Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: IMBUNATATIRE PRIN SCHIMBAREA EI :))
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
tazzSN
RECENT am gasit la o cunostinta mecanic...un bmw din 95 116i 90 cai 8v...il da cu 1500 de euro...e full inafara de piele...rugina nici vorba...lovita nu...consum 7-8...ce ziceti se merita..??sa dau supernova pt asa ceva??....chiar nu stiu..PS: scuze pentru incadrarea gresita...
C a t a l i n
Repede! Nu pierde așa ofertă! După ce o cumperi, fugi repede la Arad, unde se vând cu 500 euro.
tazzSN
500??smile.gif)...tare...nu stiam...oricum in el am incredere...are tot schimbat la ea..nu-i trebuie absolut nimic...d-aia o si da cu atat
C a t a l i n
Normal! Hurry up!
nosboy
acum serios....ai vazut tu e36 in Romania care sa nu fi fost omorat si lesinat ?
te-ai interesat sa vezi ce preturi au piesele?
tazzSN
tocmai asta e ca nu e din romania...e din afara are 300000 de km..
Maskatu
1. Cate sute de mii de km are?
2. Consuma 6-7... nu zic nu, dar AFARA, in oras tot ia 8-9...
3. Am cautat pe autovit 116 dar mai vechi de 2004 nu e nimic pus....
4. De unde ai certitudinea ca "e schimbat tot la ea"??? Are schimbate toate componentele pe la roti? Bucsi, rulmenti, capete de bari, discuri de frana, etc...? Ai dat jos rotile si ai vazut? A fost schimbat uleiul la timp? Are toate filtrele schimbate? Ai verificat tu? Sau doar il crezi pe cuvant pe nenea care o vinde? Asa zic toti ca e schimbat totul, decat benzina sa ii mai pui si cand te trezesti peste o luna, un an ca mai dai jos una alta si vezi ce e prin locul respectiv, te inchini.... iti dai seama ca singurii care au umblat acolo au fost aia de au fact masina si tu care tocmai ai desfacut x piese .
tazzSN
am certitudinea pentru ca il cunosc si sta langa mine...si daca minte ii dau cu el in cap...dar nu minte...
ArtVandelay
are 102 cp si e 316i
daca e inmatriculata la banii aia e cazuta
daca nu e, mai pui peste 1000 de euro deoparte pentru taxa
nr de km e mare chiar si pentru un bmw, daca avea pana in 220-250 poate merita
C a t a l i n
Eh, omu' merge pe încredere...
tazzSN
masina a fost adusa de el dinafara de la tatal lui...are nr provizorii
C a t a l i n
Ho ho...
Maskatu
Succes cu birocratia din Romania si pregateste 1000 de euro biggrin.gif Deci pana la urma cati km are in bord?
puiu82
QUOTE(tazzSN @ 8 May 2009, 17:44)
RECENT am gasit la o cunostinta mecanic...un bmw din 95 116i 90 cai 8v...il da cu 1500 de euro...e full inafara de piele...rugina nici vorba...lovita nu...consum 7-8...ce ziceti se merita..??sa dau supernova pt asa ceva??....chiar nu stiu..PS: scuze pentru incadrarea gresita...
*



Are 102 cai,teoretic......in 15 ani au mai murit cativa de batranete tongue.gif
Consum 7-8,yeah right icon_mrgreen.gif ,poate extraurban.
Daca nu e inmatriculat......hmm,eu nu m-as lega la cap fara sa ma doara.
Vrea schimb pe schimb? Ce om normal la cap ar face asta? Mai ales ca masina e adusa de la ala mic si negru,de respira greu radmasa.gif si e beton.
Ai grija sa nu dai cu 1500 de euro mai mult decat face.
Bafta!
Tince1290
parerea mea...e unul din multele kkt-uri aduse dinafara.....e veche (15 ani e totusi ceva)....mult pre multi km (nu sti cand iti pica ceva de pe ea+ca piesele sunt scumpe si nu prea se gasesc....)...3 mai stiu pe cineva cu un astfel de bmw si e mai puturos fiind prea greu tongue.gif.....chiar daca are motor mare....deasemenea consumul nu are cum sa fie cat ai spus tu.....masina e mai grea si motorul mai mare....deci nu cred....eu zic sa ti supernova...dar e doar o parere...tu faci ce vrei smile.gif


PS: am uitat sa spun....parerea mea despre acest tip de masina: MASINA DE COCALARI!!!.....dar e doar o parere cat se poate de personala...nu spun ca tu ai fi...sa nu intelegi gresit.....dar e genul de masina pe care o are un cocalar....masina care e "cul"...pare puternica si scumpa....dar de fapt e doar un gunoi puturos icon_mrgreen.gif tongue.gif
C a t a l i n
Nu pricepeți că-l cunoaște, și inculpatul e mecanic, și-a adus-o de la ta-su, și-are totul schimat, și nu-i trebuie nimic, și-are certitudinea?

