Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme cu stergatoarele
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
eduardviorel
nu mi mai merg stergatoarele si nici nu mi arunca apa pe parbriz...vreau sa stiu daca e de la sigurante sau ce altceva poate fi...nu posed schema electrica dacia 1310 Li
va multumesc anticipat pt ajutor!
rokos
verifica prima siguranta, vezi daca e arsa sau nu face contact.
bygy007
poate fi si de la mufa de la maneta (poate fi iesita)
bashtalu
ai rezolvat?
eu ieri am mesterit la stergatoare
rbb84
am si eu o problema cu stergatoarele (sper ca am nimerit bine blink.gif is nou pe forum biggrin.gif )se opresc in momentul in care le opresc de la bord, adica nu parcurg circuitul pana jos, daca nu-s atent sa le opresc cand is jos se opresc in mijlocul parbrizului... a mai intampinat cineva pbl asta? si ceva sfaturi daca se poate multumesc
tester
verifica legaturile catre si de la temporizator si temporizatorul in sine.
si nu ar strica ca data viitoare sa cauti mai bine pe forum folosind SEARCH din bara de sus partea dreapta ca e o problema discutata deja.
bygy007
daca ai temporizator poate fi si de la el , daca nu desfa si curata maneta sau mai poate fi de la motor sau instalatie uite niste scheme
Adrian_Boy
Ca sa nu mai ramana stergatoarele la jumatatea cursei, sau pe acolo, ce pot sa-i fac la temporizator, are o anumita piesa (componenta electronica) care ar fi de vina, sau trebuie musai schimbat cu totul (ansamblul in sine) ?
bygy007
daca temporizatorul functioneaza desfa temporizatorul si curata releul din interior , mai verifica si maneta
tom79
QUOTE(Adrian_Boy @ 30 Sep 2009, 08:19)
Ca sa nu mai ramana stergatoarele la jumatatea cursei, sau pe acolo, ce pot sa-i fac la temporizator, are o anumita piesa (componenta electronica) care ar fi de vina, sau trebuie musai schimbat cu totul (ansamblul in sine) ?
*


incearca cu alta maneta.indiferent daca ai sau nu temporizare,stergatoarele trebuie sa se opreasca jos
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.