Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Indicatori bord
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Dacia Nova
costinu
De la o vreme cand iau curbe mai tare mi se parind 3 becuri in bord: (!), uleiul si inca unul care acum imi scapa. Prima idee a fost sa completez lichid de frana (am mai avut problema doar cu (!) din cauza lipsei lichidului), insa nu s-a rezolvat problema.

Alte idei are cineva?
georgecpr
Verifica nivelul uleiului si completeaza-l. Eu am patit acelasi lucru. In viraje, datorita nivelului mic de ulei, acesta se deplasa in lateral, iar pompa nu mai avea de unde sa formeze presiune si din cauza asta se aprind cei 3 indicatori pe bord!
Mie imi manca mult ulei si pierdea si pe la palier. Pana la urma am facut tot motoru datorita mersului cu nivel mic de ulei.
costinu
al teilea care se aprinde este cel de temperatura (cred). Nu l-am vazut niciodata aprins, nici macar cand mi-a ajuns temperatura la apa pe rosu smile.gif)
PH-86-DAG
completeaza cu ulei si nu o sa mai ai probleme
tutankmon
Sigur e de la nivelul scazut al uleiului.Deh, forta centrifuga e de vina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.