Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: RECLAME PESTE RECLAME
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2
sorin1983
Ce frumos... sa inteleg ca faceti bani buni din reclama nu? Ca mai nou vad ca a aparut si in finalul topic-urilor. Cineva trebuie sa castige si ceva bani dar totusi...s-a umplut de reclame ca de ciuperci dupa ploaie.

Si pentru cei care or sa zica "Nu-ti place nu mai intra pe forum" un simplu mesaj: Drop dead.
Iulikk
Asta de la sfarsitul fiecarui thread nu imi place nici mie. Macar de erau diferite una de cealalta.... de obicei mai dau un click pe cate o reclama care mi se pare interesanta....
sorin1983
Noroc ca sunt multi useri inregistrati si e activitate... cred ca reclama e cea mai infloritoare afacere smile.gif
Fratzica
Bun, care e problema?
Platesti ceva ca sa poti intra pe forum? Un ban in plus pentru intretinerea serverelor nu cred ca strica.
Un mesaj in plus la sfarsitul forumului nu e chiar o problema peste care sa nu poti trece, iar pentru restul reclamelor exista adblock.
koldun
La mine nici asta ultima nu apare. E un spatiu gol. Cred ca tot Adblock-u', saracu'...
vis-a-vis
Da, zici ca-i un user prostalau, care nu stie ce sa scrie radmasa.gif

Si intotdeauna are ultimul cuvant. Unora s-ar putea sa le placa, altii insa... vor fi privati de placerea asta 243.gif
tribunul
Ei lasa...ca o sa insoare si ei, si renunta repede la "ultimul cuvant"
Steel Tormentor
Pe mine nu ma deranjeaza atata timp cat bannerele sunt discrete si nu enerveaza, gen popup-uri sacaitoare. La cat mai multi bani forumului! smile.gif
Lostboy
QUOTE(Fratzica @ 19 Jun 2009, 01:35)
Bun, care e problema?
Platesti ceva ca sa poti intra pe forum? Un ban in plus pentru intretinerea serverelor nu cred ca strica.
Un mesaj in plus la sfarsitul forumului nu e chiar o problema peste care sa nu poti trece, iar pentru restul reclamelor exista adblock.
*


Adblock nu mai este actualizat și nu mai poate fi folosit pe versiunile recente de Firefox. Iar partea cu ultima postare nu ai cum s-o blochezi cu niciun addon.
Ov
QUOTE(koldun @ 19 Jun 2009, 02:27)
La mine nici asta ultima nu apare. E un spatiu gol. Cred ca tot Adblock-u', saracu'...
*



io credeam ca s-a facut doar spatiul si acum e alb, se asteapta clientii radmasa.gif
cand intru cu IE, ce sa vad, minunatie de reclama laugh.gif

'las asa, foarte bine, poate ne mai maresc si noua salariile ca nu ne-au mai dat nimic in plus de vre-o 2 ani mad.gif
Lostboy
QUOTE(AlexV @ 19 Jun 2009, 10:03)
....
reclama e temporara. dar forumul are doua zone de reclame, una sus inainte de orice informatie utila, topic, lista topicuri, lista forumuri ... si una jos dupa ce se termina firul discutiei. nimic nu intrerupe topicurile. reclama tine site-ul.
*

vis-a-vis
apropo', pe reno nu e biggrin.gif
logan1.5dci
inca. O fi scumpa o reclama din asta (retoric) ca parca as face si eu reclama firmei mele, uite asa sa nu scapati de mine. laugh.gif
As putea sa cumpar spatiu cu ""logan1.5dci e cel mai bun"? rofl1.gif
DragosP
QUOTE(Ov @ 19 Jun 2009, 10:25)
'las asa, foarte bine, poate ne mai maresc si noua salariile ca nu ne-au mai dat nimic in plus de vre-o 2 ani  mad.gif

În schimb, când ți-a dat laguna aia n-ai comentat! Vezi? Așa-s românașii ăștia! mad.gif
logan1.5dci
Oau, ceva nou , va dau si masini de firma, pardon de forum. radmasa.gif

