Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reclame imbecile
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Marty
Dupa ce ca-s io cu nervii-n pioneze, ma mai dispera si astia cu reclamele lor imbecile la tv. In top se afla aia cu "as vrea sa-ti multumesc asta-nsemnind MERCI". Mai nou a intrat in top si aia la Joe, cu Punto rosu. Nu mai vorbesc de alea la berea Bucegi.
argon
ala de scuipa cu sange si dinti in ghiveta de zici ca-i batut ma oripileaza, nasol e cand incep reclamele si vine aia, nu gasesc telecomanda mai repede... blink.gif
vijelie
Tratati cauza, nu efectele.
Va recomand Degetica cu subtitrare in limba romana.
Marty
argoane, ASA MA!!!! Uitasem d-ala, cu camasha-n gura lui!

vijelie, am auzit ca tu l-ai dat pe goarna pe jj.
antares
si alea la jacobs, si aia la iaurt cu baba aia slabanoaga ce ne arata cum trece iaurtul prin ea... si ma scarbeste, pe langa cea cu sangele, cea cu treaba mare... ce pana mea trebuie ala sa retepe de 1000 de ori ce vrea sa faca? o fi copil dar tot scarbos devine cand repeta atat.
Marty
Alea la tampoane si pemparji sunt jenante de-a dreptu'!
slaiciprian
dar de ce esti nervos? ca bylexus nu a zis nimic de doua zile. si nici paradox utopic.
Marty
Pai daca m-as enerva si cu toti incercatii intelectual (traducere mote-a-mote), as avea camera la 9.
vis-a-vis
Bai, unde ati ascuns senvisurile cu delma? nedumerire.gif
GoGu
Eu nu prea ma mai uit la TV, si cu atat ma iputin pe posturile romanesti, insa imi aduc aminte de una care ma seca, aia cu boracu' de racneste din fata blocului "Mamaaaaa, mi-e foame" sau "mai da-mi", nu mai retin exact. Am crezut initial ca reclama e la pusti cu luneta. happy.gif
vijelie
Da' emisiunile difuzate intre calupurile de publicitate cum vi se par?
Lostboy
Cu riscul de a fi offtopic, îmi place noua reclamă de la McDonald's - aia în care tatăl își pune fiul pe un cal și prestează fără a mai băga fise. Îmi place expresia de pe fața ăluia mic!

@argon - urăsc reclama aia!

Dar și aista îi frumușică:

vis-a-vis
AaAaAaaaaa, cele mai imbecile mi se par alea la q-fort, cand inchid si deschid aia geamurile ca idiotii...
FLP
Pe mine ma dispera aia: De cand am incercat Doooveee
ceribros
Pai mai puneti mana pe o carte si mai lasati televizorul ca acolo nu sunt reclame biggrin.gif
argon
astia pun mana pe o carte doar cand fac o septica..
vis-a-vis
QUOTE(ceribros @ 3 Apr 2009, 08:54)
Pai mai puneti mana pe o carte si mai lasati televizorul ca acolo nu sunt reclame biggrin.gif
*

Ia intoarce putin capul, ca parca ai avea un profil vanghelian...
Lostboy
QUOTE(argon @ 3 Apr 2009, 09:55)
astia pun mana pe o carte doar cand fac o septica..
*


eu "cetesc" doar etichetele de pe sticlele de bere... tongue.gif

LE> și răspunsul ar fi : SE VEDE! radmasa.gif

Să nu uităm că mai trebuie puțin FUCKS!

De departe cea mai sexy reclamă:


McDonalds calendar sexi2009
ady77
QUOTE(FLP @ 3 Apr 2009, 08:42)
Pe mine ma dispera aia: De cand am incercat Doooveee
*


Dar sa stii ca are dreptate tongue.gif radmasa.gif
pvd2010
Cele mai idioate reclame sunt alea de la radio mai ales ca le repeta obsedant.
brigada_diverse
QUOTE(argon @ 3 Apr 2009, 08:55)
astia pun mana pe o carte doar cand fac o septica..
*



faci vreo aluzie la mine? radmasa.gif
Tince1290
pe mine ma dispera toate...mai ales alea care vin cu 5 minute inainte de sfarsitul filmului 04.gif.... si dureaza mult....si cand reincepe filmul....finalul nu mai are niciun haz sad.gif....

cel mai tare insa ma enerveaza aia cu "si boabele de mazare au casa lor....pastaiaaaaa!!!.....te-ai prins" (cu o expresie stupida de "copil copac"....expresie....a fetei tongue.gif)...oricum de obicei mi se par stupide reclamele cu copii pentru ca incearca sa influenteze femeile si batranii.....deci e o prostie si sunt lipsite de naturalete....mai ales alea la detergenti.....(cand mama imi spala chimonoul preferat stiu ca o sa castig toate luptele....sau ceva de genu'....deci tot un kkt....)


