Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: probleme carburator
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
eminesqddn
salut tuturor!am schimbat carburatorul cu unul nou,avans reglat la stroboscop,platini noi,fise noi,bujii noi si cand accelerez a 2,a3a da in nas de ma da cu capul de parbriz ohmy.gif .va intreb ca sunteti vechi:ce e de facut?cu cel vechi nu facea asa.multumesc!!!!!!1
PH-06-BOA
Unde te-a mancat, de l-ai schimbat? Credeai ca rezolvi ceva cu noutati? Pune-l tot p-ala, sau imperecheaza-i jicloarele si alte multe anomalii, care te vor duce tot la cel vechi, plus timpul pierdut. Si eu, si ceilalti colegi, am scris mult despre ele. Cauta inapoi , chiar si pe anul trecut.
adrianadrian
ia vezi la aer cum e reglat?cel putin asa am patit eu recent...in a 2-a a 3-a la fel:calcam acceleratia da de unde ca mai intai imi facea un soc iar apoi pleca...am scos surubu ala de la aer,l-am curatat putin si l-am reglat din nou...si merge bine smile.gif
Mr_Devil83
Mda..numa experti vad pe aici.

Daca va zic boi imi sare argon de gat...eminesq...le pisicilor mei..ia desfa ciocul de papagal si curata-l cu o sarma de la o perie de sarma. Daca dupa asta mai da in nas la accelerare brusca vezi jiglerul pompei de spritz ca nu se mai inchide bine.
Si daca ai carburatorul reglat dupa urechilor mecanicilor lui peste ca nici surubul de amestec emulsie si pozitia clapetei de acceleratie nu sunt bine reglate. Ca alea 85 de grade stantate pe clapeta si gaura duzei de 1,5mm sunt relative. Ca si restul dimensiunilor jiglerelor....
adrianadrian
daca e nou ce sarma sa-i bage smile.gif
eminesqddn
mersi tuturor dar toata "buba" a fost din duza economizorului care era montata invers asa fiind cumparata.zero incredere la magazine!!
PH-06-BOA
Nu v-am zis mereu ca ce-i nou e si prost? Ce ala de la magazin l-a montat? Si ca adevaratul meserias e ala care repara , nu cel care schimba cu ceva nou, si-l mai pune si prost. Nu ma refer doar la carburator. Am gasit carburatoare si fara unele gauri date .
alec$
am si e o intebare unde e duza economizorului ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.