Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dacia S nova Tunyng
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
Pages: 1, 2
rosu_sukaru
cool.gif
turturel
da sef..asa da..merge! e misto tare masina...ti-am vazuto intr-o seara la carrefour constanta..pe la 12 oaptea...eu sunt din braila si eram la o lucrare..arata frumos. how much $ a costat toata investitia daca nu te superi de intrebare? eventual fa-i un jurnal de bord cu ce a fost si ce este..modificari..inca o data frumoasa foc!
ArtVandelay
arata bine, chiar nu ma asteptam sa vad o supernova tunata care sa-mi placa
priza de pe capota in schimb eu nu as fi pus-o..
cosmin_2300
Am 2 comentarii :
1 ) "folia" ( sau ce anume este ) de pe semnalizari este ilegala .... macar se vede ceva prin ea ?
2 ) mi se pare mie sau vopseaua de pe spoilere are alta nuanta ? ( sau e doar din poza ? )
Tince1290
mie nu prea imi place cum e prelungita capota....o face sa arate ca un cielo...in rest e super ok....adica....arata bine wink.gif....frumos tuning....sunt curios cum ai modificat haionul....si ce fel de oglinzi ai pus (imi par foarte cunoscute)....iar la capota...e de la alta masina sau ai modificat-o atat de mult pe cea de sn.....asteptam informatii....ce ai mai facut sub capota?....esapamentul e dublu sau e imitatie? tongue.gif...spune si tu mai multe....
C a t a l i n
Păcat că ai pus asemenea bare...
Bogyciu
Zi-mi te rog unde ai facut sticla la faruri, eventual un nr de telefon, am gasit diferite firme care fac dar prefer una care are deja matrita, poate costa mai ieftin... Parerea mea despre masina e ok, adica e o Supernova "tunata" frumos, cu multi bani investiti in ea... Totusi sa stii ca unele lucruri puteau iesi mai bine... Sfat: daca tot ai sticla clara si pun pariu ca nu esti multumit de lumina produsa de faruri in configuratia asata as putea sa iti sugerez un kit de lupe bi-xenon (costa in jur de 700 lei, intra in soclul original al becului si vei avea lumina f buna)... In plus sa nu mai zic ce fel vor arata pe masina...
Mihai San
frumos...sa o stapanesti sanatos!!merita investitia!!!
26-Kbe
Superba wub.gif
Relu_GTT
QUOTE(Tince1290 @ 1 May 2009, 19:49)
mie nu prea imi place cum e prelungita capota....o face sa arate ca un cielo...in rest e super ok....adica....arata bine wink.gif....frumos tuning....sunt curios cum ai modificat haionul....si ce fel de oglinzi ai pus (imi par foarte cunoscute)....iar la capota...e de la alta masina sau ai modificat-o atat de mult pe cea de sn.....asteptam informatii....ce ai mai facut sub capota?....esapamentul e dublu sau e imitatie? tongue.gif...spune si tu mai multe....
*


Oglinzile sunt de bmw e30, capota e doar prelungita deasupra farurilor si are o priza de aer de reno 19 16v,mie imi place capota si eu am de gand sa o prelungesc, pe haion s-a facut un eleron din fibra
De ce nu mai ai triplele negre s-a luat politia de tine ?
Maskatu
Frumoasa masinuta... am si eu o intrebare stupida... asta o avea rugina la oale? laugh.gif laugh.gif

@cosmin, mai sunt o gramada pe forum cu semnalele si stopurile vopsite.... unsure.gif
puiu82
Frumos,n-am ce zice.....si destui bani investiti.
Spune-mi,te rog......dimensiunea anvelopelor,daca ai ceva modificari la motor si nu in ultimul rand,daca triplele stopurilor din ultima poza se pot demonta.
Multumesc anticipat si sa o stapanesti sanatos.
Bafta!
Maskatu
Defapt ideea ar fii ca daca tot ai pus poze cu ea sa ne spui ce modificari are, cat au costat, unde le-ai facut, cat au durat, ce modificari are interiorul (pentru ca inafara de acele ceasuri nu este nici o poza), etc. Suntem si noi curiosiiiiiiii. Pozele nu sunt suficiente biggrin.gif
djasu82
Poate auzim ca are motor v16 pe ea ca asta le intrece pe toate . Totusi ceasurile de pe parte cu soferu nu sunt prinse prea sus ? Cesuril de genul le gasiti in vitan langa C-sud te duce la 2 mil .
Relu_GTT
Motorul nu e schimbat
rzvmd
arata bine supernova ta rosule ,frumos lucrat....cu stil si simplist:)
ti3sto
e frumoasa dar oare merita investitia?? miezu e tot o supernova...... si stim problemele unsure.gif
djasu82
si ale noastre ce au daca nu sunt impopotionate ? Eu unu nu am masina pentru parada si sa ma plimb din an in pasti cum fac alti biggrin.gif
Reckno
lasa ma nu fiti invidiosi!

