Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND] piese din dezmembrare Megane 2 sedan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
tays82
Salut, dezmembrez un Megane 2 din 2005, motor 1.6 16v, 80000 km, avariat total pe partea dreapta, toate airbag-urile sarite. Fata este completa. Usile din stanga si aripa sunt date deja. Restul pieselor le am - motor, cutie viteze, instalatie electrica, ansamble fata, planetare, bloc lumini, comutatoare, ceasuri bord... etc.... Maine vin si cu poze. ID mess: panaiteflavius, tel: 0731610498. Prefer tel. pentru ca pe net am cam putin timp sa stau. sad.gif
Va rog nu dati PM pentru ca nu am destule posturi ca sa pot raspunde.
Buiacka
Am nevoie de blocul de lumini, pentru panglica de airbag din contactorul rotativ.
Un pret ?
Napoca

Salut!

Pe mine ma intereseaza un pret pentru capul de la schimbatorul de viteza. (Al meu s-a sters putin intr-o parte.) Asta in idea ca al tau arata impecabil.

Multumesc.

tays82
Panglica e data deja.
Capul schimbatorului de viteze nu arata chiar bine.
Pun mai tarziu niste poze cu masina si piesele.
clr
Timoneria de la schimbatorul de viteze + cablurile?
Fa-mi te rog preturile separat ca trebuie intai sa validez de unde anume este jocul la mine (banuiesc ca o bucsa pe la timonerie).
lucialina2000
poti pune o poza cu plafoniera si cat costa?
Solon
Bandourile fata-spate mai sunt? Cele care vin pe bara fata-spate!
La ce bani?
sorin1967
Ma intereseaza oglinda de pe partea soferului , daca e electrica (mecanismul din interior)..
tays82
Am revenit cu poze.

QUOTE
Timoneria de la schimbatorul de viteze + cablurile? Fa-mi te rog preturile separat ca trebuie intai sa validez de unde anume este jocul la mine (banuiesc ca o bucsa pe la timonerie).


Timoneria si cablurile sunt. Maine iti spun si un pret, acum nu am idee. smile.gif

QUOTE
poti pune o poza cu plafoniera si cat costa?


Am pus o poza - pret 50 RON

QUOTE
Bandourile fata-spate mai sunt? Cele care vin pe bara fata-spate! La ce bani?


Bandoul spate e intact - spoilerul fata il dau complet. Pret bandou spate - 180 RON

QUOTE
Ma intereseaza oglinda de pe partea soferului , daca e electrica (mecanismul din interior)..


E electrica insa trebuie sa verific daca mai functioneaza apoi iti spun un pret.
mada2008
O poza cu cotiera,te-am sunat astazi pe la ora 14.
Merci.
tays82
Imi cer scuze dar am uitat sa fac poza la cotiera. Maine se rezolva.
sylvester
are mp3?
tays82
Nu, nu are mp3.
Catalinmodena
M-ar interesa asa:perdeluta spate,ce acopera luneta,daca este,si chederele ce se afla intre usile fata-spate,vin pozitionate pe usile spate,la fel daca mai sunt.
Multumesc!
Am incercuit in fotografie zona unde ar trebui sa se gaseasca chederele.
Mihai69
bancheta spate e fractionara, cu mijloc ptr. cotiera? daca da spune te rog un pret
merci!
CataT
Capac protectie motor, este?
Daca da in ce stare este, pune niste poze si un pret.
tays82
Sfarsitul asta de saptamana sunt foarte ocupat. Raspund ultimelor posturi apoi nu mai am timp pana luni seara... asta e viata.

Prima data raspunsurile cu care am ramas dator:
Timonerie + cabluri (completa) - 150 euro
Mecanism oglinda stanga - functioneaza - 30RON

Raspunsuri la ultimele posturi:

QUOTE
M-ar interesa asa:perdeluta spate,ce acopera luneta,daca este,si chederele ce se afla intre usile fata-spate,vin pozitionate pe usile spate,la fel daca mai sunt.


Perdeluta spate este, chederele nu mai sunt (sunt rupte). Pret perdeluta 50RON

QUOTE
bancheta spate e fractionara, cu mijloc ptr. cotiera? daca da spune te rog un pret


Bancheta e avariata si a plouat pe ea. O sa postez poze maine seara sau cel tarziu luni seara.

QUOTE
Capac protectie motor, este?


Nu mai este. Imi pare rau.

Multa bafta!
stelpop
Modulul de comanda al CD de la volan!Un pret se poate?
mihai_ysp
Multumesc pe aceasta cale Domnului Flavius pentru promtitudinea si corectitudinea cu care mi-a vandut piesele si sunt exact cum au aratat in poze. biggrin.gif
tzavalau
buton comanda dreapta spate ,cu impuls? huh.gif
mada2008
Sa nu uiti te rog de cotiera.
Mihai.D.G.
Pe fierul asta cat ceri?
HDG
Scaunul din dreapta in ce stadiu e ?
tays82
Cer scuze pentru ca am raspuns asa de tarziu dar, cum am spus si la inceputul postului nu prea am timp sa intru pe net.


QUOTE
Modulul de comanda al CD de la volan!Un pret se poate?


Nu mai este. Imi pare rau. sad.gif

QUOTE
buton comanda dreapta spate ,cu impuls?


Nu mai este. Usa a fost facuta praf la accident. sad.gif

QUOTE
Pe fierul asta cat ceri?


350RON

QUOTE
Sa nu uiti te rog de cotiera.


Cotiera nu mai e.

QUOTE
Scaunul din dreapta in ce stadiu e ?


Airbag sarit si a plouat pe el. sad.gif

P.S. Multumesc si eu Mihai_ysp biggrin.gif

dandutulescu
Cele 4 arcuri ale suspensiei sunt in stare buna, ce pret au?
tomu
puntea spate, completa, cu discuri etrieri, placute!
daca mai e fa-mi un pret !
Bacu
presostat de aer conditionat mai ai?
Fan3
o tetiera spate cat e ?
sau faci un pret bun pt toate 3...daca vrei sa le dai separat de bancheta...oricum cine ia bancheta are deja tetierele...
mada2008
O janta de tabla ai?Si la ce pret?
Renaultouille
la ce pret e spoilerul fata? are toate prinderile, e zgariat, spart sau doar murdar ca nu-mi dau seama in poza? multumesc
sylvester
Far stanga, doar daca este impecabil?
blackLabel
capacul acela rotund de pe stanga fata la roata pe unde bagi mana ca sa ajungi la far il mai ai? sper ca intelegi care
andrei_st
Salut, tetierele spate le mai ai?
HDG
QUOTE(tays82 @ 1 Apr 2009, 20:01)

Airbag sarit si a plouat pe el.  sad.gif




Daca nu vinzi scaunul mai departe sa stii ca sunt interesat de sistemul de rabatare a spatarului, mai exact de un kkt de plastic negru care face legatura intre scaun si parghiile de metal care sunt legate de maner.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.