Dulce viata asta de moderator, dai cu banu si primesti si masina .
skija
moderatorii fac si glume?!... dry.gif
corbex
Daca n-am masina cu doua rezervoare ce fac, ma duc sa mi-l umple de doua ori pe acelasi?
DragosP
Nu știu. Laguna primită de noi avea numai unul, da' ne-au dat și câte doo caniștre.
cosmin_2300
QUOTE(Lostboy @ 19 Jun 2009, 09:25)
Adblock nu mai este actualizat și nu mai poate fi folosit pe versiunile recente de Firefox. Iar partea cu ultima postare nu ai cum s-o blochezi cu niciun addon.
*


Eu am ultimul Firefox ( se actualizeaza mereu ) si merge Adblock !
Eu nu vad decat un spatiu gol.... si la fel ca Ov , credeam ca asteapta clientii sa puna reclame laugh.gif
vis-a-vis
Lasa-l ma, ca el e mai pierdut asa, de fel tongue.gif
Lostboy
QUOTE(cosmin_2300 @ 19 Jun 2009, 11:12)
Eu am ultimul Firefox ( se actualizeaza mereu ) si merge Adblock !
Eu nu vad decat un spatiu gol.... si la fel ca Ov , credeam ca asteapta clientii sa puna reclame  laugh.gif
*


Dacă ai o versiune mai veche de Firefox pe care ai ”apucat” să instalezi Addblock , va funcționa fără nicio problemă. Dacă încerci acum o instalare ”fresh” o să ai surpriza să nu poți instala suplimentul. Sau, mai este posibilitatea de a instala Addblock plus - ăsta e funcțional, numai că nu-mi place. tongue.gif

QUOTE(vis-a-vis @ 19 Jun 2009, 11:21)
Lasa-l ma, ca el e mai pierdut asa, de fel tongue.gif
*


”Limineaza-mi calea JAJA pana o intalnesc
Lumineaza-mi calea de acum inainte
...” biggrin.gif
Micutzu_BH
QUOTE(logan1.5dci @ 19 Jun 2009, 09:38)
inca. O fi scumpa o reclama din asta (retoric) ca parca as face si eu reclama firmei mele, uite asa sa nu scapati de mine.  laugh.gif
As putea sa cumpar spatiu cu ""logan1.5dci e cel mai bun"?  rofl1.gif
*



Da` de ce sa mai dai bani pe reclama cand asta e un lucru stiut: "logan1.5dci e cel mai bun". icon_mrgreen.gif Da` noah, daca tu vrei... nu te pot retine. tongue.gif
Arhimede
Pe mine ma enerveaza.Oricum...ii multumesc lui fratzica pentru faptul ca nu trebuie sa platesc ceva cand intru pe forum. rugaciune.gif

vis-a-vis
Ar mai intra sulea 04.gif
Lostboy
E user nou Sulea ăsta?
Shush
Ar putea sa se introduca ceva de genul "Cont DC plus". Adica pentru o suma de bani platita anual sa "beneficiezi" de forum fara nicio reclama.
Oricum nu cred ca se castiga o suma foarte mare de bani / user din reclame, asa ca abonamentul nu ar fi foarte scump.
SSilent
QUOTE(tribunul @ 19 Jun 2009, 08:33)
Ei lasa...ca o sa insoare si ei, si renunta repede la "ultimul cuvant"
*



radmasa.gif radmasa.gif
sorin1983
QUOTE(Arhimede @ 19 Jun 2009, 12:45)
Pe mine ma enerveaza.Oricum...ii multumesc lui fratzica pentru faptul ca nu trebuie sa platesc ceva cand intru pe forum. rugaciune.gif
*


radmasa.gif

Asta ca sa nu vezi si partea cealalta a paharului...ca daca nu ar fi userii nu ar fi reclame deoarece nimeni nu ar da bani sa isi puna reclama pe un forum gol biggrin.gif
Arhimede
De acum n-o sa mai aibe vreo unu ultimul cuvant............
SSilent
ba da... domnul "Reclama" laugh.gif

edit: sau e gagica? naughty1.gif
Lostboy
Mi se pare mie sau userul RECLAMĂ este offtopic?
sorin1983
Ar trebui sa primeasca Warn ca citeaza insistent acelasi lucru si nu are nici profilul completat radmasa.gif
vis-a-vis
QUOTE(Lostboy @ 19 Jun 2009, 13:08)
Mi se pare mie sau userul RECLAMĂ este offtopic?
*


user posted image
Lostboy
Nu trimite nimeni report?
Arhimede
botonuuuuuuu!!!!!!!!!!!!........unde e botonuuuuu!!!!!!!!!!
vis-a-vis
Na! user posted image
mariuscond
Si a mea masina are doar un rezervor, da' nu-i bai ca din "bun simt si responsabilitate" nu alimentez de la Petrom...
Arhimede
Ai mai sus rompetrol.

