Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pm
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum
vopsitoru
salut am si eu o problema nu pot trimite pm imi zice ceva de genu ca am prea ptine mesaje pe topic sua ceva de genul asta daca este asa de cate mesaje este nevoie
Andy_ACS
Iti trebuie minim 25 de mesaje (parca) pentru a avea dreptul sa trimiti PM - politica forumului.

Bafta!
R19/16v
Ai citit regulamentul?
vopsitoru
am cautat raspuns la intrebarea mea dar nu am gasit scuze

11 May 2009, 11:30:
deci imi mai trebuie 5 mesaje si ajung la 25 deci hai sa discutam ceva biggrin.gif
MuciX
QUOTE
2. Mesajele

a) Nu se incurajeaza sub nici o forma goana dupa post-uri. Nu se incurajeaza mesajele si interventiile fara un continut real si util forumului. Scrieti un mesaj doar daca aveti ceva de spus in legatura cu subiectul (topicul). Nu se admite devierea subiectului prin mesaje in afara de subiect (off topic). Nu se ofera absolut nici un premiu celui care depaseste recordul de posturi pe zi. In afara de titulaturile Membru Incepator, Membru si Membru Autentic nu se face nici o distinctie intre cei cu post-uri multe si cei cu post-uri putine.

q) Mesageria privata poate fi folosita numai dupa ce se atinge pragul de 25 de mesaje publicate pe forum.

driverx
Ma, ce mama dracu e asa greu de pus ceva mesaj explicit acolo. Ceva de genu:

"Daca esti contrariat in timp ce citesti acest mesaj inseamna ca te-a pus dracu sa nu citesti regulamentul care l-ai acceptat cand ti-ai facut contul. Dar te informam SI pe aceasta cale ca nu ai 25 posturi si de aceea nu poti posta"
vopsitoru
ok am inteles si imi cer scuze pentru deranj am gasit rezolvarea multumesc
MuciX
QUOTE(driverx @ 11 May 2009, 12:41)
[...] te-a pus dracu sa nu citesti regulamentul care l-ai acceptat
[...]
*


pe care l-ai acceptat tongue.gif
vopsitoru
se mai intampla si la case mai mari o zi buna
ionut.tanase
Hai ca daca mai stam putin de vorba facem si 25 de posturi si gata ... putem da PM.
AR-18-MOS
La Probleme Adm. nu se contorizeaza post-urile.
ionut.tanase
Hai bre ca era o aroganta tongue.gif
rslick
nasoala treaba asta cu 25
dragosmd
Și mai nasoală e că a apărut (pentru mine) cam „peste noapte”; de unde în 2008 puteam da liniștit p.m. TOCMAI ca să nu scriu aiurea mesaje prin topice (adică exact fraza citată ceva mai sus din regulament de către moderator), iar acum NU mai pot, fiind obligat (oarecum) să încalc reglementul. sad.gif
Ov
Dacă răspunzi la niște sondaje pe la statistici nu încalci nimic tongue.gif
SCViper
E destul de stupida regula cu 25 de mesaje pentru a permite PM-uri. Inteleg necesitatea, evita spam-ul. Problema este ca nu am voie nici sa raspund la PM-uri, iar acest lucru este total ilogic.

Pentru a putea folosi sistemul de mesaje private sunt in acest moment obligat sa postez de 25 de ori in situatia in care nu am nimic interesant de spus si pe deasupra nici nu doresc sa spamez forumul, lucru care de altfel este si impotriva regulamentului. Sunt un user civilizat si stiu sa folosesc functia de cautare, daca nu as fi poate mi-ar fi mai usor sa postez.

In concluzie pentru a evita spamul userii sunt obligati sa spameze.
corbex
Daca nu gasesti nimic interesant de spus pina in 25 de posturi, nu vei gasi nici dupa.
UXE
unii au cateva mii de posturi si sunt in aceasta situatie... asta nu ii opreste din postat... biggrin.gif
SCViper
Nu e vorba de faptul ca nu am nimic interesant de spus in general, e vorba de faptul ca nu aveam nimic interesant de spus ieri, cand am avut nevoie de PM pentru sectiunea de publicitate (incercam sa cumpar ceva).

Solutia a fost sa postez pe forum, primesc raspuns pe PM, iar apoi sa raspund pe forum. Forumul bineinteles ca mi-a comasat ultimele doua mesaje desi trecusera 10+ ore de la ultima postare si nu stiam daca persoana cu care incercam sa comunic il vede pe cel nou. De descurcat m-am descurcat, dar n-a fost o experienta deloc placuta.
cdadan
Ai mai jos solutia simpla:

QUOTE(Ov @ 23 May 2014, 08:09)
răspunzi la niște sondaje pe la statistici
*


corbex
Te baji la jurnal de bord si scrii la 25 de insi ca au masina misto si multi kmp.
UXE
Incepi cu topicul asta .


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.