Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] BMW E30 318 1990
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
AAlpine1
- motor 1.8 m40
- geamuri electrice;
- trapa;
- oglinzi electrice;
- inchidere centralizata;
- scaune fata incalzite;
- mp3 + 4 boxe;
- lsd 4.10;
- servo-directie;
- xenon;
- quickshifter;
- discuri de frana fata-spate + garnituri etrieri fata-spate + conducte spate (tot sistemul) + furtune de frana race fata-spate NOI;
- baterie NOUA;
- ambreiaj nou;
- flansa + rulment cardan noi;
- suspensie KW race galbena NOUA (40-60);
- bucsaraie fata-spate NOUA;
- jante pe 15" (sunt OK);
- tampoane noi motor + c.v. + lsd;
- pompa de benzina NOUA;
- antigel + ulei motor + ulei c.v. + ulei lsd schimbat in IAN 2009

masina este un 320 in carte si talon dar schimbarea in 318 se poate face usor......

+multe piese de rezerva

0723 294 509 / 0728 886 267
vis-a-vis
De cat timp sta pe dreapta?
AAlpine1
de 4-5 luni, dar din cand in cand mai vede strada prin uichenduri biggrin.gif
radiozipp
cati km are masina?
AAlpine1
pe ceas are vreo 220.000 km dar poate sa aibe cati vrei tu.........
solidconvert
Dar dece n-ai facut-o 2.5 in loc de 1.8. Ai preferat sa pui un M 40B18 in loc de un M50B25 care nu avea moarte si cred ca merita mult mai mult asa ceva masina (si aveai deja si esapamentul pe doua tevi de la motorul vechi).

Oricum succes la vanzare si un UP puntru un Ursulet emblematic (masina mea de suflet - daca era 2.5 cred ca ma anturam...) tongue.gif
AAlpine1
QUOTE(solidconvert @ 12 Mar 2009, 10:05)
Dar dece n-ai facut-o 2.5 in loc de 1.8. Ai preferat sa pui un M 40B18 in loc de un M50B25 care nu avea moarte si cred ca merita mult mai mult asa ceva masina (si aveai deja si esapamentul pe doua tevi de la motorul vechi).

Oricum succes la vanzare si un UP puntru un Ursulet emblematic (masina mea de suflet - daca era 2.5 cred ca ma anturam...) tongue.gif
*



1.8 este economic si nu te faci cu el de rusine wink.gif + taxe mai mici biggrin.gif (pana acum 5 luni ma duceam zi de zi cu ea la munca .....)

poti sa ii pui 2.5 ca nu iti mai trebuie nimic aferent wink.gif
AAlpine1
valabil !
AAlpine1
up!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.