Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: am nevoie de ajutor pentru evaluare pret dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
77snk
Salut
Nu stiu daca am postat bine insa am nevoie de ajutorul vostru.
Mi-a dat cumnatul meu o dacie sa ma folosesc de ea, iar acum vreau sa-i dau banii pe ea, numai ca nici eu si nici el nu prea stim la cat sa o evaluam asa ca as avea nevoie de parerile voastre.
Iata si cateva date despre masina:
Dacia berlina, an fabricatie 1985, a fost recarosata acum cativa ani, deci nu are probleme cu caroseria. Motorul l-am facut eu pentru ca era varza. Altceva nu stiu ce sa va mai spun.
Astept parerile voastre
Multumesc
luck
PAI dc. e recarosata acum cativa ani , atunci creste pretu', facut motoru' iar creste,dc. e facut de tine cu banii tai atunci numai creste biggrin.gif ...

Ce sa zic blink.gif in jur de 40 mil..........?

In afara de carosat si motor facut de tine , nu ? MAi e ceva facut de el ?
jaf
Din cate stiu eu o masina recarosata ii mai ieftina.. 40 mil ??? maxim 25.. ii in 85 totusi.. poate nici 25.. cu 40 de mil iti cumperi una din 92 93 perfecta.. sau aproape doar ii dacie biggrin.gif
SilviuB
Mai mult de 25.000.000 nu face ca e veche tare chiar daca a recarosata acum cativa ani; si chiar asa in cativa ani se devalorizeaza mult...
77snk
multumesc pentru promptitudine.
pana acum rezulta un pret de aproximativ 25 mil lei.
mai astept si alte pareri.
GeorgeB
mai mult de 15 mil nu face ! parerea mea ... hac.
litza
Daca o dai avans .... face chiar 30 mil biggrin.gif
steph
daca tu ai facut motoru` cat a fost la tine 15-20 de mil maxim
jaf
deci in urma si la final.. toata treaba se invarte pe la 20 de bulioane.. dar dacia ii buna.. NU ? sau ii asa si asa ? blink.gif ca daca ii asa si asa se complica treaba.. wink.gif
77snk
va multumesc!
marianchirita
Eu am avut o Dacie din '86 cu cutie de viteze in 5 trepte si am inceput licitatia de la 20.000.000 lei. M-au contactat vreo 10 persoane care nu imi ofereau mai mult de 15.000.000 (statea cam prost la partea de tinichigerie).
Pana la urma, am vandut-o unui "geambas" de masini cu 16.000.000, iar el, dupa ce a "aranjat-o" putin, a luat pe ea 29.000.000 !!! Concluziile le trageti voi ! Cat merita masina lui 77snk ?


PS. De curiozitate, cati bani ai dat pe ea ?
SiloS
cred ca 20 milioane este pretul corect ...
RIon
20 mai ales ca ii vei putea da si in rate smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.