omu a facut masina frumoasa cum ii place lui! tot respectul ca a facut ce i-a placut!

trebuie apreciat ca a muncit mult la masina si avem ce invata de la el...

nu zic ca masina nu are probleme dar se pot rezolva toate, si cand se rezolva poti sa zici ca ai o masina foarte buna...

DSN e o masina buna daca iii faci ce-i trebuie, si poti sa o faci mai buna decat a iesit din fabricatie. Ieftina la intretinut, fiabila, consuma putin, estetica, sportiva.
misu78
Mie imi place ce ai facut. Lamureste-ne si pe noi cu modificarile, pret, firme, timp de lucru, etc. Succesuri! biggrin.gif
tazzSN
cumva capota e de solenza??...seamana asa putin...oricum..chiar daca nu e...se potriveste???stie cineva:>
and_rei
ma.eu nu cred ca cel care a pus pozele este si proprietarul masinii.ca vad ca sunt multe intrebari dar raspunsuri....cred ca pozele sunt puse doar ca sa ne arate omul ca se poate biggrin.gif
Maskatu
QUOTE(ianys_andrey @ 3 May 2009, 09:23)
ma.eu nu cred ca cel care a pus pozele este si proprietarul masinii.ca vad ca sunt multe intrebari dar raspunsuri....cred ca pozele sunt puse doar ca sa ne arate omul ca se poate biggrin.gif
*


Baiatul care a pus pozele are la semnatura acelasi numar cu numarul masinii din poza... CT 58 KRS... deci cred ca este masina lui. Si vad ca a postat si nu mai zice nimic... vrem detaliiiii biggrin.gif
mihaicuc2000
SUPER MASINUTAAAAAAAAAAAA!!!!!
Atat am de spus, mie imi place tot!!!!!!!!
mihai 83
Omul avea masina la vanzare pe cam toate siteurile de vanzari si din cate stiu eu cerea in jurul a 4000 de euroi pe ea.
mihaicuc2000
numa???
eu am dat 100 mil pe ea azi vara adica vreo 3000 euro
ma bagam in banca si luam 1000 daca stiam, si binenteles masina sa mearga cum arata!!!
djasu82
pe voi va impresioneaza doar fatada ... interiorul tabla si restu nu iar dupa aceea multi incep sa planga pe forum ca li se strica nustiu ce sau nu ai poate da de cap...Aici nu e vorba de invidie si mie imi place cum arata desi era una si mai bengoasa.
sonykel
y-grecu e bun dar daca erau si doi de n era perfect
and_rei
maskat deasa am zis ca poate a pus omu la misto numaru si alte alea.masina imi place normal biggrin.gif.o stiu de mult.mi se pare ca am o poza in pc si cu proprietaru langa ea.dar nu mai stiu unde e....
ti3sto
tongue.gif
tud.
da ti3sto,si tu ai un cotet foarte jmeker,e cumva hibrid?
C a t a l i n
Dacă era hibrid, era ca al tău, lowrider, cocoșat bancurile de acumulatori.
Reckno
hai ca tot vad ca acest topic a ajuns o caterinca...ia sa vedeti ce fata are asta care a facut topicul urmator:
http://www.daciaclub.ro/-t110008.html


