Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Chei
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Piese auto - Dacia Solenza
ZerMan
Mi-am pierdut un rand de chei!Aveti idee unde imi pot face altele si cam cat costa?
asarban
Dap!
Suni frumusel la VC si anunti chestia asta!
Odata cu masina ti s-a dat si o serie a cheilor.
CU seria aia ti se face o alta cheie, cu tot cu transponder.
Dar asta o face fabrica.
Si as zice sa te grabesti..daca DOAMNE FERESTE iti salta careva masina aia de la CASCO vor dori sa vada ambele chei pt a de despagubi
bogdan_o
Am inteles ca cica astia de la Dacia nu ar mai face treaba asta, ca e mai complicat pentru ei, bla bla si nu ar mai vinde decat setul ca atare, asta implicand un set de chei plus schimbatul UCE/UCH.
wasp
Asarban, are dreptate in privinta ca ar trebui sa te grabesti. Aceeasi chestie am patit-o si eu cu cheile si eu am schimbat UCE/UCH pt ca mi-era tarsa sa nu vina vreounu sa-mi faca o gluma buna....
asybo2002
Mergi la Cobalcescu...ei au o relatie directa cu producatorul (parca UAMT Oradea) si iti comanda doar ce ai nevoie...asa fac si cu butucii de usa la Logan, nu comanda tot setul si aduc doar butucul avariat de hoti cand fura casul...sunt singurii care fac asta restul in foamea de bani ce zace in ei comanda tot setul cu contact, buson rezervor etc...procedura mai complicata care implica sa-ti umble aiurea peste tot si nu ai garantia ca va fi cum a facut fabrica...adica de ce sa imi desfaca o usa inutil doar ca sa puna un butuc nou cand imi merge f bine ala vechi pus acolo de fabrica doar asa sa imi zornaie usa dupa aia aiurea? nu mai zic de contact...Scuze de offtopic dar ma enerveaza rau foamea asta de incasari si lipsa de consideratie fata de client, plus incapacitatea "maimutelor" de a face ceva bine...mor cand vad ca fac ceva pe o parte si strica pe trei parti...

Edit:
Stai asa ca acum realizez ... daca de fapt ti-au fost furate si maine iti salta masina? Nu te incalzeste cu nimic ca ai doua randuri de chei, ca odata furata stai si alergi Politie, asigurare etc. Recomand cu caldura schimbarea intregului sistem...
ZerMan
Mi-am gasit cheile azi! erau la un prieten in masina cazute sub scaun!Merci pt informatie ca cine stie pe viitor poate se mai intampa ca sunt cam cascat laugh.gif
wasp
QUOTE(ZerMan @ 6 Mar 2005, 23:20)
Mi-am gasit cheile azi! erau la un prieten in masina cazute sub scaun!Merci pt informatie ca cine stie pe viitor poate se mai intampa ca sunt cam cascat  laugh.gif
*



Tare faza....e bine ca nu tzi-a furat prietenul tau masina...: laugh.gif ce te faceai atunci biggrin.gif Oricat ma bucur pentru tine....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.