Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piese r 19
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
adibaboi
vreau sa scap de unele piese dr r 19 prima faza usi completecu geam suspensie fata brate telescoape arcuri telescoape spate punte spate bord ceasuri de bord ornamente plastic e int haion complet triple spste bara spate si alte piese mai mici le dau aproape moca cu preturi de maxim 50 ron cine vreadetalii 0762619625 adi
maryusuku
ai cumva protectiile de plastic pt boxele din bord?
uskatu
Salut! Ma intereseaza pe mine puntea spate si bordul (daca este cu turometru).
mr_bombastic_dma_r19
Telescoapele spate in ce stare sunt? Si din ce zona esti? Multumesc!
Imi cer scuze dar acum sant intr-o pasa mai proasta si nu am credit pe tel blush.gif
ovystar
salut.farurile le ai?la ce pret
adibaboi
da va pot ajuta ;ceasuri de bord 100 ron cu turometru, telescoape spate 80 ron doua buc,si moca daca mai cumperi si alceva capacele de la difuzoare

9 Mar 2009, 19:43:
sant din craiova masina a fost lovita in fata si nu mai am faruri bune a fost lovita in ungaria de un prieten cand venea cu ea in tara

9 Mar 2009, 19:44:
puntea spate completa cu tamburi si cabluri de frana 200 ron

9 Mar 2009, 19:45:
am gresit puntea spate 100 ron
maryusuku
ai pragurile acelea cilindrice din plastic ca le iau si imi dai si protectiile
altceva nu stiu ce sa iau


9 Mar 2009, 21:42:
ce jante ai pe ea?


9 Mar 2009, 21:46:
ce motor are pe ea?
si mai are calculatorul?


9 Mar 2009, 21:51:
are trapa?
Datsun
interiorul e cel din foto??? (adica ai scaune din piele?) daca da ma intereseaza tot interiorul! si daca nu ai dat acele praguri din plastic... biggrin.gif ... sa stii ca sunt interesat... multumesc!
R19/16v
Tie iti seamana interiorul din poza aia cu interiorul masinii tale?
maryusuku
stai la rand datsun cu pragurile alea
faustino
Ala e interior de r25 varianta de lux....
mr_bombastic_dma_r19
excl.gif Pe puntea spate si telescoape 150Ron se poate?
O poza te rog sa vad daca e aceiasi punte ca a mea, si amortizoarele in ce stare sunt? ma intereseaza sa fie mai bune adica mai tari
R19/16v
E de R30...
mr_bombastic_dma_r19
excl.gif Poi omu zice ca e de renault 19
R19/16v
biggrin.gif
faustino
Da...si eu as vrea sa am scaunele, bancheta,locul si comfortul ala in r19...
miliady
suportul motor de sub alternator mai e intreg?
Datsun
nu te supara maryusuku ziceam doar in caz ca te razgandesti biggrin.gif
adibaboi
interiorul ede R20

si datimi mai multe detalii despre acele praguri

11 Mar 2009, 17:59:
da are si trapa electrica

11 Mar 2009, 18:05:
se poate 150 ron puntea spate dar o sa revin cu o poza daca o iei vi la craiova sau prin curier

11 Mar 2009, 18:08:
are motor de 1721 cc injectie multipunct de 90 cp pe care il dau complet cu cutie alternator si electromotor si alte anexe chiar si calc de injectie si instalatia electrica pret 500 euro

11 Mar 2009, 18:10:
referitor la poza am un R 20 din 1977 care arata aproape la fel si daca are cineva piese accept si schimburi
miliady
mie nu mi-ai raspuns....

suportul de sub alternator ma intereseaza
mr_bombastic_dma_r19
excl.gif Vin la craiova daca e. Dar te rog fa o poza ceva sa vad cat de cat in ce stare sant piesele mai ales telescoapele
R19/95
Salutare ,am o mica problema,daca se poate numii mica, cu o piesa (este vb de tubulatura dintre filtru de aer si admisie)de la renaultul meu 19(1794 cm3 79 kw, motor F3P) si daca are cineva o asemenea piesa va rog sa-mi faceti un pret ...multumesc si numai bine!!!!