ps:...oare o fi pus poza la vrajeala?! sau chiar asa arata el?
mihaicuc2000
Inca o data!!!
SUPEEEEEEEEERRRR MASSSSSSSSSINNNNNNNNA!!!
Bogyciu
Nu va asteptati la prea multe raspunsuri... Omul e scump la vorba, asa e el... Masina a fost facuta in Navodari la un baiat care toarna fibra, suspensia e facuta la BV, in rest nu prea mai stiu... Eu am incercat sa il intreb mai multe despre masina pe messenger si nu e dispus sa dea prea multe detalii (imi mai raspundea cu da/nu la juma de ora, pana la urma cred ca mi-a dat Ignore...) si ce am aflat despre masina am aflat de la altii... A mai facut topic pe 4Tuning si s-a inchis pana la urma, asta dupa ce proprietarul a inceput cu afirmatii de genul: cea mai tare Supenova din CT, da clasa la toti, sa moara dusmanii de ciuda... Eu eram curios sa stiu unde a facut sticla clara la faruri, dar am gasit deja un atelier in Buc si astept un raspuns... Ce nu imi place mie la masina e ca farurile nu au fost facute cu cap, cred ca nu vede nimic la 2m in fata cu tot cu bi-xenonul lui, oglinzile sunt chituite pe usa, daca ii atinge cineva oglinda trebuie sa revopseasca intreaga usa, si nu sunt de acord cu atitudinea proprietarului.... Am cautat anuntul, o scosese la vanzare, pret 4000 euro... Pacat de masina....
and_rei
si cred ca e rupta noaptea la liniute biggrin.gif.sunt curios cum arata interiorul
djasu82
eu nu i-as da nici 500 de euro ! Haideti ba baieti ca chiar nu merita ! Stiti cum e precum un mar stricat care pe exterior iti ia ochii iar la interior e stricat . Eu zic ca ale noastre arata mult mai bine ... iar la liniute va zic eu ca pierde teren . Rotile late sunt pentru stabilitate si cam atat ... loatil la fugarit pe un drum normal unde implica si curbe si va zic eu ca nu le negociaza cu viteza mare se si stie de ce !
Cand va vad ca muriti dupa o tinichea de genul turbez biggrin.gif
Cu 4000 de euro imi iau un golf 4 la mana a doua care cu siguranta te duce mult mai mult si aia e masina oricat ar spune unii si alti ca ba are km multii.
mihaicuc2000
Intr-un fel sunt de acord cu tine ca nu stii ce este inauntru si ce are motoul si cine stii ce, insa partea de desgn sau de exterior arat bine ce e drept!!!
Am zis si eu mai devreme arata bine dar cine stie ce are pe dedesubt!!! asta daca nu ne zice proprietarul!!!
Tince1290
eu propun inchiderea acestui topic.....nu prea ii vad sensul...tipul a pus niste poze si noi tot stam sa ne intrebam ce e aia si cum si ce fel....ce naiba....e aiurea....daca vrea sa posteze la poze sau la imbunatatiri si sa spuna ce a facut bine...daca nu-nu...nimeni nu e special pe forumul asta....daca e asa isi deschide fiecare cate un topic de descriere al masinii iar restul nu-si mai au sensul....serios....e prostesc topicul astaa....ne tot contrazicem noi...ca arata bine...ca nu arata....ca merge bine ca nu merge....ca oare ce-o fi si ce-o pati....nu imi schimb parerea....masina arata bine dar exista suficiente topicuri in care sa discutam despre ea.....nu cred ca e atat de speciala incat sa aiba topic separat....si cu asta eu personal am incheiat discutia pe aceasta tema wink.gif....drumuri bune baieti!!! (si fete tongue.gif)
djasu82
cam putine fete pe forum nu crezi ? biggrin.gif
Tince1290
ba daaaaa!!!! muuult prea putine biggrin.gif....dar asa sunt fetele....le plac masinile cand le au prietenii lor si le plimba cu ele peste tot tongue.gif...in rest nu le prea pasa....sa fim multumiti cu cele cateva fete pe care le avem pe forum tongue.gif
vis-a-vis
QUOTE(djasu82 @ 2 May 2009, 09:12)
Poate auzim ca are motor v16 pe ea ca asta le intrece pe toate .
*


Cel de pe Veyron?

