Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Solenza Bad Boy Look
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
Pages: 1, 2, 3
Ovidiu99
Si-a mai facut cineva asa ceva? poza e luata de pe net si facuta de mine in photoshop.. Parerea mea e ca da prea bine bad boy look la solenza..
iuliano_smile
QUOTE(Ovidiu99 @ 13 May 2009, 09:40)
Si-a mai facut cineva asa ceva? poza e luata de pe net si facuta de mine in photoshop.. Parerea mea e ca da prea bine bad boy look la solenza..
*


Uneste si grila de capota si o sa iasa ceva mai mai laugh.gif
ROMIAU59
Arata bine. Chiar foarte bine. Eu deja am o Solenza in service desfacuta toata pentru antifonare si alte chestii, am sa vorbesc cu sudorul sa vad daca imi poate face. Cea mai grea parte par nervurile de pe capota, cred ca va trebui facut totul din 5 piese de tabla separate.

Oricum radeti degeaba.....strugurii sunt prea acri probabil....

Nu e ceva foarte complicat, ba chiar e simplu de facut fata de alte cenzuraturi care si le-au facut altii si arata si urit . de ex spoilere din fibra prea lasate, s.a.m.d.

Va anunt daca a iesit ceva sau nu.
bolidu
Arata bine nu mai fiti carcotasi ...
andr3y_yoo
arata super bn...smile.gif mie im place
nervoasa wub.gif
Ovidiu99
Mai am si variantele astea, dar mai bine da cu prima poza din thread!
Boris08
ROMIAU iti tin pumnii sa reusesti....ar arata super.... Eventual poate poti prinde si grila de capota.....
andr3y_yoo
prima varianta parca arama mai bn....cred ca poti sa pui grila de dns wink.gif
andr3y_yoo
QUOTE(ArtVandelay @ 16 May 2009, 13:41)
dns = dacia nuper sova?
*


da
Iulikk
Nu cred ca merge grila de DSN, pt ca DSN are grila dreapta... ma rog in forma de dreptunghi (oarecum), iar la solenza, jos unde se "imbina" cu bara are un unghi.
andr3y_yoo
QUOTE(Iulikk @ 16 May 2009, 21:24)
Nu cred ca merge grila de DSN, pt ca DSN are grila dreapta... ma rog in forma de dreptunghi (oarecum), iar la solenza, jos unde se "imbina" cu bara are un unghi.
*


hmmm.....probabil....dar poate merge
pai in prima poza seamana cu grila de dsn
Banu1974
Mai incearca si alte variante,poate iesi ceva mai bun...
andr3y_yoo
QUOTE(Boris08 @ 19 May 2009, 15:58)
dns= Dacia NewSolenza smile.gif)
*


daaaa dss nu vrei? DaciaSuperSolenza
sau dts ... DaciaTurboSolenza
mihaimmm
arata mult mai bine si mai agresiv masina, multa bafta
andr3y_yoo
[attachmentid=1627530488] biggrin.gif
driverx
QUOTE(andr3y_yoo @ 11 Jun 2009, 08:32)
[attachmentid=1627530488]  biggrin.gif
*



Stiu ca e o intrebare cam deplasata, dar...mergi des la baie? Ca mie cel putin imi intoarce stomacul pe dos....
andr3y_yoo
QUOTE(driverx @ 11 Jun 2009, 07:35)
Stiu ca e o intrebare cam deplasata, dar...mergi des la baie? Ca mie cel putin imi intoarce stomacul pe dos....
*


radmasa.gif
fcop
Misto fata , eu am masca decupata de mine mai precis partea superioara am scos-o se putea sa iasa si mai bine dar pt prima se accepta. am sa revin cu poze

11 Jun 2009, 17:05:
Misto fata , eu am masca decupata de mine mai precis partea superioara am scos-o se putea sa iasa si mai bine dar pt prima se accepta. am sa revin cu poze
IcsPe0001
editarea mea va place?wink.gif)
ROMIAU59
...aproape gata...

daca va trece prin cap, NU va apucati sa faceti Bad Boy Look SLZ.

E foarte greu sa intaresti partea care vine adaugata pe capota. Deocamdata nu am poze dar am sa pun cind e gata.

