Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Inel senzor parcare rupt
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
cip2k7
Am descoperit astazi, din pacate, ca inelul din partea stanga a masinii de la senzorul de parcare (marcat in fotografia atasata - imi cer scuze pentru calitatea proasta, a fost facuta cu telefonul noaptea) este rupt. Mai exact, acel plastic circular care este lipit in jurul cercului micut al senzorului, pe bara din spate, este rupt.

Am intrebat la Renault cat costa asa ceva, 81EUR + TVA, adica destul de mult (mai ales ca senzorii au fost 150 EUR cand i-am cumparat cu masina). As dori sa intreb daca are cumva un astfel de cerculet ca sa il pot inlocui pe al meu rupt, desigur contra cost. Nu imi trebuie decat un singur astfel de cerculet, dar sunt dispus sa platesc si pentru un set complet, intr-o limita rezonabila de pret. Va trebui si sa le revopsesc sa fie in culoarea caroseriei. Eu locuiesc in Timisoara, si sunt de asemenea de acord sa le cumpar si cu plata ramburs la sosirea coletului.

Mentionez ca am intrebat pe la dezmembrari si nu aveau... daca aveti vreun sfat, as aprecia daca m-ati ajuta. Va multumesc anticipat.
caktuss
ti-am scris si pe celalat topic, cauta un strungar si fa-l la strung, ar trebui sa iasa wink.gif
cip2k7
Multumesc pentru idee, voi incerca! Sau poate are cineva de pe la dezmembrari?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.