Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Boxe facute acasa
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
shadow
Vreau sa imi fac o pereche de boxe de casa ....dati si la mine ceva lincuri cu poze ceva cu scheme.Am facut un subwoofer tot de pe net si se aude super....
Daca avezi ceva idei.......
maxx
da-ne si tu ceva linkuri la subwoofer biggrin.gif
materiale pt boxe incearca la www.telecomenzi.ro
ar_logan
Asteptam....
milu
QUOTE(shadow @ 3 Mar 2005, 00:20)
Vreau sa imi fac o pereche de boxe de casa ....dati si la mine ceva lincuri cu poze ceva cu scheme.Am facut un subwoofer tot de pe  net si se aude super....
Daca avezi ceva idei.......
*



Da si tu o adresa de email, sa-ti trimit un program, de fapt e un .xls si care are si o baza de date cu peste 200 de difuzoare, si iti da toate valorile pentru constructia boxei - care poate fi incinta inchisa, bass-reflex, etc.
milu
Am gasit linku' il poti lua direct de pe site la sectiunea Download
http://home20.inet.tele.dk/kou/ubmodel.html
ar_logan
Ceva schite, desene se poate?
Merci. lucianmarta@yahoo.com
brunner
Sau, ca varianta, cauta BassBox Pro+X-Over Pro.
ar_logan
pt.un subwoofer
maxx
cateva proiecte interesante
http://www.partsexpress.com/projectshowcase/homeaudio.html
maxx
QUOTE(brunner @ 3 Mar 2005, 17:20)
Sau, ca varianta, cauta BassBox Pro+X-Over Pro.
*




alte programe ???
vad ca te pricepi biggrin.gif
maxx
unde gasesc sculele astea doua ??? si cam la ce bani ???
StefanT
QUOTE(maxx @ 13 Mar 2005, 10:48)
unde gasesc sculele astea doua ??? si cam la ce bani ???
*


te-ar costa o groaza de bani si nu cred ca ar merita, si apoi nuj unde le-ai putea gasit! cred ca mai ieftin ai iesi cu un pendular de 600 de mii..eu asa am facut, si a iesit super treaba..tot asa mi-am facut boxe....bafta
maxx
nu ies la fel cu fierastrau pendular...ca sa nu mai zic ca n-am cum sa fac "santurile" pt "ingroparea" difuzoarelor in lemn...
un material pt grills de unde iau ??? sau ceva asemanator....
brunner
QUOTE(maxx @ 9 Mar 2005, 19:54)
alte programe ???
vad ca te pricepi biggrin.gif
*


Neah, inca nu mi-am facut nici o boxa, doar ma interesa problema acu' cateva luni biggrin.gif
Mai aveam si altele, dar ori erau practic inutile fara ceva spectroscoape, ori erau prea vechi, ori prea slabe, si le-am sters. Alea doua de care ziceam sunt excelente (si au si baza de date actualizata in mod curent)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.