Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Comutare aer cald pe aer rece
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
alin12
Salut!
Problema: cand vreau sa comut pe aer rece nu functioneaza. Tot timpu trebuia sa deshid capota si sa dau de acolo. Asa ca am desfacut bordul si m-am uitat la acea maneta si am constatat ca cablul nu este prin nicaieri, asa ca atunci cand vreau sa dau pe aer rece, in loc sa impinga sufa prin cablu, se impinge tot cablu. Din poze va dati seama mai bn. Cum era prins cablul?
Minel
Cablul iti era prins cu o clema identica cu clema de la robinet , adica clema care tine sufa de la robinet !

Bafta !
argon
sarma de cupru si un patent...imi tine de ani de zile, spre deosebire de cleme care sareau la prima folosire a robinetului.
gangara
aceeași pb am avut-o și eu. am pus o clemă ca cea descrisă de Minel. îmi funcționează perfect de vreo un an.
v_razvan_c
Cum ajung si eu sa umblu acolo? Eu nu am cablu deloc... Trebuie doar sa dau jos torpedoul cumva? smile.gif
gangara
torpedoul, manetuțele de comandă și grila aferentă.
v_razvan_c
OK, torpedoul am inteles, la fel si manutele alea, apoi despre ce grila e vorba, ,,fata" aia, pe care sunt desenate directiile aerului? biggrin.gif
Mr_Devil83
n-ai pt ce sa dai jos manetele de comanda decat daca nu ai simtul gaurii biggrin.gif
v_razvan_c
OK, va multumesc, cu siguranta ma voi descurca, doar am pus o intrebare sa merg la sigur, sa stiu de unde incep. rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.