Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: ceasuri solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
jacckk
Ma intereseaza si pe mine sa imi pun ceasuri de solenza cu turometru. Fac si eu un apel la cei care si-au pus ceasuri de logan, si nu mai au ce face cu cele de solenza,sa mi le dea mie,contra cost bineinteles.Am vazut pe aici pe forum k un utilizator le-a dat pe o bere cadou si geometrie worship.gif worship.gif Nu zic ca as vrea asa k apoi imi sariti in cap. Deci...are cineva??? biggrin.gif
bobi19xx
iti dau eu au 42000 de mii de km daca vrei da-mi un pm cu id tau si vb
bogdanmardare
Au si ei:
danono
boboc82
alexandrusiri
Brambus
si mai sunt si altii... wink.gif . Cu un search la Bursa, ii gaseai.
BoomPunk
Le mai am si eu,moka.
jacckk
lasa-mi te rog un id de mess wink.gif pe pm
BoomPunk
Ti-am lasat.
tarbasilviu
ma intereseaza si pe mine un ceas de solenta spuneti-mi pretul si un numar de telefon
slider2
nu vreau sa fiu rau, dar exista o sectiune pe acest forum numita bursa. mai mult ca sigur ca vei gasi acolo ceea ce cauti.
casto vs03skp
sh cum se pun?und ar merge puse?la service und?....a mea e fara turometru..sh sincer mar interesa...are cnv d vanzare?cat ajung ?
nenestean
montajul este foarte simplu smile.gif
chiar daca nu ai avut turometru inainte.....la noul ceas trebuie sa vii cu 2 fire de la cutia cu relee de pe aripa pana la bord
de la relee din o mufa mare pe care scrie niste numere si niste litere de la B4 (temp. apei) mergi la bord in pin 9 mufa alba si pt turometru vi de la B3 in pin 2 mufa maro tongue.gif

dar sincer daca tot vrei sa le schimbi mai bine puneti de logan ....dau mai bine la ochi biggrin.gif :X:X:X
casto vs03skp
ahha mc mult...am sa ma interesez sh d alea d logan...dak e acelasi mod d prindere atunci e ok....dar raman interesat d aman2...dak are cnv d vanzare... biggrin.gif rolleyes.gif
boboc82
daca vrei ceasuri de solenza cu turometru am eu la 100ron si ti le monteaza free fiber cu 30 ron ceasurile au 57 de mii da mi un tel0768823958
BoomPunk
Cele de logan sunt diferite la mufe.Solenza are 4 mufe iar loganul doar 2 mufe pe spatele ceasurilor.Trebuie mufe adaptoare,sau se taie firele si se adapteaza.
nenestean
exact:P
eu mi'am facut si nu'i mare lucru smile.gif
alex_DNK
are cineva ceasuri de solenza scanate?
casto vs03skp
boboc82 d und esti?imi lasi un id d mes?biggrin.gif
ramsen
va salut dragi colegi
nu vreau sa fiu rau dar se merita montate ceasuri de logan,vin fff.bine pe solenza si se monteaza si usor...un pret la mine la smecheri la Pitesti -- 300 lei si 30 lei montajul.momentan nu detin de acesti bani si am schimbat ceasurile tot cu unul original de solenza,motivul a fost ca nu imi mai indica bine benzina...mai jos pun unele poze cu noul ceas de solenza.bafta
Iulikk
Arata super argintiul ala.
slider2
beleaaaa
ramsen
daca va referiti la ceasurile mele de SLZ este usor de facut dar totusi cu o mare atentie atunci cind deslipiti geamul de prima parte a ceasurilor...pe mine m-au luat toate transpiratiile.bafta
cristy2008
cum le-ai facut argintii ?
ramsen
le-am vopsit cu spray-ul
Boris08
Arata chiar Superfrumos......Bravo...wink.gif
alex_DNK
sunt frumoase ....de ce nu ai vopsit intreg conturul?
augustin87r
Arata foare bine. La ce sa mai pui de Logan? Nu iti place sa iti indice benzina si temperatura tot in mod clasci (cu ac) ?
andr3y_yoo
QUOTE(augustin87r @ 23 Mar 2009, 17:51)
Arata foare bine. La ce sa mai pui de Logan? Nu iti place sa iti indice benzina si temperatura tot  in mod clasci (cu ac) ?
*


mie imi place mai mult bordu de solenza decat ala de logan sleep.gif
P.S : bordu de logan are CB tongue.gif
Banu1974
QUOTE(andr3y_yoo @ 23 Mar 2009, 19:00)
mie imi place mai mult bordu de solenza decat ala de logan  sleep.gif
P.S : bordu de logan are CB tongue.gif
*


,,Acrii strugurii".... radmasa.gif
ramsen
va multumesc pentru ca v-a placut ce am facut eu la ceasurile mele de solenza...multumesc
andr3y_yoo
QUOTE(Banu1974 @ 23 Mar 2009, 21:37)
,,Acrii strugurii".... radmasa.gif
*


"buey" !!
nu acu vorbesc serios: chiar imi plac ceasurile de solenza
daca le schimb becurile arata chiar foarte bine
nu imi trebuie neaparat cb.....
iuliano_smile
QUOTE(andr3y_yoo @ 24 Mar 2009, 14:20)
"buey" !!
nu acu vorbesc serios: chiar imi plac ceasurile de solenza
daca le schimb becurile arata chiar foarte bine
nu imi trebuie neaparat cb.....
*


