Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [VAND]Dacia Solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
slider2
Dacia Solenza:
- culoare alba
- an fabricatie 2003
- kilometraj 54350
- nivel de echipare rapsodie (servodirectie, bari in culoarea caroseriei, rcd+4boxe, inchidere centralizata, alarma, turometru, parasolar, sistem recirculare aer,etc)
Imbunatatiri:
- maciulie schimbator tip logan prestige
- cotiera - pentru montarea acesteia nu s-au dat gauri in podeaua masinii, ci a fost prinsa in 4 suruburi autofiletante, destul de mici, pe tunelul manetei franei de mana.
- rcd (initial a avut rcs)
- 2 boxe spate alpine de 45w (rms) - acesta sunt montate in suporti de boxe spate originali de logan. - se pot furniza si boxele originale
- stergatoare champion
- huse
- presuri interioare tip tava - se pot furniza si presurile originale
- aparatori noroi spate (pe fata nu ne-a placut sistemul de prindere)
Revizii:
- distributie
- toba finala
ambele schimbate acum 2 saptamani, deci pe la 54250km
Stare generala:
- masina intretinuta ingrijita, aflata la al doilea proprietar (primul a fost din Bucuresti)
- stare tehnica si estetica buna, nu necesita investitii majore
- cauciucuri firestone, mai merg rulate inca 20000km lejer.
- masina se alfa in circulatie, deci kilometrajul poate varia
- se accepta orice fel de test
- cu masina se circula la sfarsitul saptamanii, extraurban cam 80% din timp. in rest aceasta sta intr-o curte.
- masina o are de aproximativ 2 ani in care a rulat cam 11000km
- cu masina se merge normal, nu s-au facut curse, sau incercari de decolare

Masina este a unchiului meu, se poate vedea doar in orasul Alexandria, judetul Teleorman.
Pentru contact 0763.641.400, dupa ora 12.00.
Pret 3300 euro negociabil la fata locului!!

Se accepta schimburi cu:
Dacia Logan:
- an fabricatie cel putin 2005
- motorizare 1.6mpi, eventual 16v
- dotari obligatorii: aer conditionat, abs, computer bord, 2 airbaguri (deci nivel de echipare Ambition, KissFm, Prestige)
sau
Renault Symbol (Clio Symbol)
- an fabricatie cel putin 2005
- motorizare 1.4 16v
- dotari obligatorii: aer conditionat, abs, computer bord, 2 airbaguri
In ambele cazuri masinile sa aiba maxim 60000km rulati, iar cu cat mai apropiat de aceasta valoare, distributia schimbata!!
Dieselul nu intra in discutie. Motivul: foarte putini km/an.
Pentru schimburi unchiul meu e dispus sa ofere un pret maxim de 5500euro (aceasta reprezinta suma maxima, formata din contravaloarea solenzei plus diferenta din partea unchiului meu). Toate enumerarile de mai sus sunt obligatorii in cazul unui schimb. La nevoie in caz de schimb, unchiul meu poate face un drum pana la Bucuresti.

Pentru eventualele comentarii de genul:
- mai vreau poze. nu mai am.
- e scump. fiecare cere pe marfa lui cat considera, e problema lui ca i se va da sau nu acel pret.
- ce de zorzoane are masina. fiecare cu gusturile lui, oricum zorzoanele se pot da jos foarte usor, iar in banii astia se cumpara masina nu altceva.
- nu-mi plac husele, culoarea lor, modelul lor. ca si zorzoanele acestea se pot da jos, pe sub ele fiind husele originale intr-o stare foarte buna.
- mai multe detalii. este un numar de telefon mai sus.
- schimb eu dar cu alta masina in afara de cele doua, sau cu o masina care nu respecta criteriile de mai sus. nu este interesat.
- mi se pare mie, sau ceva e mai sus, aia e mai asa.... sunt poze facute cu telefonul, cine e chiar interesat de masina, se duce si o vede.
- ar trebui sa aiba nu stiu ce dotare, sau de ce are asta, ca n-ar trebui. interesati-va mai bine.
- daca merge putin de ce vrea motor mare. ca asa vrea el.
- ce-i cu patura aia albastra de pe parbriz, ce defecte ascunde. nici unul, era soare puternic afara si n-a avut parasolarul la el. a se observa ca si cea de a doua masina are o patura in geam.
- sunt niste lazi de bere in fundal, ce-i cu ele. nimic, am avut ceva mai important de sarbatorit in familie.
- daca e asa buna, de ce o vinde. ca asa vrea el. vrea neaparat ceva cu aer conditionat, cu un portbagaj ceva mai mare. ceva mai nou. aceasta a fost prima masina care a detinut-o, desi are carnet de ani buni.
sorin1983
Bighindelele de la oglinda sunt kdo?
slider2
QUOTE(slider2 @ 5 Apr 2009, 23:54)
- ce de zorzoane are masina. fiecare cu gusturile lui, oricum zorzoanele se pot da jos foarte usor, iar in banii astia se cumpara masina nu altceva.
*


slider2
up
slider2
up
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.