Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Folie carbon 3M
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
16ralph
Salutare tuturor,

am tot cautat pe cineva care sa-mi monteze folie carbon 3M, am vazut la un prieten si arata super dar nu am gasit pe cineva sa se bage la interior. Drept urmare am achizitionat folia dupa net si am inceput sa ma joc cu ea.Daca este cineva interesat il pot ajuta sa-si aduca masina in aceiasi stare cu a mea.
killerul
cat te-a costat folia?
16ralph
QUOTE(killerul @ 29 Jun 2009, 19:41)
cat te-a costat folia?
*




folia costa 165lei bucata de 122x100cm la o consola intra cam 50x30cm.

30 Jun 2009, 08:36:
am facut si capota pt ca aveam vopseau sarita de la pietre. a iesit impecabil.
cosmin_cosmin_1
daca vrei sa vinzi o bucata, tot cam cat ti-a intrat tie la consola, te rog sa ma contactezi la bcosmin2007@gmail.com
16ralph
am colantat si plasticul care incadreaza ceasurile, uite ce a iesit!
Maskatu
A ieșit frumos dar la ceasuri trebuia să colezi folia în același sens, adică cu "liniile" în stânga sus. Asta pentru că ai colat consola cu liniile în stânga sus dar ceasurile cu liniile în stânga jos. Și la consolă ai acoperit "desenele" acelea în relief de la recirculare... probabil că ți-a scăpat acest detaliu blush.gif
pyngi
La ceasuri arata foarte bine, insa e totusi prea mult, la bani ma refer.
chelloo83
chiar arata ok, fata de ce am mai vazut in alte parti
Dsign
@16RALPH, ce bord frumos am... biggrin.gif
ptr_ionutz
Cred ca ti-a mai dat 3 cai folia aia.
Dsign
... cel putin 6 frumosi
Marty
QUOTE(Dsign @ 6 Jul 2009, 15:55)
@16RALPH, ce bord frumos am...  biggrin.gif
*


Eram sigur ca-i reclama! wink.gif
Dsign
Nu-i mai, il cunosc pe om din alta parte...
W3f
aveam niste zgarieturi urate pe consola si am zis ca decat sa vopsesc mai bine lipesc biggrin.gif
am avut nevoie de un pic de kit pentru ca masina mea nu venea cu clima asa ca in loc de buton aveam un cerc urat acolo iar folia s-ar fi adancit in el, asa ca am dat un strat subtire de kit seara iar dimineata l-am curatat cu hartie abraziva cu duritate mare si apoi un finish cu duritate mica.
acolo unde erau desenele alea cu aer de afara si recirculare le-am indepartat cu o lama am finisat locul cu hartie abraziva.
dupa care operatiunea de montare a foliei am facut-o la o firma care monteaza folii, cost totat 40 ron montarea foliei, kitul il aveam de la un prieten. wub.gif
rezultatul in poze.
urmeaza si la ceasuri sa fac dar ca nu stiu cum se demonteaza inca sticla de pe ceas.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.