Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Romanian Music Awards
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
membru_DC
http://www.1music.ro/

a fost frumos, organizarea si sonorizarea a lasat putin de dorit in rest ne-am distrat wink.gif
de departe, cea mai mare surpriza a fost aparitia in premiera pe scena a trupei IRIS si intonarea imnului Olteniei 04.gif smile.gif

- Ochelarii de soare au fost la moda pentru vedete cu toate ca nu prea a fost cazul;
- INNA s-a comportat cam ciudat, as putea sa cred c-a prizat ceva inainte wacko.gif
- frumos recitalul vecinei de peste Prut wub.gif
- multa, multa, multa engleza de parca ar fi fost o televiziune din America blink.gif
- desigur nu se putea sa nu apara si primarul Craiovei pe scena, cu un indemn electoral catre toti tinerii "europeni"

http://www.1music.ro/index.php/component/c...ve-rma-jwplayer
Andy_ACS
Parerea mea e ca a fost o PORCARIE.

Bafta!
membru_DC
chiar ma-ntrebam pe cine a adus limuzina HUMMER de la RIN -> JA RULE
vis-a-vis
Ai avut rabdare sa te uiti la tot? blink.gif

Mi s-a parut penibil tricou' lu' smaili... "CE TE UITI BA" pe fata si "DA SUNT EU" pe spate. In afara faptului ca mesajul n-are nicio punctuatie, mai da si un aer de vedetism. Penal!
membru_DC
sau



Cele mai importante premii ale industriei muzicale romanesti au fost decernate aseara, 6 iunie, intr-un show care a depasit cu mult asteptarile organizatorilor. O piata plina pana la refuz, cu peste 40.000 de oameni, artisti care au performat impecabil live blink.gif , o scena cu o sonorizare si cu un joc de lumini excelente au fost ingredientele unei seri perfecte in capitala Olteniei.

Craiovenii au dat dovada de o energie debordanta aseara la Romanian Music Awards si au fost in forma maxima pe toata durata show-ului organizat de Music Channel, aproape 5 ore de muzica continua. Vedetele au venit inca dis-de-dimineata in Piata Mihai Viteazul pentru probele de sunet, iar pe seara au imbracat tinutele de gala si ne-au onorat cu prezena lor pe Covorul Rosu, unde nu au scapat de interviurile demente ale gazdelor matinalului de la Radio 21: Orlando, Escu si Popescu.


QUOTE
Dupa ce a survolat Piata Mihai Viteazul cu elicoperul, Ja Rule a fost un invitat perfect si, desi recitalul lui a avut loc in incheierea show-ului, el a fost prezent pe toata durata decernarii premiilor in gradena artistilor, urmarind cu maxim interes evolutia cantaretilor romani.
Vedetele noastre s-au intrecut pe ele insele si au facut un show care cu greu poate fi egalat. De la acrobatii spectaculoase la featuring-uri inedite, toti artistii au venit cu ceva nou si au creat o atmosfera incendiara in piata din Craiova.
Sensor a dat tonul distractiei, Damian&Brothers a surprins printr-o colaborare cu Connect-R, Crush si Alexandra Ungureanu au cantat in premiera o piesa cu Keo, Nelly Ciobanu a facut in Oltenia “Hora din Moldova”, Puya a cantat in duet cu Dream City, iar prezenta trupei Iris pe scena a fost poate cel mai emotionant moment al serii. Desi a venit doar pentru a primi un premiu special in cadrul galei Romanian Music Awards, Cristi Minculescu nu a rezistat tentatiei de canta macar cateva versuri din muzica ce l-a consacrat.

Desi  a fost o seara in care toti artistii au fost campioni, castigatorii marelui trofeu Romanian Music Awards din acest an sunt:

Best Album: SMILEY – In Lipsa Mea
[attachmentid=1627529461]
Best Dance: INNA – Hot
[attachmentid=1627529462]
Best Female: ANDREEA BANICA - Le Ri Ra
[attachmentid=1627529463]
Best Group: DJ PROJECT – Hotel
[attachmentid=1627529464]
Best Hip-Hop: PUYA - Undeva-n Balkani
[attachmentid=1627529465]
Best Live: MANDINGA
[attachmentid=1627529466]
Best Male: ALEX - Doar ea
[attachmentid=1627529467]
Best New Act: INNA – Hot
[attachmentid=1627529468]
Best Pop: LAURENTIU DUTA – Visator
[attachmentid=1627529469]
Best Rock: BLAXY GIRLS - If you feel my love
[attachmentid=1627529470]
Best Song: AKCENT - Stay with me
[attachmentid=1627529471]
Best Video: ANDREEA BANICA – Le Ri Ra
[attachmentid=1627529472]
Best DJ: Nick KAMARERA - Beautiful days (ft. DEEPSIDE DEEYAJS)
[attachmentid=1627529473]
Best Website: www.trupazero.net
[attachmentid=1627529474]

PREMIILE SPECIALE

Best Sound: Sensor
[attachmentid=1627529475] 
Best Show: Inna
[attachmentid=1627529476]
Most Wanted Award: Iris
[attachmentid=1627529477]
Lifetime Award: Radio Romania - 80 de ani
[attachmentid=1627529478]
Best Comeback: Claudia Cream
[attachmentid=1627529479]
Best Repertoire: Voltaj
[attachmentid=1627529480]
Highest Climber: Play & Win
[attachmentid=1627529481]
Border Breaker: Inna
[attachmentid=1627529482]
Radio 21 Award: Play & Win
[attachmentid=1627529483]


LE: pacat ca la o festivitate de o asemenea amploare, poti numara pe degetele de la o mana numarul formatiilor care au cantat LIVE
andreiutzu
QUOTE(Andy_ACS @ 7 Jun 2009, 01:54)
Parerea mea e ca a fost o PORCARIE.