"Buey" Nu ne mai innebuni
Puneti ceasuri de megane 3 tongue.gif
radiozipp
sau ceasuri de perete....
iuliano_smile
QUOTE(radiozipp @ 24 Mar 2009, 15:46)
sau ceasuri de perete....
*


radmasa.gif
Off topic: alea de megane 3 si restu mai moderne(renoclio 2 bicorp) nu merg ca "vorbesc" cu uce injectie pe "limba" can-ului.
slider2
eu mi-as pune un ceas de butelie si as fi cel mai smecher radmasa.gif

scz de offtopic.
augustin87r
QUOTE(slider2 @ 24 Mar 2009, 18:42)
eu mi-as pune un ceas de butelie si as fi cel mai smecher  radmasa.gif

scz de offtopic.
*



Asta e tare cu ceasul de butelie:)))

Totusi, se vorbea si de schimbarea luminii...am vazut ca unii si-au pus albastru...pt mine e foarte obositoare (nu ma uit doar in bord, dar oricum ma oboseste)....
ramsen
va salut
la ceasurile originale de solenza nu merge lumina albastra...de ce o sa ma intrebati,pentru ca la solenza lumina din ceasuri este data de becuri la fel ca cele de la berlina ,iar la logan sint niste leduri care se inlocuiesc cu ce culoare vrei tu...am incercat sa pun o nuanta de albastru si se vedea ca DRACU,deci nu incercati ca nu iese nimik...culoarea la ceasul de solenza o face acea folie
andr3y_yoo
QUOTE(ramsen @ 24 Mar 2009, 22:52)
va salut
la ceasurile originale de solenza nu merge lumina albastra...de ce o sa ma intrebati,pentru ca la solenza lumina din ceasuri este data de becuri la fel ca cele de la berlina ,iar la logan sint niste leduri care se inlocuiesc cu ce culoare vrei tu...am incercat sa pun o nuanta de albastru si se vedea ca DRACU,deci nu incercati ca nu iese nimik...culoarea la ceasul de solenza o face acea folie
*


nu mai spune !
erau pe aici pe forum vreo 2 borduri modificate care aratam bine
din cate am inteles tot leduri pune dar e chin mare
iuliano_smile
QUOTE(andr3y_yoo @ 25 Mar 2009, 15:11)
nu mai spune !
erau pe aici pe forum vreo 2 borduri modificate care aratam bine
din cate am inteles tot leduri pune dar e chin mare
*


Cine imi da pe un bord 2 bulioane jumate si il fac personalizat tongue.gif
Pe bune blush.gif
Boris08
QUOTE(tilix_boss2008 @ 25 Mar 2009, 17:43)
Cine imi da pe un bord 2 bulioane jumate si il fac personalizat tongue.gif
Pe bune blush.gif
*


Conteaza gramajul "bulionului" ???Poate fi si la conserva micuta??? smile.gif
BoomPunk
Si neaparat sa fie macar din ala Sultan...
tataiedaciotul
Mai da rai mai sunteti... tongue.gif
Banu1974
QUOTE(tataiedaciotul @ 26 Mar 2009, 08:29)
Mai da rai mai sunteti... tongue.gif
*


Ce tataie? nu-ti plac ,,bulioanele"?
iuliano_smile
QUOTE(tataiedaciotul @ 26 Mar 2009, 08:29)
Mai da rai mai sunteti... tongue.gif
*


multumesc laugh.gif
QUOTE(Banu1974 @ 26 Mar 2009, 08:30)
Ce tataie? nu-ti plac ,,bulioanele"?
*


da tie nu iti plac. ca tot yo ti-am dat iddea cu izolarea.eu cu ceasurile tu cu izolarea radmasa.gif
Boris08
QUOTE(tilix_boss2008 @ 26 Mar 2009, 12:03)
multumesc laugh.gif

da tie nu iti plac. ca tot yo ti-am dat iddea cu izolarea.eu cu ceasurile tu cu izolarea radmasa.gif
*


Nu uitati sa-l luati si pe mihai cu imbracarea portbagajului wink.gif si sunteti echipa completa....
iuliano_smile
QUOTE(Boris08 @ 26 Mar 2009, 13:10)
Nu uitati sa-l luati si pe mihai cu imbracarea portbagajului wink.gif si sunteti echipa completa....
*


da radmasa.gif corect. si tata ca mecanic
Andrew20
salut..
caut si eu ceasuri de scala! care m-ai aveti si ce banuti vreti pe ele? va rog mult!
eventual si un bloc de lumini si cu optiunea de proiectoare!
stima
slider2
incearca la bursa.... dry.gif
iuliano_smile
QUOTE(Andrew20 @ 26 Mar 2009, 21:51)
salut..
caut si eu ceasuri de scala! care m-ai aveti si ce banuti vreti pe ele? va rog mult!
eventual si un bloc de lumini si cu optiunea de proiectoare!
stima
*


Nam de scala, da are aceleasi ceasuri ca si scala
PM me daca esti interesat. Poate daca vrei ti le si modific biggrin.gif
corbex
Are cineva si ceasuri care trec automat la ora de vara?
BoomPunk
Da,dar numai automatice elvetiene,dar triplezi valoarea solenzei cu ele.... biggrin.gif
Banu1974
QUOTE(BoomPunk @ 27 Mar 2009, 12:05)
Da,dar numai automatice elvetiene,dar triplezi valoarea solenzei cu ele.... biggrin.gif
*


asa ceva?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.