QUOTE(Bogyciu @ 5 May 2009, 21:49)
Eu eram curios sa stiu unde a facut sticla clara la faruri, dar am gasit deja un atelier in Buc si astept un raspuns...
*

Detaliaza...
Tince1290
cred ca se refera la faptul ca sticla farurilor la supernova are niste striatii...care reflecta intr-un anumit fel lumina (asa cum trebuie)....dar multi care-si pun xenon sau angel eyes prefera sticla clara pentru ca se vede mai frumos.....s-a mai discutat mai demult...multi cauta o firma care a facut deja asa ceva pe supernova pentru ca inca ar mai avea mulajul farului si nu ar fi asa complicat....
djasu82
cum am spus si ma repet sun doua feluri de xenoane pentru sistemul cu lupa si sistemul pe care il avem noi normal cu stiuri rizuri... Fiindca multi au comentat pe aceasta tema iar chinezi s-au reprofilat tongue.gif sunt mai multe masini cu geamuri din sticla cu rizuri.
vis-a-vis
Ma interesa doar unde se fac astfel de geamuri, pentru altfel de faruri, nu de nova. Restul le stiu destul de bine, inclusiv faptul ca becurile cu xenon sunt diferite doar in functie de modelul becului (H1, H4, etc.) si se pot folosi si la proiectoarele cu lupa ce pot fi introduse in far. Daca faci lucrarea asta, e bine sa ai geam clar, invers nu.
and_rei
QUOTE(djasu82 @ 5 May 2009, 21:32)
Cu 4000 de euro imi iau un golf 4 la mana a doua care cu siguranta te duce mult mai mult si aia e masina oricat ar spune unii si alti ca ba are km multii.
*




chiar ca.si daca are multi km inseamna ca poate biggrin.gif
Bogyciu
QUOTE(djasu82 @ 6 May 2009, 21:51)
cum am spus si ma repet sun doua feluri de xenoane pentru sistemul cu lupa si sistemul pe care il avem noi normal cu stiuri rizuri... Fiindca multi au comentat pe aceasta tema iar chinezi s-au reprofilat tongue.gif sunt mai multe masini cu geamuri din sticla cu rizuri.
*



Becurile de care zici tu sunt daor pt modelele cu stcla clara, dar au ori lupa ori oglinda striata pe faza scurta, gen Golf V (D2R pt oglinda D2S pt lupa) In momentul de fata nu exista xenon special pt farul cu sticla striata...


QUOTE(vis-a-vis @ 7 May 2009, 07:59)
Ma interesa doar unde se fac astfel de geamuri, pentru altfel de faruri, nu de nova. Restul le stiu destul de bine, inclusiv faptul ca becurile cu xenon sunt diferite doar in functie de modelul becului (H1, H4, etc.) si se pot folosi si la proiectoarele cu lupa ce pot fi introduse in far. Daca faci lucrarea asta, e bine sa ai geam clar, invers nu.
*




Cauta pe Google Rotea Service, gasesti si date de contact (eu am sunat de vre-o doua ori dar nu am gasit pe nimeni), am auzit ca ei pot face sticla clara pt aproape orice model... Eu vreau sticla clara pt a pune niste lupe bi-xenon in ele (ori cele chinezesti care se gasesc in Romania, ori din faruri avariate...) Ce zici tu mai sus e exact prima varianta care o am in plan, totusi costul lupei (700 lei) plus 200 lei sticlele e putin cam mult pt mine in momentul de fata, dar pe viitor cine stie...
vis-a-vis
QUOTE(Bogyciu @ 7 May 2009, 14:25)
In momentul de fata nu exista xenon special pt farul cu sticla striata...
*

Cam toate becurile cu xenon sunt echivalentul celor cu halogen. Ma refer la prindere si pozitia "filamentului". Deci, pot fi folosite foarte bine la orice tip de far daca se potrivesc la prinderi. Cele bixenon, au un soi de electromagnet ce apleaca tot becul pentru faza scurta.
QUOTE(Bogyciu @ 7 May 2009, 14:25)
Cauta pe Google Rotea Service, gasesti si date de contact (eu am sunat de vre-o doua ori dar nu am gasit pe nimeni), am auzit ca ei pot face sticla clara pt aproape orice model...
*

Multumesc.
djasu82
corect spus vis-a-vis.
Bogyciu poate te referi doar la sticla dar daca te uiti mai atent o sa observi ca striatile sunt pe oglinda ... ce imi e striatiile pe farul de sticla ce imi e pe oglinda acelasi drac. Asta se observain service la test .
C a t a l i n
Oglinda cărui far?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.