11 Mar 2009, 19:55:
Salutare ,am o mica problema,daca se poate numii mica, cu o piesa (este vb de tubulatura dintre filtru de aer si admisie)de la renaultul meu 19(1794 cm3 79 kw, motor F3P) si daca are cineva o asemenea piesa va rog sa-mi faceti un pret ...multumesc si numai bine!!!!
maryusuku
cat vrei pe calculator?
adibaboi
vam zis motorul si toate anexele lui le dau toate odata daca vrea cineva si cu acest aspuns ii raspund si colegului cae vrea suportul de sub alternator
maryusuku
ce vrei sa mai cumpar ca sa imi dai protectiile alea pt boxele din bord?
clus1986
salut sunt brasov ,mar interesa si pe mine trapa, cam la ce pret o dai ca as vrea sa o iau
LeonMan
imi spui te rog ce tip de motor ai, ca sa vad daca se potriveste cu al meu, adica de 90 CP? Al meu e F3P 760.
adibaboi
trapa o dau cu 150 ron si ete completa

17 Mar 2009, 15:21:
iar referitor la motor al meu este la fel ca al tau F3N 740

17 Mar 2009, 15:23:
rectific motorul este F3N-L742

17 Mar 2009, 15:26:
daca va referiti la acele ornamente de prag care sant pe int masini l-e am pe toate si pot sa l-e dau celor interesati
maryusuku
e vorba de cele exterioare,un fel de prag....e mai mult o bara
clus1986
salut daca trapa e intreaga si functionala trimite-o la brasov ca o iau eu .merci .ceva poze cu ea se poate .
dan_mar
Usile le dai complete sau dezmembrezi?
Ma intereseaza baghetele de la baza geamurilor de pe exterior, toate 4.
Daca se poate si un pret la usa dreapta spate, completa sau numai tabla.
Mersi!
zeu_4u_sweety
lampile de semnal de pe fata de ph 1 (oricum cred ca sut aceleasi pe toate modelele) in stare buna sau chiar noi ? are cineva asa ceva?

18 Mar 2009, 20:23:
lampile de semnal de pe fata de ph 1 (oricum cred ca sut aceleasi pe toate modelele) in stare buna sau chiar noi ? are cineva asa ceva?
eu dau proiectoarele ca sunt ineficiente daca am xenon si inestetice... cu toate ca m am chinuit sa le gasesc cu tot cu suport
adibaboi
arniturile ext de la geamuri leam dat iar usa dreapta spate este lovita

19 Mar 2009, 13:47:
iar referitor la trapa o sa pun niste poze dar ca so o trimit la bv dami adresa sau un nr de tf ca sa vb
clus1986
trimite-o pe adresa str.viitorului bl 37 sc a ap 10 sacele jud brasov .prin ce o so timiti

19 Mar 2009, 21:39:
nr de tel este 0747346220 ma chiama florin
adibaboi
imi pare rau dar nu pot sati trimit trapa pt ca am incercat sa vad daca mai merge motorasul si nu stiu ce sa rupt la ia si deci nu mai este functionala poate daca ai nevoie de unele piese din ia
clus1986
am nevoie de sinele alea glisante macar una din ele si de prima trapa aia care gliseaza prima .fa un pret pt ele dak poti
kilmer
un r19 16 v motor f7p 99 kw nu intereseaza pe nimeni?masina se dezmembreaza,este completa in stare de functionare,momentan nu am poze dar ca ide o sa pun una care e identica cu a
mea

22 Mar 2009, 14:55:
doritorilor le las nr. de telefon. 0740654071 unde va pot da mai multe informati

adibaboi
iti pot trimite trapa asa defecta cum este la adresa care vrei si la un pret de 50 ron
zeu_4u_sweety
va salut. vin si eu cu o intrebare: aveti careva aparatoarele de noroi de la rotile de pe fata?
am luat o de dimineata pe ploaia aia pe o strada laturalnica si am facut mare plonjon intr o balta si cand am ajuns la munca erau facute praf pe ambele parti blink.gif
AM BAGAT SI POZE:
clus1986
salut trimite-mi si mie contactele de la portiere alea ce sting lumina din plafoniera dak sunt intregi toate 4 imi trebuie .merci .fa un pret pt ele
Datsun
in necunostinta de cauza intreb si eu : daca vreau sa postez un anunt de vanzare a unui reno 19 pot deschide un topic pe acest forum?
unsure.gif
R19/16v
Da, la bursa, NU pe aria tehnica.
Datsun
acum am citit regulamentul biggrin.gif si am vazut unde trebuie sa postez, multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.