Pot sa primesc si eu o reclama in avatar?In afara de dacia..
koldun
Pai ai deja ceva cu un membru... Sau aia nu e reclama?! nedumerire.gif
cosmin_2300
QUOTE(Lostboy @ 19 Jun 2009, 10:33)
Dacă ai o versiune mai veche de Firefox pe care ai ”apucat” să instalezi Addblock , va funcționa fără nicio problemă. Dacă încerci acum o instalare ”fresh” o să ai surpriza să nu poți instala suplimentul. Sau, mai este posibilitatea de a instala Addblock plus - ăsta e funcțional, numai că nu-mi place.  tongue.gif
*


Ups ...blush.gif
Acum m-am uitat si am Adblock Plus ... dar functioneaza foarte bine ! tongue.gif
mariuscond
QUOTE(Arhimede @ 19 Jun 2009, 13:23)
Ai mai sus rompetrol...
*
Nu-s nici astia... icon_mrgreen.gif
___________
sorin, 'îhî'!
sorin1983
Muol? biggrin.gif
parpanel
Schimbati va rog cuvantul "trend" ca poate nu inteleg toti userii biggrin.gif.
Macar au mai imbunatatit calitatea benzinei? 10561582.gif
Arhimede
Au gagl.Care este.Se descurca tot cetateanu'.
nh1980ro
QUOTE(Ov @ 19 Jun 2009, 10:25)
'las asa, foarte bine, poate ne mai maresc si noua salariile ca nu ne-au mai dat nimic in plus de vre-o 2 ani  mad.gif

Stii cum e, daca nu-ti convine pleci.

QUOTE(parpanel @ 19 Jun 2009, 13:41)
Schimbati va rog cuvantul "trend" ca poate nu inteleg toti userii biggrin.gif.
Macar au mai imbunatatit calitatea benzinei?  10561582.gif



Da, ai nevoie de 2 rezervoare: pe unul ti-l umplu cu benzina si pe celalalt cu apa, ca sa numai faca ei amestecul la pompa. laugh.gif
bolidu
Si ce daca nu am 2 rezervoare ... sun un prieten sa vina cu bidoane maxim si se rezolva carburant moca sa fie ca spatiu de depozitare Slava Domnului ...

19 Jun 2009, 14:53:
Si ce daca nu am 2 rezervoare ... sun un prieten sa vina cu bidoane maxim si se rezolva carburant moca sa fie ca spatiu de depozitare Slava Domnului ...
bucatzel
Asa baieti...

Mai era asa pe un forum, se tot plangeau unii de reclame... Si s-o simtit administratia si le-o pus fete dezbracate in loc de reclame, sa aiba si ei la ce-si clati ochiul.

Da' o deviat destul de rapid forumu' ca au inceput sa se certe care din fatucile alea ii mai frumoasa.

Asa ca din nou, administratia s-a simtit, si le-a pus reclame. Ei inca se cearta care fata e mai frumoasa.
Marty
QUOTE(bucatzel @ 19 Jun 2009, 15:31)
Mai era asa pe un forum, se tot plangeau unii de reclame... Si s-o simtit administratia si le-o pus fete dezbracate in loc de reclame, sa aiba si ei la ce-si clati ochiul.
*



Pai ar fi cazu' sa trecem la pasu' 2, parerea mea.
parpanel
O fi rezervorul moka, dar femeile nu biggrin.gif
Tince1290
bun venit in lumea in care imaginea conteaza smile.gif.....chiar ma gandeam cand o sa apara reclame pe daciaclub....multe alte forumuri au fooooooarte multe reclame.....desi nu au la fel de multi membri ca acesta....eu cred ca atata timp cat nu se exagerea si reclamele sunt discrete....e ok....

PS: pe alte forumuri membri au dreptul sa puna la semnatura "reclame"....si anunturi....


un exemplu banal....am intrat pe forumul motociclistilor si am dat click la intamplare pe o sectiune si un topic....

http://www.motociclism.ro/forum/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=374774

daca nu v-ati dat seama.....semnatura e sub linia punctata tongue.gif


PPS: mai pun unul tongue.gif
http://www.motociclism.ro/forum/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=122649
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.