Bafta!
*


+1
membru_DC


SI CEL MAI FRUMOS MOMENT valuri.gif
vis-a-vis
N-am sa inteleg niciodata de ce este scos fotbalul in fata cu absolut orice prilej. Chiar nu e capabila Craiova sa se mandreasca cu altceva decat cu echipa de fotbal... care, fie vorba intre noi, e varza?
Arhimede
Nu e varza.........e praz. Praz blatist!
andreiutzu
QUOTE(vis-a-vis @ 7 Jun 2009, 16:41)
N-am sa inteleg niciodata de ce este scos fotbalul in fata cu absolut orice prilej. Chiar nu e capabila Craiova sa se mandreasca cu altceva decat cu echipa de fotbal... care, fie vorba intre noi, e varza?
*


daca tu crezi ca solistul trupei Iris a scos echipa de fotbal in afata pentru a fi aclamat te inseli. este unul dintre suporterii acestei echipe!
in rest toti stim ca prezentatorii evenimentelor cred ca in felul acesta pot convinge publicul sa faca ce vor ei!
C a t a l i n
Aha! Pe același fir logic, ar fi trebuit să îl aclame toți cei ce consumă margarina lui preferată...
vis-a-vis
QUOTE(andreiutzu @ 7 Jun 2009, 17:03)
daca tu crezi ca solistul trupei Iris a scos echipa de fotbal in afata pentru a fi aclamat te inseli. este unul dintre suporterii acestei echipe!
in rest toti stim ca prezentatorii evenimentelor cred ca in felul acesta pot convinge publicul sa faca ce vor ei!
*


Sa mai zic ca Iris a luat premiul ala mai mult din compasiune? E drept ca am considerat dintotdeauna trupa asta fiind mediocra, cu melodii slabe, dar o respect pentru cariera si pe Minculescu ca om... insa, sa fim realisti.
Altfel, sa ma pis pe tot ce-nseamna fotbal. Daca vroiam sa vad fotbal, ma duceam pe stadion. Chiar nu putem scapa de jocul asta infect pe nicaieri?
membru_DC
voi aveti ceva cu fotbalul sau cu orasul Craiova in general? dry.gif

dacialoganmcv


si vecina s-a descurcat bine
membru_DC
Music Channel Aduce Romanian Music Awards 2010 La Craiova

Cea de-a opta editie a celor mai importante premii ale industriei muzicale romanesti, Romanian Music Awards, organizate de Music Channel si Radio 21, va avea loc in acest an pe data de 10 iulie, la Craiova.

In fiecare an, Romanian Music Awards aduce pe aceeasi scena cei mai importanti artisti romani si internationali intr-un show exceptional, de trei ore. Le fel ca si editia precedenta, cel mai important eveniment muzical din Romania va fi gazduit si in acest an de capitala Olteniei, Craiova.


[attachmentid=1627635031]

“Romanian Music Awards a devenit deja un eveniment cu traditie pentru Music Channel. Suntem mandri sa fim organizatorii celui cel mai important eveniment muzical din Romania care rasplateste artistii pentru rezultatele obtinute si pentru munca depusa. Evolutia si calitatea muzicii romanesti se vede in faptul ca piesele artistilor romani au trecut granitele tarii, reusind sa devina hit-uri in cele mai importante clasamente europene.

Trofeul Romanian Music Awards vine ca o recunoastere atat pentru munca artistilor, dar si pentru cea depusa de casele de discuri si de productie, de manageri, impresari, de posturile de radio si cele TV specializate, cat si a tuturor celor care alcatuiesc industria muzicala romaneasca”, a declarat Giovanni Francesco, General Manager al Music Channel.

In fiecare an, cei mai buni artisti si cele mai bune piese intra in competitie la cele 14 categorii care pot fi votate, incepand de joi 1.06.2010 si pana sambata 10.07.2010, pe site-ul Music Channel, www.1music.ro. Fii tu cel care decide cine este cel mai bun la fiecare dintre cele 14 sectiuni la Romanian Music Awards 2010 si intra www.1music.ro pentru a vota artistul preferat!

Evenimentul este organizat de Music Channel si Radio 21, cu sprijinul Primariei si Consiliului Local al Municipiului Craiova.


Pentru a vota: http://www.1music.ro/rma2010/


PS: naspa, nu-s prin zona... sad.gif plange.gif
membru_DC
aseara la Craiova:


CataOlar
Pe tine te platesc la numarul de posturi propagandistice?
PS: per ansamblu un show submediocru.
membru_DC
respekt.gif

[attachmentid=1627639063]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.