Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Decodare Asus P552W
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment > GSM Zone
Codrin-Bacau
***topic split de la soft GPS***

Salutare tuturor!

Postez aici pt. ca problema mea are leg. oarecum cu topicul...OK

Intrebarea este: se poate decoda un PDA ASUS P552W adus din FRANTA?

Multumesc anticipat!
Alydor
ce intelegi tu prin decodare???


Suma respectelor, Alydor
Codrin-Bacau
OK, poate nu m-am facut inteles.... as vrea sa functioneze pe reteaua ORANGE ROMANIA (si din moment ce se va decoda va fi pe toate..!) el este adus din FRANTA (codat pe o retea de la ei....)


Stie cineva daca se poate decoda ??? As avea nevoie de un raspuns cat se poate de repede...pt. ca maine dim. plec la Bucuresti si as vrea sa fac ceva cu el...

stii ceva despre problema mea Alydor?

Multumesc anticipat!
Alydor
apeleaza la un service gsm pentru decodare...

Suma respectelor, Alydor
Duyu
Ca sa nu mai deschid un nou topic scriu aici intrebarea mea. In august intentionez sa plec in vest si ma gandeam sa cumpar un telefon mobil din Germania. Intrebarea mea este daca cumparand telefonul mobil la liber (fara abonament), acesta poate fi folosit in Romania fara a trebui sa-l decodez. unsure.gif
koldun
Cred ca cel mai simplu e sa ai un SIM de romanica la tine (cu roaming activat) si il probezi pe loc. daca il accepta si mere tilifonu', e ok. Daca nu, altul.
Succese! wink.gif
Duyu
Crezi ca ma lasa aia la magazin sa fac asa ceva? Adica desigileaza telefonul ca sa incerc daca functioneaza? unsure.gif

Oricum multumesc frumos pentru idee! smile.gif
koldun
Pardon? Pai cum altfel il cumperi? Binenteles ca "te lasa"! Specifici chiar ca asta e conditia de cumparare: sa functioneze cu SIM-ul tau. E simplu.
Succese! wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.