Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cum te usurezi cand esti blocat in trafic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
DannyY
Intrand intr-o dimineata pe la 8:24 AM in Bucuresti de pe A1, m-am trezit, normal, blocat in trafic.
Am admirat peisajul vreo ora si un sfert pana la APACA si m-am gandit cum se poate rezolva problema mictiunii cand esti pe banda 3, inconjurat de masini, nu te misti si iti creste presiunea intr-un ritm vertiginos....
Partea proasta e ca aurolacii de la semafoare nu vand olite si nici plosti...
Luni fac iar acelasi traseu, cred ca-mi iau niste baloane...
ady77
S-a mai discutat ceva asemanator, caut si iti pun link
DannyY
Merci, am cautat dar n-am gasit...
argon
la pariu ca asta-i clona lu' axabrt?
DannyY
E asemanator...doar ca ala e cu stare de agregare gazoasa...aici e cu lichide...
Am mai gasit o solutie...dar nu prea inteleg instructiunile:
http://images.google.ro/imgres?imgurl=http...sa%3DN%26um%3D1
SSilent
sticle bre
eventual dinalea de nestea ca intra usor fara dificultati biggrin.gif tongue.gif

o sticla de 1.5 iti ajunge... ca mai mult de 1-1.5L oricum nu tine vezica smile.gif
B30KDT
o intra la tine fara dificultati ca poate la altii nu smile.gif)cel mai sigur in bidoane de 5 litri ,daca nici acolo nu vrea atunci taiati gatu la bidon si astfel se mareste circumferinta
ok,acu ca s-a stabilit partea cu recipientu sa stabilim si ce se face cu recipientu dupa ce iti faci treaba,ca pe geam nu poti sa-l arunci
eventual sa va luati o sticla de nestea de ceai verde si la semafor o dati la aurolaci 243.gif sau n-a acu poate sunt printre noi si membri misa desi sper ca nu sunt.fiecare dupa gusturi
SSilent
hai ba las-o-n colo cum sa nu intre... gura la sticla de nestea are 4 cm diametru... inseamna ca ai probleme mari daca nu intra laugh.gif
giany911
Sticla de Prigat.
SSilent
e ca aia de nestea tongue.gif
koldun
sleep.gif


user posted image
SSilent
radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
paul_damian
Un prieten care a facut ceva vreme pe camionagiul in Canada mi-a spus ca acolo se folosesc in mod curent Ziploc bags. Care ajung uneori sa fie aruncate in parbrizul celor de pe contrasens blush.gif

Totusi, de ce nu prezervative? Ca doar din alea are oricine ascunse prin masina, nu? biggrin.gif
DannyY
icon_mrgreen.gif Ce marcă e? intră în programul 'rabla'? Că la traficu' de acum o să aibă sigur vânzări.
Totuși aș sugera ca Zewa aia să se pună pe schimbătorul de viteze că altfel semnalizează abuziv stânga.

SSilent
QUOTE(paul_damian @ 5 Jun 2009, 17:55)
Totusi, de ce nu prezervative? Ca doar din alea are oricine ascunse prin masina, nu?  biggrin.gif
*



nu-mi spuneti ca voi astia cu dacii clasice tineati unu sub capacu de la volan? acolo unde dai de surub? radmasa.gif
sorin1983
Eu aveam chiar doua smile.gif)) bine ca prietena era atehnica.
DannyY
I-am demontat acu' ceva timp volanul lui socru-meu și am crezut că e garnitura... Atunci nu mi-am explicat la ce folosește.
kog
ala e cel mai bun loc de pastrare, intotdeauna la indemana biggrin.gif
SSilent
doamneee... si credeam ca numai io m-am gandit la locu ala radmasa.gif
iulian sn2001
Mda si eu credeam ca sunt singurul geniu care s-a gandit sa ascunda diverse kestii acolo.... blush.gif
SSilent
ce tare, de fiecare dată când erai gata gata de actiune cu vreuna în masină, sărea "airbag-ul" din volan laugh.gif
Markos
QUOTE(DannyY @ 5 Jun 2009, 13:27)
Am admirat peisajul vreo ora si un sfert pana la APACA si m-am gandit cum se poate rezolva problema mictiunii cand esti pe banda 3, inconjurat de masini, nu te misti si iti creste presiunea intr-un ritm vertiginos....

vezi în OUG 195 (republicata), art.69 al.2
DannyY
Ti-ai luat lopata de net si dezgropi topicuri de mult uitate? tongue.gif
Ov
QUOTE(Markos @ 2 Jul 2010, 13:53)
vezi în OUG 195 (republicata), art.69 al.2
*



blink.gif nu e decat un aliniat acolo ph34r.gif
Marty
Art. 69. – (1) Trecerea la nivel cu calea ferată curentă fără bariere sau semibariere se semnalizează, după caz, cu indicatoarele „Trecere la nivel cu calea ferată simplă, fără bariere” sau „Trecere la nivel cu calea ferată dublă, fără bariere”, însoțite de indicatorul „Oprire”.

