Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: dvd double layer
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
faganezu
Am un fisier de 7.5GB. Am incercat sa l pun pe un dvd DL si de fiecare data la 51% imi da eroare. am stricat deja 2 blanck uri. unde gresesc?

******
Text adaptat de moderator pentru a nu fi nevoit sa sterg topicul.
Liviu
Nu gresesti nicaieri. Pur si simplu writterul tau nu se impaca bine cu marca de DVD BLANK -DL pe care o folosesti. De asemenea conteaza enorm pentru unele writtere daca blankul e +R sau -R.
faganezu
Writterul meu e philips DVDR1648P1 iar DVD DL e cu +R. am intrat in proprietati si citeste si scrie dvd uri DL+R

5 Jul 2009, 23:04:
le citeste si scrie si pe cele cu -R.
logan1.5dci
Si softul ala de ardere e mut? Nu zice nimic? Daca zice ce zice?
faganezu
softul de ardere e nero 6. daca intru in proprietati imi spune tot de proprietatile writterului
logan1.5dci
Ce zice de eroare? Sau cum se petrec lucrurile, zice ca arderea s-a facut cu succes ?
faganezu
"Generating DVD high compatibility borders" "Generating DVD borders completed successfully" "Burn process failed at 2.4x (3.324 KB/s)"


logan1.5dci
Ma gandeam ca iti si un numar de eroare sau ceva ce ai putea pune in google sa afli mai multe.

http://www.google.ro/search?rlz=1C1CHMA_ro...+failed+at+2.4x
faganezu
Phase 38 File dlgbrnst.cpp, Line 1832
Burn process failed at 2.4x (3.324 KB/s) o trebuiun nero mai nou? sau inainte sa i dau burn mai trebuie sa schimb ceva in setari?


6 Jul 2009, 01:53:
DVD DL e acelasi lucru cu DVD+R DL sau DVD-R DL?
nickey
Incearca si tu cu Nero 9. Nero 6 e destul de vechi si cu multe probleme.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.