Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: merge la golf4 benzina cu plumb?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
MojoGaby
Va salut! Dupa cum am intrebat si la titlu:merge la golf4 benzina cu plumb?
Adica de mers ar trebui sa mearga, dar ce se poate intampla?
argon
Iti strica catalizatorul. Stai in Republica Moldova si aia-i mai ieftina sau cum? ca la noi de vreo 4 ani nu mai este cu plumb si de 1 an nici cu inlocuitor, d'aia eco adica.
marksman
Merge, dar numai cateva sute de km. Dupa aia o sa dai cateva sute de euro numai pe catalizator.
MojoGaby
nu...mi-a adus tata niste benzina de avion(este albastra) si la dacie merge fara probleme,chiar trage mai fain. Si ma rugat un prieten daca pot sa ii dau(are golf4) si de aceea am intrebat!
C a t a l i n
De ce, și-a luat vw la mâna a 5-a și nu mai are bani de benzen?
vijelie
Niste stewardeze mai tinerele poate sa aduca?
IsNa
Invita-l pe prietenul tau sa citeasca manualul de utilizare al vozvaganului.
S-ar putea sa afle multe lucrri interesante...
b76bgaarh
daca se da stewardese ma bag si eu....
MojoGaby
QUOTE(MAERSK @ 6 Jul 2009, 14:02)
De ce, și-a luat vw la mâna a 5-a și nu mai are bani de benzen?
*


Nu e la mana a 5-a...il are de 1an juma si e chiar foarte fain.
Si da nu are bani de benzina, si a cam ramas fara si mi-a cerut imprumut!


QUOTE(vijelie @ 6 Jul 2009, 14:03)
Niste stewardeze mai tinerele poate sa aduca?
*


Lucreaza la aviatia sportiva,deci nu sunt stewardeze pe acolo sad.gif
vijelie
Nici macar niste parasute?
MojoGaby
QUOTE(vijelie @ 6 Jul 2009, 14:11)
Nici macar niste parasute?
*


Parca aveam una prin pod! smile.gif
TheFastOne
Spune-i ca daca nu are bani de benzina fara plumb ar trebui sa stea cuminte. O sonda lambda costa cat 3-4 plinuri cu benzina. Sondele lambda sunt cele care in mod sigur vor avea de suferit daca baga benzina aditivata cu tetraetil de plumb wink.gif Drife safe wink.gif
C a t a l i n
Dacă-i vorba de benzina pentru Extra 300L nu cred că va fi prea fericit motorul...

Dacă-i vorba de aia pentru Zlin-uri, iar e nașpa, că aia conține multă apă și are CO foarte scăzută... o să facă autoaprindere...
MojoGaby
Pai sta cuminte...tocmai deaia am intrebat atat pentru el cat si pentru mine ca eram curios cum sta treaba!
argon
daca Golfu ii TDI merge!
IRONICK
Cum? Exista Golf care nu este TDI?
C a t a l i n
...la rabla...
MojoGaby
QUOTE(MAERSK @ 6 Jul 2009, 14:14)
Dacă-i vorba de benzina pentru Extra 300L nu cred că va fi prea fericit motorul...

Dacă-i vorba de aia pentru Zlin-uri, iar e nașpa, că aia conține multă apă și are CO foarte scăzută... o să facă autoaprindere...
*


E benzina cu care merg toate avioanele de la noi:Wilga,Extra,AN-2,ultra-usoarele

Oricum la Daciuta mea merge super,folosesc de mult timp,si taicamiu la fel,si nu a avut nici un fel de probleme din cauza benzinei,chiar trage mai bine motorul smile.gif
C a t a l i n
Mă rog, pe vremea mea în Extra se punea ceva mai bun... Probabil de aia atunci zburau și acum pică...

De unde zici c-o fură? De la Ghimbav sau de la Sânpetru?
koldun
QUOTE(MojoGaby @ 6 Jul 2009, 14:12)
Parca aveam una prin pod! smile.gif
*


blink.gif Mah las-o dreaq! Pai..., si n-o "folosesti"? rolleyes.gif
vijelie
O da la Tarom, acolo e locul unei parasute vechi si uzate.
koldun
Poate e de "consignatie"...
yonutz84
QUOTE(MAERSK @ 6 Jul 2009, 14:20)
Mă rog, pe vremea mea în Extra se punea ceva mai bun... Probabil de aia atunci zburau și acum pică...

