Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: service bun si rezonabil Dacia
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Service autorizat Dacia
mihi78
din cate am citit nu am gasit asa ceva cel putin in Bucuresti!deci, hai sa vedem pe unde e de mers, preturi de bun simt si personal capabil.

4 Apr 2009, 20:13:
mai exista asa ceva?
Fisicooo
International Service din Slobozia la intrare in Slobozia dinspre Constanta vizavi de intersectia aia ciudata.Mecanici buni , super liber in 5 min masina e ridicata,preturi decente,te lasa cu piesele tale ,te lasa langa masina ce poti cere mai mult?
god
Am avut o experienta placuta cu cei de la Dacoserv Preciziei pentru revizia de 40.000 km facuta la ei acum vreo 2 saptamani.
Am fost intr-o vineri pe la ora 14:00, fara programare si m-au bagat direct(au zis ca vinerea intotdeauna e mai liber).
Pana sa le zic eu ca vreau sa stau langa masina ma invitasera ei deja, preturile mi s-au parut decente (~150 RON manopera pt revizie, adica: schimbat filtri motorina, schimbat ulei si filtru de ulei, schimbat filtru de aer si in afara de astea am schimbat si placutele de frana) asa ca din punctul meu de vedere au fost foarte ok.
A fost prima data cand am fost la ei dar ii voi vizita si la reviziile urmatoare sau alte interventii pe care poate le voi mai avea de facut.
maryus_83
QUOTE(Fisicooo @ 7 Apr 2009, 13:41)
International Service din Slobozia


Recomand si eu.
ONoapte
E un service pe Bd Chisinau - Bd Nicolae Grigorescu (sector 2) in Bucuresti, undeva pe langa liceul Saligny, pe aceeasi parte.

Daca am retinut bine, e Automecanica, sper sa nu gresesc. Nu e chiar la strada, e pe o straduta laterala dar se vede din strada. A fost cineva acolo? Imi e foarte aproape si sunt in cautarea unui service.

De astia de la Automecanica in general stiti ceva?
tarzy
Motor Service http://www.motorservicesca.ro/start.html

cereti la Dl. Marinescu

ptr revizii iti permit sa vii cu consumabile la punga

au si statie ITP

totusi nu va riscati sa lasati masina acolo nesupravegheta

Din pacate nu au parte de caroaserie
misu78
Simpotrans, Colentina colt cu Sportului (unde face troleul 66 dreapta sa intoarca la Spitalul Fundeni) -nota 8 spre 9. Poti veni cu piesele tale, oamenii stiu meserie, poti sta langa masina si mecanicii iti explica exact ceea ce fac, manopera destul de ieftina si calitativa.
Pentru tinichigerie si vopsitorie recomand Service Logex in curte la fosta uzina Izolatorul, in spate la Kaufland Bucur Obor.(0731013994, 0731013995, 0212094789).
rratzoiusexos
dintre service urile dacia din bucuresti,simpotrans colentina e cel mai ieftin...de obicei cand am o operatiune importanta de facut,dau mail la toate service urile,cer info despre pret piese plus manopera.se obosesc sa raspunda doar ei,dacoserv si adras.am observat ca la simpotrans e mai ieftin cu 20%manopera
misu78
QUOTE(misu78 @ 7 May 2009, 12:29)
Simpotrans, Colentina colt cu Sportului (unde face troleul 66 dreapta sa intoarca la Spitalul Fundeni) -nota 8 spre 9. Poti veni cu piesele tale, oamenii stiu meserie, poti sta langa masina si mecanicii iti explica exact ceea ce fac, manopera destul de ieftina si calitativa.
Pentru tinichigerie si vopsitorie recomand Service Logex in curte la fosta uzina Izolatorul, in spate la Kaufland Bucur Obor.(0731013994, 0731013995, 0212094789).
*


up.gif .... a se vedea si postul de mai sus.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.