif
TAI
Accident asemanator am patit si eu tot cu Nova.
Am schimbat tot ce tinea de partea stanga: bara, far, capota, usi complecte, parbriz, jug, stalp, biela, aripi etc. Am pus totul nou si pot sa-ti spun ca nu se merita, la o eventuala vanzare nu capeti mai mult decat ai bagat in reparatie. Daca ar fi sa o repar acum nu as mai cumpara piese noi.
Stalpul usii spate se schimba usor, e prins doar cu sudura in puncte. In 15 min il poti demonta si singur daca ai masina de gaurit cu viteza variabila si un burghiu sepecial pt. asa ceva. La montare se face sudura tot in aceleasi puncte. Eu nu recomand indreptarea lui pt. ca nu mai are rezistenta initiala si nici estetic nu mai poate fi. Cu un tinichigiu bun poati sa o scoti la linie.
Eu nu am gasit fata prag pentru Nova sau SuperNova decat cu tot cu ansamblul lateral si costa 420 RON. Nu se vede clar in poza dar daca doar fata de prag e indoita se poate trage la linie si aranja.
Eu Alex
In principiu fata de prag e mai mult stearsa si sparta pe unde e ruginita,lovitura a fost ceva mai sus,in usa mea dar n-a scapat stalpul,usa spate si putin din aripa spate!!! a trebuit sa le tai ca sa le scot!!!cat despre jug tre sa vad ce-i fac ca acum am botul masinii spre dreapta si motorul putin fugit in aceeasi directie
Eu Alex
barbut_88 ai un pm de la mine!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.