N-asculta la ei, IA-O (în mână) !
tazzSN
am senzatia ca esti mult prea caternicos...:-|..am intrebat un simplu lucru nu trebuie sa raspunzi poti sa taci...in fine nu vroiam pt ca e BMW si sa fiu cul...pe mine m-a cucerit interiorul...care este superb si neatins...geamuri electrice..trapa electrica..jenti..arata destul de bine..si fata de supernova nu ploua in ea...e inchisa mult mai bine...la asta m-am gandit..dar unora le place sa faca prea multa caterinca...
C a t a l i n
Eu am senzația că ești mult prea naiv... Adevărul e că la 18 ani, și la cum zici că mergi cu SN aia, BMW îți trebuie... Măcar fă-ți o asigurare de viață, să lași ceva în urmă...
mihai 83
Asta e o imbunatatire,ca iti iei un gunoi rupt in doua?Bai nene,dar ce pareri proaste aveti despre masinuta asta cu care totusi v-ati plimbat pe unde ati vrut.Dar asa e poporul asta,invatat sa cumpere toate kkturile de afara pe motiv ca,vezi Doamne,E ADUS DIN NEMTIA!!!Pune-le si tu una langa alta si vezi care pare mai de negru cocalar,daciuta sau dinozaurul ala adus direct din cimitir?Bafta!!!
Tince1290
mna...sti cum e.....gusturile nu se discuta....trebuia sa expui de la inceput asa problema....am gasit un bmw si imi place la nebunie....e superb la interior....are trapa..etc-etc....doar ca sa sti ca o sa ai costuri de intretinere mai mari pe an decat aveai la supernova....chiar daca (poate) acum ti se pare ca te sota foarte mult intretinerea supernovei....la bmw-ul ala de 15 ani o sa fie mai mult....dar daca tie iti place cumpara-l smile.gif.....nu asculta de altii tongue.gif
tazzSN
daca ar avea rugina as da-o fara nicio restrictie....dar nu are pe nicaieri si mi-e mila de ea s-o dau ...niciodata nu am avut probleme cu ea..niciodata...doar consumabile atat...cand am luat-o am nimerit o masinuta buna buna...la 100000 de km merge ca prima data cand am luat-o...dar ma deranjeaza unele chestii...si alea costa bani ce vreau eu sa fac...si le gasisem la pisica lu asta.....in 2 usi
klaus
Ca sa citez dintr-o semnatura de pe topic: radem, glumim, dar nu noi platim...
tazzSN, intereseaza-te cat te costa REAL sa ai masina aia inmatriculata, daca e mecanic si ai incredere in el mai bine negociezi sa inmatriculeze el masina si sa-i platesti tu costurile de inmatriculare (ca trebuie sa mai treaca si pe la o verificare tehnica, o identificare in urma carora s-ar putea sa te trezesti, pe langa taxa de inamtriculare, ca trebuie sa mai schimbi si cate una-alta).

Si nu uita: frate-frate, dar branza-i pe bani. In afaceri nu exista prietenie, exista PROFIT.
djasu82
tazz e problema ta daca o doresti sau nu parerea mea ramane tot dsn... Varumio a avut un bmw de genul acesta de care te-ai indragostit tu si nu a stiut cum sa-l dea mai repede fiindca halea mai mult decat trebuia ... Si asa si-a cumparat un afla romeo si a terminat problema. Da tabla e buna la nemtoaice dar daca iti pica o piesa ... vei alerga dupa aceea piesa si se stie tot ce e vechi se vinde mai scump ... ma refer la pise in principiu.
misu78
QUOTE(tazzSN @ 8 May 2009, 16:44)
RECENT am gasit la o cunostinta mecanic...un bmw din 95 116i 90 cai 8v...il da cu 1500 de euro...e full inafara de piele...rugina nici vorba...lovita nu...consum 7-8...ce ziceti se merita..??sa dau supernova pt asa ceva??....chiar nu stiu..PS: scuze pentru incadrarea gresita...
*