(2) La trecerea la nivel cu calea ferată curentă prevăzută cu instalații de semnalizare automată fără bariere, interzicerea circulației rutiere se realizează optic, prin funcționarea dispozitivelor cu lumini intermitent-alternative roșii și stingerea semnalizării de control reprezentată de lumina intermitentă albă și acustic, prin emiterea de semnale sonore intermitente.
Muttley
1) nu bei nimic inainte de a pleca - eu asa fac, ca daca ma ia e belea;
2) in sticla - am facut asta de vreo 2 ori pe drum spre BV, ca acolo nu-s benzinarii iar sa ma pij pe marginea drumului in vazu' lumii ma seaca. Neaplicabil in Bucuresti daca esti in altceva decat TIR sau Jeep cu geamuri negre;
3) lasi masina cu avarii puse si te duci unde vezi cu ochii si-ti faci treaba.

Facutu' in sticla e aiurea in masina, ca stai jos, iar recipientu' e la un nivel mai sus decat sursa.
Marty
QUOTE(Muttley @ 2 Jul 2010, 16:07)
Facutu' in sticla e aiurea in masina, ca stai jos, iar recipientu' e la un nivel mai sus decat sursa.
*

Ma, io nu pot sa ma pis cind mi se scoala....
Muttley
Curge pe tine ma:

[attachmentid=1627636469]

...si se adauga problemele ridicate de pantaloni. Incurca aia ceva de speriat.
Si-mi mai amintiii o chestie: daca sticla nu e de prigat, si e d-aia cu gura mica, trebuie contact ferm intre membru si gura sticlei. Iar pe masura ce se umple, se face presiune inauntru. Daca scapa ceva esti mort.
Iar daca e contact ferm, ramane amprenta circulara pe crotal, concentric cu... centrul. Nu ar fi o problema, ca trece repede, da' cand te uiti la el iti smulge o expresie de genu': blink.gif
Marty
Auzi ma, si daca dai scunu' maxim in spate (MAXIM AM ZIS!) si-ti muti curu' mai in fata, a.i. sa ajungi pe buza scaunului si sa-ti atirne stromeleagu-n jos, mai e sus sticla?
ady77
El se pisa in timp ce conduce, nu vezi ca are volanul in mana tongue.gif
Muttley
Ba marty, nu poti, ce dracu nu judeci?!?

Presupunand ca ai loc, ceea ce la ai mei 1.85 nu se intampla, ca dau cu genunchii-n manete si volan... Ca sa atarne crotalu-n jos trebuie sa dai pantalonii-n vine, sa iasa din ei prin spate. Da' nu-i poti da in vine, pentru ca simpla prezenta a volanului in peisaj te obliga la cracanare. Iar cracanare + pantaloni coborati pana la genunchi sa zic = multimea vida.
Laurentziu83
Mai, da, cand te paleste in trafic, nu-i mai simplu sa cobori din masina si sa-ti rezolvi problema la primul copac sau stalp? biggrin.gif Cui nu-i place, sa nu se uite, mai degraba sa-mi zica unde e cea mai apropiata buda ecologica.
Markos
QUOTE(Muttley @ 2 Jul 2010, 17:36)
Da' nu-i poti da in vine, pentru ca simpla prezenta a volanului in peisaj te obliga la cracanare.

merge, dai volanu maxim în fata si în sus.
C@talin
acuma te lauzi grecule ca ai volan reglabil dry.gif
radian
Cu ceva timp in urma a fost o emisiune la un post de radio pe o tema similara, si a dat telefon un tip, zica ca-i sofer de camion. La un moment dat a avut o urgenta. Mare, mare de tot. A tras masina pe dreapta intr-o padurice, a intrat printre copaci, s-a dezechipat, si in timp ce statea pe pozitie, dintr-o tufa de alaturi a vazut un sarpe care se uita curios la el... Zicea tipul ca intr-un timp record a fost inapoi in cabina, si abia apoi a realizat ca nu apucase nici sa-si traga pantalonii... biggrin.gif
Diac
Bai deci asta iarna m-a taiat si pe mine pentru prima oara la volan. Ningea zdravan in Bucuresti, si am facut mai mult de la munca pana acasa. Treaba e ca m-a lovit chisarea rau de tot prin Pantelimon. Eram in Supernova. Am tras pe dreapta Singurul recipient : bidonu de lichid de parbriz de 5l. Plin. L-am luat din portbagaj. Pana am ajuns la loc in masina l-am si golit jumate. Volanu l-am mutat maxim sus... adica 2cm, radmasa.gif scaunul maxim spate si aia a fost. Noroc ca deschizand usa pentru cateva secunde, s-au aburut geamurile si astfel nu se vedea nimic inauntru.
Am ajuns acasa, am varsat continutul bidonului, precum si recipientul si gata. O experienta pe care nu vreau sa o mai repet. ph34r.gif
Muttley
Cea mai nasoala chestie cu putinta este ca, nu conteaza situatia, fie faci in bidonul plin din portbagaj, in camp, in benzinarie, in secundele alea dinainte, parca stie prostu'. Parca simte ca mai are oleaca si ajungi sa faci pipi, si mai al dracu' te ia.
Pentru a combate treaba asta eu as fi interesat de idei.
kaspersky
QUOTE(Diac @ 3 Jul 2010, 01:51)
Bai deci asta iarna m-a taiat si pe mine pentru prima oara la volan. Ningea zdravan in Bucuresti, si am facut mai mult de la munca pana acasa. Treaba e ca m-a lovit chisarea rau de tot prin Pantelimon. Eram in Supernova. Am tras pe dreapta Singurul recipient : bidonu de lichid de parbriz de 5l. Plin. L-am luat din portbagaj. Pana am ajuns la loc in masina l-am si golit jumate. Volanu l-am mutat maxim sus... adica 2cm, radmasa.gif  scaunul maxim spate si aia a fost.
*


