Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Gaura in cutia de viteze
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
marcykone
Am descoperit-o asta seara...ce e asta?e ok?sau.....am pus-o??? wub.gif
cristio_79
S-a mai discutat.
Nu este in cutia de viteze, ci in blocul motor. Ramane asa din turnare. Este prezenta la foarte multe, poate chiar la toate.
marcykone
Uffff m-ai linistit!!Si asa iar am probleme cu tigaia ,cand am vz si pe asta am zis k ii dau foc!MS mult!

dar totusi pe acolo nu intra nimic?Adik ma gandesc s-o astup cu poxilina!O avea ceva??
cristio_79
Nu-ti bate capul.
vladut88
trebe sa torni neaparat niste aur cam 2kg ca altfel nu mai merge lasand gluma la oparte laso asa cum este nu are nimik acea gaura este din turnare a fost un punct de sprijin al matritei acea gaura este prezenta la sn , slz , inclusiv lgn 1,4 daca nu si 1,6 (pe asta nu l-am studiat)
djasu82
cu ea astupata sau fara tot iti intra apa la volanta daca e pe la senzorul de turatie asa ca nu conteaza. M-am gandit ca ai gaura chiar in cutie pe sub ea cea ce era de rau .
Maskatu
Si la mine este prezenta aceasta gaura. Am verificat la alta super nova si la fel, aceeasi gaura.
GrOzOy
Si eu o am , se pare ca toate o au .
$$ilvviu
Sigur au toate gaura.
Maskatu
Au ros soarecii matrita... solenza si logan tot asa au?
serviccom
Si a mea o are si solenza, aia e o gaura tehnologica care ajuta probabil la prelucrarea blocului motor. Daca bagi degetul pe jos ai sa dai de ea, iar daca torni sa zicem apa pe sus, ea va curge jos pe langa baie.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.