Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: semnal viteza la CD player Logan F2
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
lucaeugen2005
Stie cineva daca la logan f2 semnalul pt reglajul volumului functie de viteza la CD playerul blaupunkt mai vine la mufa? Pt ca playerul nu mai are aceasta functie si as vrea sa stiu daca pierd timpul cautand un player cu aceasta functie.
roland
E semnalul de viteza. Vine. Standard ISO.
lucaeugen2005
stiu ce e; am intrebat daca mai este la logan f2; cele mai vechi am vazut ca avea si radiocasetofonul optiunea; la f2 radioCD nu mai are; intrebarea e daca cumpar un player cu optiunea asta , am cu ce s-o utilizez?
tanasesculiviu
Reglajul automat al volumului in functie de viteza masinii,se face automat la unele modele de radio-cd-uri cu care vin echipate automobile ca: Peugeot 206,207,307,308,Citroen C3,C4.Eu am avut ocazia sa conduc din modelele amintite si in functie de viteza masinii si intensitatea volumului ales,aveai constanta intensitatea sonora...bine,nu chiar perfect dar este o functie utila.De mentionat ca respectivele aparate sunt Clarion si vin montate pe respectivele masini,inca din fabrica.
Revenind la ce am eu acum pe masina,un Clarion achizitionat direct printr-o firma din Bucuresti,firma ce mi-a montat si comenzile pe volan,acest aparat chiar stie aceasta functie.La setari,apare afisat: Audio Vol ON/OFF.
Am aruncat aparatul cu care am cumparat masina inca din prima saptamana.Nu am pastrat nici difuzoarele originale,ci am montat niste JBL-uri fara subwoofer.Nu ascult house,asa ca basul ce-l am acum este OK.
Ideea este ca functia este utila dar din pacate,necesita schimbarea aparatului de cele mai multe ori.
Cu garantia la instalatia electrica,s-a cam dus pe apa sambetei dar mi s-a spus de la Dacia Service ca montarea este super OK deci...sper sa nu am probleme.
Cred ca,in cazul tau,ar trebui schimbat aparatul cu unul mai bun.Si eu "plang" fiindca nu am intrare USB,ar fi fost utila,asa...tot cu CD-urile audio sau Mp3 dupa mine.
Bafta!
smile.gif
lucaeugen2005
Merci mult. Mi-ai confirmat ca semnalul de comanda al volumului mai este; sper ca si la f2; si eu am 1.6 16v din aprilie 2009
andreiutzu
asta este...o noua functie la radio-cd lipsa din colectia Blaupunkt de la Dacia. personal nu am functia respectiva pe mp3 care a venit pe masina! masina este din martie 2009.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.