Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nu mai pot cu moliile și țănțarii!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
solenza_scala
Cu moliile din dulap mă lupt de ceva vreme cu un spray Raid, iar pentru țânțari am ceva chinezism. Voi ce recomandați??

Pentru moderatori: Nu e reclama, SUNT DISPERAT!!!!
liviu2004
Raid lichid. Din ala alimentat la 220.
Shush
Pentru tantari, desi sunt inestetice, recomand plase de tantari la geamuri.
solenza_scala
QUOTE(Shush @ 13 Jun 2009, 15:12)
Pentru tantari, desi sunt inestetice, recomand plase de tantari la geamuri.
*



Din alea am și tot intră...
Shush
Atunci incearca ce a spus liviu2004. Daca nu gasesti lichid merge si cu pastile
logan1.5dci
Eu am asa .
razvanamza
K300....omoara orice ...aveti grija la cainii si pisicile din dotare....biggrin.gif
Laurentziu83
Plase de tantari la toate geamurile, montate corect. Daca mai am vreunul ratacit (mai intra in casa cand deschid usa de la intrare), am si aparat de tantari cu pastile Raid, pe care il folosesc oricum destul de rar.
logan1.5dci
Poti sa ai site, cate doua randuri la geam, daca ai subsolul inundat. Am incercat in toate felurile. Degeaba. Eu am si iarna pe ger tintari, scara e plina. Ar trebui sa fac o camera de decontaminare, ca ai dracu sunt dresati, te pandesc si intra pe usa, ori stau lipiti pe usa.
Metoda mea. Eu oricum ma trezesc pe la 4-5 dimineata(cand se crapa de ziua) atunci toti tintarii se bat de geam sa iasa la lumina. Eu deschid frumusel sita si scap de ei si ei de mine. Asa fac in fiecare camera. Si nu mai am tintari, ai dracu intra pe usa si se acumuleaza in casa, ca nu mai stiu sa iasa .
V a L y O
Uita de solutii, pastile etc. Iti recomand sa scoti tot ce ai prin sifonier si sa cauti sursa de unde vin moliile. Vezi si bluzele de lana, plapumi...eventual si sacul de la aspirator (e o placere sa se inmulteasca acolo daca nu il scuturi).

@ logan1.5dci - Misto aparatul. E bun si pe post de gratar? tongue.gif
logan1.5dci
Vezi cati fluturi de noapte am prins? Sa vezi cum pocnesc mustele. E chiar din ala care carbonizeaza...ca am vazut eu si tepe prin comert.
solenza_scala
Cat te-a costat K300?
Marty
Io v-am mai zis, da' voi "nu si nu, betmen, betmen"
Laurentziu83
Bre, spray de muste si gandaci sa folosesti tu, spray-ul Raid e pentru gandaci, pentru o dieta sanatoasa si o dezvoltare armonioasa a acestora, contra gandacilor folosesc Regent. Asta acasa. La servici folosesc caietul de programari. biggrin.gif

Din 86 si pana acu s-au upgradat si tantarii, trebuie update-uri de solutii dintr-astea, nu-mi spune ca tu mai folosesti Windows 3.11.

@dci: si totusi, pe unde intra in casa? Nu poti sa astupi orificiile de la tevile de la baie?
Eu le-am astupat nu pentru ca navaleau gandacii, ci pentru ca eram satul sa stau la o baie fierbinte sa ma relaxez si s-o aud pe baba de dedesubt cum il bate pe nepot'su si se cearta cu barbac'su.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.