Acum ma chinui cu modificarea sistemului de deschidere a capotei, caci cel vechi nu mai poate fii atins cu degetele dupa prelungire.


Ovidiu99
QUOTE(ROMIAU59 @ 24 Jun 2009, 15:15)
...aproape gata...

daca va trece prin cap, NU va apucati sa faceti Bad Boy Look SLZ.

E foarte greu sa intaresti partea care vine adaugata pe capota. Deocamdata nu am poze dar am sa pun cind e gata.

Acum ma chinui cu modificarea sistemului de deschidere a capotei, caci cel vechi nu mai poate fii atins cu degetele dupa prelungire.
*




Pai e foarte simplu! Lasi sistemul de deschidere al capotei pe locul lui, numai ca prelungesti manerul ca sa poti sa-l atingi iar cu degetele:P ori schimbi manerul cu unul mai lung daca se poate..
ROMIAU59
Nu prea merge asa, partea adaugata de capota vine lasata mult in jos, nu mai poti baga mana sa tragi de clapeta de deschidere a capotei.

Rezolvarea afost urmatoarea. Am atasat un cablu de reglaj far tot de solenza la clapeta si trag de el tot de sub bord. mai elegant si mai simplu.

Sudurile inca nu au fost terminate , nu pot atasa inca poze cu capota !
ROMIAU59
Revin cu 2 poze.

Deocamdata, hmmmmm, nu prea arata cum credeam ca va arata. Buza adaugata, matematic, e chiar mai lata decit in poza originala, dar nu pare.

Well, sper ca dupa vopsire sa iasa ceva mai bine.

Astept 2-3 pareri, daca va place sau daca sa modific ceva......acu cit inca mai pot suda ceva la ea.

PS: ce latime pot avea la jante de 14 ( 15 nu incap ) ca sa nu am probleme atinsul cauciucului in aripi, si sa pot si vira maxim. Stie careva ? 175 e OK ?


Faza cu prinderea grilei de capota nu prea e o optiune. Am incercat, dar e f f greu sa atasezi grila de capota astfel incat, cind inchizi capota grila sa se aseze pe bara bine. Ar trebui o grila metalica, aia de plastic joaca foarte tare si e prea moale, dar nu ti-o poate face nimeni ca are modelu ala complicat.
sorin1983
Ma bucur cand vad ca unii mai si fac cate ceva, nu numai vorba multa si inutila smile.gif Astept sa vad vopseaua smile.gif vad ca ai scos si manerele... ai scos si yala portbagaj? scrisurile cu solenza si dacia? Oricum nu am vazut o solenza fara manere pana acum smile.gif
ROMIAU59
...am scos si incuietorile fata/spate , am lasat-o pe cea de la porbagaj (back-up in caz de inghet ) si am scos si semnele Dacia, arata fain spatele curat...
...am scos si aripile fata sa dau jos rugina si sa pun grund si antifon calumea pe ele...

Inca se mai lucreaza intens la interior pt antifonare completa si cat mai buna !!!
Iulikk
Sa nu indrepti "gaura" aia unde este numarul. Am vazut in BV o solenza cu "gaura" aia indreptata, si arata ca dracu. In rest, mult succes. Cred ca va arata super fara manere. Asteptam poze cu masina vopsita biggrin.gif .
sharkky
Poti face pentru mine cateva poze cu plafonul "dezbracat"?
ROMIAU59
Why ?
sharkky
Vreau sa-l vad mai exact cum arata ...
Urmeaza sa il dezbrac si pe al meu sa-i fac o insonorizare foarte drastica ...
Imi spui daca poti face sau nu ...

Multumesc anticipat!
ROMIAU59
Ohoooo, ai loc sa bagi o caruta de fan acolo.
Eu nu am stiut cum sa scot manerele ale de sus asa ca nu le mai pun ca le-am stricat. Da e pe forum metoda exacta de scos si e simplu da bradutelii se strica oricum i-ai scoate, da sunt de cumparat noi , 3 bani bucata.
Oricum tre sa desfaci mai multe chestii inainte, toate plasticele de pe stalpi trebe date jos, etc.......

