Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pe unde trebuie si nu trebuie sa iasa aerul
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
patratel
fratzilor intru dsn, am si eu o intrebare la voi: cand maneta de la ventilatzie e intoarsa complet spre dezaburire parbriz, e normal sa tisneasca aerul si prin orificiu' de la picioare :?:



Mie mi se pare ca nu e, si d-aia vreau sa va intreb ce sa fac sa nu se mai intample asta. Tre' sa fie vreo clapeta pe undeva prin bord care sa poata fi actzionata shi cu mana, nu numai cu butonu...

Pen'ca atunci cand dau drumu la conditzionat, de la brau in sus mi-e bine da' asa imi tremura picioarele de n-atz vazut biggrin.gif
LProdan
Poate n-ai vazut, da' si eu cu aceeasi problema sint. Ba poate tu esti mai norocos: daca aerul ajunge si la picioarele pasagerului, desfaci frumusel grila de acolo (vei vedea ca de la picioarele pasagerului se scoate grila, pe cind la sofer nu) si poti regla in voie cursa clapetei/cablului care comanda jetul spre picioare.



Problema mea e ca aerul rece de la clima ajunge _doar_ la picioarele soferului, nu si ale pasagerului. Nu-ti spun ca ma apuca durerea de la atita frig. Cum am timp ma apuc sa demontez consola, sa vad ce naiba n-au fost in stare cei de la fabrica sa regleze.
patratel
QUOTE
Poate n-ai vazut, da' si eu cu aceeasi problema sint. Ba poate tu esti mai norocos: daca aerul ajunge si la picioarele pasagerului, desfaci frumusel grila de acolo (vei vedea ca de la picioarele pasagerului se scoate grila, pe cind la sofer nu) si poti regla in voie cursa clapetei/cablului care comanda jetul spre picioare.



Problema mea e ca aerul rece de la clima ajunge _doar_ la picioarele soferului, nu si ale pasagerului. Nu-ti spun ca ma apuca durerea de la atita frig. Cum am timp ma apuc sa demontez consola, sa vad ce naiba n-au fost in stare cei de la fabrica sa regleze.


cablul sau clapeta aia sunt la vedere, nu? sper s-o (sa-l) nimeresc.

Nu ca nu mi-ar place sa bata ceva frig si pe la picioare.

sa nu fie ceva infundat pe la tine pe acolo, ma gandesc...



multzam tare mult de sfat!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.