Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Eleron demontat (s-a rupt) cum astup gaurile?
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
ddmihaid
M-am gandit sa bag ceva suruburi cu cap inecat sa le iau un pic cu flaps-ul si dupa care sa dau cu chit si mai apoi cu vopsea (ceva spray care sa fie cat mai asemanator)
Am inteles ca exista si ceva lipici de metal aluminiu sau asa ceva ,sau poxilina pentru conducte nush daca tine

Daca aveti vreo idee sunt deschis ...
Relu_GTT
Cred ca te referi la eleron chestia aia de pe haion
Ar merge si cu poxilina pui pe dedesupt si pe deasupra dai cu chit si vopsesti
Cel mai bine ar fi sa-ti cauti altul si sa-l pui in loc
melomanuu
cauta linistit ca nu se mai fabrica de mult. Doar daca mai are vrunu ratacit prin depozit. Si eu l-am avut rupt si mi-au comandat de la service unu original de SN dar de fapt nu mai pica la gaurile originale de pe haion, nu avea aceasi forma ca cel original, era gol pe interior etc. Asa ca am dat gauri in cele doua bucati rupte, am bagat 2 tije metalice cu poxipol si dupa aceea dus la chituit si vopsit. Puteai sa bagi mana-n foc ca nu a fost rupt niciodata
andrew14_maverick
Eu l-am desfiintat ca era rupt ca naiba, in plus s-a mai lasat si unchiul meu pe el si l-a rupt inca o data laugh.gif Asa ca am astupat gaurile frumos si am dat cu vopsea peste. Adica tatal meu si celalalt unchi au facut asta. Ce au pus in gauri nu stiu, dar o sa intreb si iti zic. Hayonul arata ca unul fara eleron din fabrica, doar vopseaua prezinta mici diferente.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.