Fac poze si le pun , da abea vineri, sorry.
ROMIAU59
...pozele promise....
Maskatu
Aproape identic cu cel de super nova, exceptand bara de pe mijloc mai lata
http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Atta...t&id=1627534376
http://www.daciaclub.ro/index.php?act=Atta...t&id=1627534377
Am și eu o întrebare: cum deschizi ușa? Le faci vreun soi de pop-up sau?? .. blink.gif Că actuatoarele doar descuie și încuie. dar de DESHIS?
sharkky
QUOTE(ROMIAU59 @ 10 Jul 2009, 08:23)
...pozele promise....
*



Multumesc frumos!
ROMIAU59
Update......ce ziceti ?????

Sper sa iasa bine.

Trebe jante, darrrrrrr..........nu-s bani deocamdata ca trebuie sa ai pun o alarma de vreo 500 lei cu canale separate pt portiere .

In fine. Astept pareri si comentarii si mai ales critici ca sa stiu ce nu e bine !!!

sharkky
Wow!

Chiar imi place ce vad ... Foarte frumos!
Felicitari!
shake
dabea asteptam sa vi pe la Bucuresti biggrin.gif
andr3y_yoo
wow :| foarte tare
felicitarile mele smile.gif la mai multe modificari !
balauru_327
da-ne detalii despre vopsea
cristi87
de ce nu ai scos si semanalele de pe aripi??era un adevarat clean look...
Maskatu
Si sa vopseasca stopurile si farurile negre, sau mai bine sa le scoata de tot.. sa fie super clean look. M-ati inebunit cu ideile astea. Te-ai gandit ca semnalul acela din aripa e pus cu un scop?

Romiau arata foarte bine, asteptam sa o "asamblezi" la loc.
andr3y_yoo
QUOTE(Maskatu @ 18 Aug 2009, 08:48)
Si sa vopseasca stopurile si farurile negre, sau mai bine sa le scoata de tot.. sa fie super clean look. M-ati inebunit cu ideile astea. Te-ai gandit ca semnalul acela din aripa e pus cu un scop?

Romiau arata foarte bine, asteptam sa o "asamblezi" la loc.
*


coffee_spitsk.gif

da sa pui poze cu ea asamblata naughty.gif
inamicu
am si eu o intrebare va rog sa nu ma inurati daca nu e potrivita pt topicu asta...as vrea sa stiu de unde as putea sa cumpar fete de portiera noi sau sh ma refer la partea interioara a portierei aia de plastic ms mult...
andr3y_yoo
QUOTE(inamicu @ 18 Aug 2009, 18:42)
am si eu o intrebare va rog sa nu ma inurati daca nu e potrivita pt topicu asta...as vrea sa stiu de unde as putea sa cumpar fete de portiera noi sau sh ma refer la partea interioara a portierei aia de plastic ms mult...
*


bursa / targ / magazin de piese auto ( nu stiu sigur daca se mai fabrica biggrin.gif)
ROMIAU59
Cam asta-i ...

--- deocamdata
Ovidiu99
a iesit super! toba sport se incadreaza bine sub spoiler? ca am vazut la unu si arata urat, ii iesea gatul ala de teava prea mult in afara! so.. se aude wrc? cool.gif ai schimbat decat finala? cat te-a costat toba?
AdiZ
Minunat arata masina pe negru. Bafta in continuare, felicitari pentru modificari.
andr3y_yoo
arata super frate cool.gif bafta multa iti doresc si sa o modifici in continuare
daca se poate o poza cu grila montata ? biggrin.gif
georgel br
arata suuper cati mai multi km fara incidente biggrin.gif
ROMIAU59
... cam asta-i...

Ultima suta de metri.



Stie cineva unde gasesc cauciucuri 195\55\14 ?
Am gasit de 195\60\14 dar nu cred ca incap. Stiti ce dimensiuni maxime pot folosi pentru a nu avea probleme in viraje ?
andr3y_yoo
pai cred ca 195/60/r15 e max
pe 14 nu stiu dar oricum arata super masina
mie imi placea mai incruntata dar in fine blush.gif


EDIT:

P.S : acum hotii nu mai au de sa forteze radmasa.gif ca nu mai ai incuietori
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.