Scuze, daaa, esti bancher? O sa bagi bani la greu in ea.
djasu82
Bancher cu romica si cornel ... hai ma vede el ce face ... la 85 de cp poti duce si super nova si pot spune ca o poti alerga daca tot iti doresti viteza ... Dar mereu apare un dar si eu zic unde o alergi ???
tazzSN
dupa cum am spus nu ma intereseaza s-o alerg...vreau o masina cat decat normala si fara rugina cu anumite puncte de confort...daca vroiam s-o alerg gasisem si o monstruozitate de 540i...seria 5 motor 4l pe benzina..smile.gif)..
djasu82
faci cum crezi tu ca e mai bine ... vezi ca daca nu e pusa la punct nu treci asa de repede de inspectia tehnica vei vedeam cum o sa ti-o chinuie biggrin.gif .Vezi ce faci.
C a t a l i n
N-ai luat rabla încă? Te așteaptă omu' ăla...
ag02cws
QUOTE(tazzSN @ 8 May 2009, 17:44)
RECENT am gasit la o cunostinta mecanic...un bmw din 95 116i 90 cai 8v...il da cu 1500 de euro...e full inafara de piele...rugina nici vorba...lovita nu...consum 7-8...ce ziceti se merita..??sa dau supernova pt asa ceva??....chiar nu stiu..PS: scuze pentru incadrarea gresita...
*




In niciun caz.
tazzSN
da ...deci va multumesc pentru pareri....va multumesc mult...oricum masina mea nu valoreaza pretul ei...e mult peste alte supernove....acu sa nu supar pe cineva...numai eu stiu...la vara urmeaza sa-i fac niste modificari frumusele...bord de logan..galerie de inox...blana de motor..ionizare geamuri...si mai multe ce am eu in minte...
Maskatu
QUOTE(tazzSN @ 8 May 2009, 18:35)
.....in fine nu vroiam pt ca e BMW si sa fiu cul...pe mine m-a cucerit interiorul...care este superb si neatins...geamuri electrice..trapa electrica..jenti..arata destul de bine..si fata de supernova nu ploua in ea...e inchisa mult mai bine...la asta m-am gandit..dar unora le place sa faca prea multa caterinca...
*


yeah sure.... blush.gif
QUOTE(tazzSN @ 8 May 2009, 20:37)
dupa cum am spus nu ma intereseaza s-o alerg...vreau o masina cat decat normala si fara rugina cu anumite puncte de confort...daca vroiam s-o alerg gasisem si o monstruozitate de 540i...seria 5 motor 4l pe benzina..smile.gif)..
*


Tin sa te informez ca un asemenea tractor are impozitul de aproape 1000 de roni pe an iar asigurarea la el este de 700-800 roni. Sa mai tinem cont si de faptul ca are un consum "jigantic" de peste 15-20 in oras la relanti radmasa.gif
djasu82
la relantii consuma mai putin decat super nova dar cand se lanseaza te ustura in gaura....
and_rei
asta e un topic de cafenea.nu vad ce cauta la inbunatatiri huh.gif .da totusi sa-ti raspund.si eu zic la fel cum a zis tince.masina de cocalari.tineri care vor sa se dea in spectacol la fete si nu numai.sunt destui in bucuresti.daca vrei ceva cu geamuri electrice servo si mai stiu eu ce i-a un golf 3.o sa ne multumesti smile.gif.incearca si tu sa fii un pic diferit.sunt sigur ca nu esti unul dintre ei

off : MAERSK numai respect de la mine.mai ales din primele topicuri radmasa.gif radmasa.gif
tazzSN
smile.gif)) tocmai asta spuneam nu sunt nebun...nu-l vroiam pentru curse si...WRC:)))
djasu82
faci s nova wrc biggrin.gif trebuie vazut ce trebuie modificat tongue.gif alte camsi pistoane alta axa cu came arbore cotit usurat biggrin.gif O turbina si vedem cat tine ... A si garda la sol lasata mai jos . De cand sunt pe forum nu am vazut super nove cu motorul initial modificat pentru curse sau cel putin care sa obti mai mult si sa nu-si dea duhul.
tazzSN
mdea:)
djasu82
In fine lasa ... ca in seara acesta radem glumim doar ca dinamo plateste biggrin.gif ca a loat gol tongue.gif
tazzSN
sad.gifa egalat...sad.gifsad.gifsad.gif...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.