off: in schimb imi placeau alea de la unirea....cu "du-te ma tu ca pana descarca ala inchide la non-stop"....sau aia cu papucul ascuns in camera biggrin.gif ...sa poata ala veni cu duduia....
Marty
"Salut! Sunt o corporatista tipica si de o saptamina n-am mai facut shopping in mol sau cumparaturi online"
Lostboy
fastum fastum.....
dizzy
Monica Davidescu cu tratamentul ei de albire a dintilor.
Mai am un pic si stric TV-ul
dispeceru
si eu care credeam ca marty-i barbat radmasa.gif

eu nu mi-am mai incarcat cartela din 2002 de cand mi-am facut abonament icon_mrgreen.gif tongue.gif
giany911
Na reclama! http://www.divinecaroline.com/article/2226...house--mow-lawn
kog
Urasc majoritatea reclamelor tv mai ales alea la iaurt cu tipele care se simt balonate, sa nu zic de reclamele la tampoane unde descrie cum se sgurge si e absorbit lichidul, bleh. In schimb imi place aia de la asigurari cu soferul de tir care atipeste la volan, si cand se trezeste unul adormit cu capul pe claxon il depasea. Am ramas tampit cand am vazut reclama aia
XanRO
Reclama la Germanos sau Cosmote nu mai stiu, cand primeste unu de ziua lui un telefon in cutie si suna.
Ma enerveaza ca suna ca telefonu meu si mereu incep sa-l caut.
Fratzica
mie-mi "plac" reclamele la detergenti unde la fiecare petrecere femeile merg cu cate o cutie de bonux, persil sau vreo sticla de ace in geanta..
craciun.mihai
Asta ar fi tare, doar ca a fost interzisa
Tince1290
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

suuuper reclama....bv...
Marty
Aplalux ma seaca! Rau.
Tince1290
mi-am amintit...ma dispera rau reclama cu benzile nazale...pe langa faptul ca tipul ala are o moaca cominca...mai si rade...sa arate si mai comic si in acelasi timp stupid....si replica inteligenta a sotiei "pe mine ma ajuta in fiecare seara sa scap de.....".....bai frate...ce kkt de familie e aia....aia foloseste benzile nazale de cateva zile si ala nu a observat-o? huh.gif vorbeste cu el de parca nu s-au mai vazut de cateva zile si ea intre timp a facut o descoperire geniala.....in plus...daca tipul sforaie...mi s-ar fi parut mai logic ca intai sa le incerce el....nu ea nedumerire.gif ...e naspa oricum ai privi-o....

pana la urma de ce sa nu sforai?....vibratiile produse de sforait misca patul intr-o armonie perfecta astfel ca cei ce dorm in el se simt leganati.....fapt care inconstient le aminteste de perioada in care erau bebelusi si erau leganati...lucru care ii face sa doarma mai bine smile.gif...parerea mea nedumerire.gif
kog
cea mai tare e aia de la coldrex. Da-le dreac de lamai si de miere, bei coldrex ca e mai sanatos ca produsele naturale.
Mr_Devil83
alea de la radio merg trecute aici?

Is vreo 2 srl-uri de astea care fac reclame pentru cretini: real si pentru romtelefon.

Nu stiu de ce, pur si simplu cand aud reclama aia de la real cu "oua de scroafa cumparam? si un barbat castrat care se screme cu "da, cat de dragutzel" ma scoate din minti.

Sau astia care le concep sunt idioti sau pur si simplu astea prind la rumani.
Marty
"tu cit timp petreci zilnic la toaleta?"
vis-a-vis
"Ce cartofi frumooosi... gudi, gudi, gudi!"
Stefan
- Mami, vreau să fac treaba mare!
- …
- Vreau să fac treaba mare în baia lui Paul!
“Pentru că baia lui Paul are GLADE!”

Nu gasesc varianta in romana:
Lostboy
Satu și mă gândesc că ne-au invadat reclamele la spray împotriva mirosului de c.ă.c.a.t., femei și bărbați balonați, tampoane, scutece...ce mai, reclame de rahat într-o țară de rahat. Vorba lui Ombladon, nu au cum să ne facă de râs!
vijelie
Un spray cu aroma de fecale/tampoane folosite etc care sa alunge aerul curat te-ar multumi?
Lostboy
Și să vină un taifun de aer ”curat”! radmasa.gif radmasa.gif
migabryel
reclamele de la bcr is foarte enervante 183.gif
vdaniel
tot nu le intrece pe aia cu baia lui Paul
kog
tu cat timp petreci zilnic la toaleta? intrebare pusa de 3-4 ori in 10 min. de publicitate
bucatzel
QUOTE(vis-a-vis @ 3 Apr 2009, 08:37)
AaAaAaaaaa, cele mai imbecile mi se par alea la q-fort, cand inchid si deschid aia geamurile ca idiotii...
*



Ai dracului, ca am incercat acu' cateva luni sa le exploitui formularul de contact de pe site, si am descoperit ca nu functioneaza ...

Si blast from the past: Cine-si mai aminteste de Gregorio Rizzo?
tatabobu
Aia era parfum, remember "titanais"? 04.gif
EDIT: sau cea care ma enerva cel mai rau atunci: "prepar un suc de portocale, ca-s prost si n-am auzit de tropikana".
antares
tocmai am vazut reclama la pliculetele jacobs

pe langa accentul aleia cand spune "am ceva pentru voi" si mutra de electrocutat a lui Matei, ma dispera teribil fata de avorton a lui Andrei... zici ca tocmai a avut un atac cerebral.

Unde dracu i-or gasi nu stiu, dar parca se chinuie sa arate ca e o cafea pentru retardati, numai strambi in toate reclamele...
BeciAcustic
Cea mai stresanta reclama este aia cu sangele....cu dinti .. de care se vorbea mai sus.... mi se face rau.... si mai e una care nu o inteleg la tv: Tu cat timp petreci pe zi la toaleta? care-i faza?
Sony
Pe mine cel mai tare ma enerveaza faptul ca reclamele au sonorul mult mai puternic decat emisiunea in sine!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.