acu' daca ai tras pe dreapta si ai oprit, nu puteai sa te pisi dreac' afara, sau aveai un fetish cu bidonu'? radmasa.gif

Merced
Matli este un expert in d-astea, vad ca deseneaza si scheme... Daca era vreo chiuveta in masina ar fi fost super, stie el mai bine despre ce vorbesc. radmasa.gif
Nu m-am mai pisat in sticle de foarte mult timp, in general imi fac cumva loc sa ma pis, chiar si-n vazul lumii, daca asta-i situatia...
bion
QUOTE(C@talin @ 2 Jul 2010, 19:36)
acuma te lauzi grecule ca ai volan reglabil  dry.gif
*


Meganul nu are volan reglabil. Nu e fixat si grecu` crede ca e reglabil. icon_mrgreen.gif biggrin.gif
ON TOPIC. Io cand imi vine ma bucur ca inca mai pot sa ma pis( de , prostata) si me dau jos si ma slobod in uralele multimii rolleyes.gif
radian
Cui nu-i place sa nu se uite, asta-i ultima chestie pentru care imi fac griji. Evident n-o fac la modul provocator, dar nici nu-mi supun organismul la eforturi inutile.

Imi povestea sora-mea, cu cativa ani in urma, intr-un oras din Olanda a vazut la fiecare cateva sute de metri montate niste vase ciudate pe stalpi la marginea trotuarului. Apoi s-a dumirit, erau pisoare in aer liber... biggrin.gif
C@talin
cel mai bine sa eviti asta cand pleci de la munca acasa.dai repede o pisioare la wc chiar dacanuti vine atunci.
Diac
QUOTE(kaspersky @ 3 Jul 2010, 04:13)
acu' daca ai tras pe dreapta si ai oprit, nu puteai sa te pisi dreac' afara, sau aveai un fetish cu bidonu'?  radmasa.gif
*




Unde? Nu era nici o benzinarie prin zona, nici o buda ecologica, si nici macar vreun boschet.
Filip
Mai nene, nu spun de mine, ca eu sunt om mai calculat si nu beau lichide multe inainte sa ma urc la volan, sau beau apa/suc doar daca mi-e foarte sete si stiu ca se absoarbe lichidul in tesut, si nu ajunge in vezica (adica ma hidratez si nimic mai mult - stiu cat sa beau). Dar am plimbat un amic cu masina (contra cost) si ala bea mereu suc/bere in dreapta mea, ca aveam de mers (cam 200 km pe zi), si na, il taia si pe el nevoia. Opream pe marginea drumului in afara comunelor - no problem (bine mereu se nimerea sa fie noapte, oricum si ziua nu-i problema), iar in oras (Bucuresti), pur si simplu ieseam de pe bulevard, si intram pe stradute mai intunecoase intre blocuri, ala gasea un loc asa mai ascuns si era totul ok.
corbex
QUOTE(Diac @ 3 Jul 2010, 16:47)
Unde? Nu era nici o benzinarie prin zona, nici o buda ecologica, si nici macar vreun boschet.
*



Pe capacele de roata. Nu da reactii exoterme cu pishatul de ciine.
bygy007
eu zic sa va dotati cu asa ceva si nu costa o avere naughty.gif
radian
QUOTE(Filip @ 3 Jul 2010, 16:01)
Mai nene, nu spun de mine, ca eu sunt om mai calculat si nu beau lichide multe inainte sa ma urc la volan...
*



Mai cauta nitel pe google, o sa vezi ca nu-i tocmai solutia cea mai fericita. Prinvadu-ti organismul de necesarul de lichide il supui unui stres suplimentar. Mai ales pe timp de canicula. N-or fi tampiti nici aia de-ti recomanda la TV pe bani grei, sa consumi minim 2, 3 l de lichide pe zi.
Filip
Adica... e campania cuiva? Eu credeam ca sunt obligate de CNA televiziunile sa afiseze mesajele astea, MOKA. mellow.gif
C@talin
QUOTE(radian @ 3 Jul 2010, 21:45)
Mai cauta nitel pe google, o sa vezi ca nu-i tocmai solutia cea mai fericita. Prinvadu-ti organismul de necesarul de lichide il supui unui stres suplimentar. Mai ales pe timp de canicula. N-or fi tampiti nici aia de-ti recomanda la TV pe bani grei, sa consumi minim 2, 3 l de lichide pe zi.
*


e o conspiratievor sa le cumperi apa radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.