Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bug CD/Mp3 player VDO CD139MP3
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Tutoriale, Tips & Tricks
GoGu
De obicei imediat dupa instalare (sau dupa o intrerupere a alimentarii) refuza sa traga cd-ul inauntru. Am patit-o si eu, au patit-o si altii wink.gif
Solutia (de altfel subtirel prezentata in manual) este apasarea cu un obiect ascutit a butonului RESET (se afla langa Led-ul ala care palpaie dupa ce scoti fatza).
Solutia e posibil sa fie valabila si la alte modele VDO.
micu
daca ai vreo idee sa-mi spui si mie te rog .am o statie de masina de 2x200w nu stiu firma si un cas jvc de4x45w si de fiecare data cand le pun la alimentare statia se stinge daca le pun pe fiecare la o alta alimentare ,adica statia la traf in casa si casu pe baterie nu au probleme una cu alta ( si bateria o aduc in casa si doar le alimentez cu curent separat restu alimentarea cu sunet e normala) daca stii ce ar putea avea pls
Bogdan_F
eu am rcd model de asta si nu mi-a facut faza aia decat imediat dupa montaj.
RIon
daca dai reset, pierzi posturile radio si setarile memorate... nu e o solutie resetul smile.gif
GoGu
Dupa instalare sau dupa intreruperea alimentarii (m-am autocitat din memorie smile.gif ) nu prea ai ce posturi si setari pierde... ori nu exista, ori s-au pierdut deja.
SOR
am si eu un daewoo la care la fel mi s-a specificat in manual : se intampla ceva(nu mai afiseaza nu mai scoate nu mai trage cd-ul) apesi RESET biggrin.gif cred ca e ultima sansa la chiftelele asta de ultima generatie biggrin.gif biggrin.gif
Specific: Daewoo cd/mp3
driverx
QUOTE(GoGu @ 21 Mar 2005, 22:03)
Dupa instalare sau dupa intreruperea alimentarii (m-am autocitat din memorie  smile.gif ) nu prea ai ce posturi si setari pierde... ori nu exista, ori s-au pierdut deja.
*




Right.. Oricum eu am o problema muuuuult mai mare ca asta. NU pot sa intru in posesia lui de o saptmana astept si metro nu re-aprovizioneaza mad.gif Si nici nu cred ca o sa o faca pana miercuri, data pana la care este valabila oferta.
SOR
intrebare off topic : la ce pret e vdo`ul asta ce se mai da langa el si ce putere se spune ca are?
gattoman
in metro era cam 4 mil da nu cred ca o sa mai gasesti ca tot s-au ieftinit si s-au vandut. am observat ca de fiecare data cand se ieftinesc asa tare nu mai aduc. prin februarie acelasi model era 5,2 mil. pe el scrie 4*50w da reali are 4*25w.
aaaa si daca scoti alimentare nu se pierd setarile. are un prieten la fel si nu pierde setarile. eu am un vdo711cd si dupa o saptamana in care nu a fost alimentat a pastrat setarile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.