Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: stergere bara
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
b97zai
sal....am si io o intrebare am vopsit barile n culoarea masinii si acum as vrea sa le sterg sa le fac negre care aveti idee cu ce pot fi sterse
Maskatu
radmasa.gif Tare asta biggrin.gif Incearca cu DILUANT, dar ai mult de frecat.... banuiesc ca vrei sa o VOPSESTI si nu sa o stergi si sa ramai cu "negrul" pe care o are ea de cand e turnata. Asta nu prea ai cum sa faci fara sa o lasi cu urme dupa stergere. Eu zic sa nu o mai stergi si sa lasi stratul ala de vopsea care l-ai dat la culoarea ca si "baza" pentru noua vopsea.
benkenobi
smirghel la greu. apoi smirghel de apa penru slefuluit.
te-a mancat rau.
Bullix
Da' sa mor daca inteleg de ce vrei sa faci asta. S-a nasolit vopseaua data de tine? Ca la o adica o poti reface lejer.
bolidu
Le-a vopsit cu acuma nu ii mai place cum arata biggrin.gif
zerosase
exista ceva solutii pt a sterge mai repede vopseaua de pe spoilere ???
CIPTUNING
Decanol se cheama si se gaseste acolo unde se vinde vopsea, smirghel si chit auto.
zerosase
QUOTE(CIPTUNING @ 6 Jan 2010, 18:43)
Decanol se cheama si se gaseste acolo unde se vinde vopsea, smirghel si chit auto.
*

multzam fain smile.gif
i96nds
De obicei atunci cand se vopseste plasticul se da cu substanta care topeste usor plasticul - ca sa faca aderenta la straturile urmatoare.

Deci ma indoiesc de faptul ca bara aia va arata bine dupa ce dai vopseaua jos....
b64chr
Nu prea vad ce este specific SLZ, se muta la Diverse.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.