De unde zici c-o fură? De la Ghimbav sau de la Sânpetru?
*


De aia pica avioanele ca pune in loc de benzina tot felul de solventi sa nu se cunoasca ca "s a umblat" la rezerve. tongue.gif
MojoGaby
QUOTE(koldun @ 6 Jul 2009, 14:22)
blink.gif Mah las-o dreaq! Pai..., si n-o "folosesti"? rolleyes.gif
*


Pai nu mai are licenta,doar sa ma urc intr-un copac sau pe un bloc si sa ma arunc radmasa.gif
C a t a l i n
Ar trebui să te arunci, că doar ai luat 4.25 la mate la bac...

Unde mai pui că, după ce că mergi cu benzină furată, te vaiți că îți consumă mult...
yonutz84
QUOTE(MojoGaby @ 6 Jul 2009, 14:26)
Pai nu mai are licenta,doar sa ma urc intr-un copac sau pe un bloc si sa ma arunc  radmasa.gif
*


Trebuie sa te arunci din copac?? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif
MojoGaby
QUOTE(yonutz84 @ 6 Jul 2009, 14:25)
De aia pica avioanele ca pune in loc de benzina tot felul de solventi sa nu se cunoasca ca "s a umblat" la rezerve. tongue.gif
*


Nu o fura....o cumpara mai ieftin pentru ca de multe ori dupa un zbor mai ramane benzina...si oricum taicamiu e mecanic de aviatie,deci nu iar conveni sa il cheme in toata tara ca s-au stricat avioanele din cauza benzinei,daca sta o saptamana pe luna acasa e bine sad.gif
koldun
"Pai nu mai are licenta,doar sa ma urc intr-un copac sau pe un bloc si sa ma arunc"

WTF? wacko.gif blink.gif
C a t a l i n
QUOTE(MojoGaby @ 6 Jul 2009, 15:30)
Nu o fura....o cumpara mai ieftin pentru ca de multe ori dupa un zbor mai ramane benzina...si oricum taicamiu e mecanic de aviatie..
*


radmasa.gif

O să formulez un mail către http://www.aeroclubulromaniei.ro/?pg=contact&lang=

să vedem ce părere au și dânșii despre cele spuse de tine...
yonutz84
QUOTE(MojoGaby @ 6 Jul 2009, 14:30)
Nu o fura....o cumpara mai ieftin pentru ca de multe ori dupa un zbor mai ramane benzina...si oricum taicamiu e mecanic de aviatie,deci nu iar conveni sa il cheme in toata tara ca s-au stricat avioanele din cauza benzinei,daca sta o saptamana pe luna acasa e bine sad.gif
*


Si daca ramane benzina ce? e considerata rebut? ce leg are benzina cu toata tara cu taicatu care i mecanic?? blink.gif blink.gif blink.gif
MojoGaby
din partea mea poti sa formulezi si 10....ca vad ca tu tot mereu ai ceva de comentat(ce repede ai cautat tu google niku meu de pe forum,eu zic sa mergi si pana la politie sa vezi cine sunt,sau eventual sa verifici IP-ul si sa imi afli adresa,sau ce am mancat aseara),asta e ce sai faci ...
C a t a l i n
Păi mă deranjează HOȚIA...
MojoGaby
QUOTE(yonutz84 @ 6 Jul 2009, 14:35)
Si daca ramane benzina ce? e considerata rebut? ce leg are benzina cu toata tara cu taicatu care i mecanic?? blink.gif  blink.gif  blink.gif
*


Sunt foarte putini mecanici,si daca se strica vreun avion/planor de la aeroclubul din ploiesti sa zicem(de udne e colegul nostru MAERSK) el va trebui sa mearga
C a t a l i n
Stai tu liniștit că sunt și aici mecanici mai buni, fac parte din lot...
TheFastOne
Eu zic ca asa ceva nu trebuia sa intrebi pe un forum public mai ales daca nu-ti doresti ca tatal tau sa aiba probleme. Ai fi surprins sa stii cat de multi oameni citesc forumurile astea. Sfatul meu: Roaga un moderator sa stearga topicul si ai grija data viitoare. Bafta !
MojoGaby
QUOTE(MAERSK @ 6 Jul 2009, 14:39)
Păi mă deranjează HOȚIA...
*


Pe oricine deranjeaza hotia...
Plus ca habar nu ai cum sta treaba cu benzina asta,pe care el o mai primeste si pt deplasare,si stai linistit ca nu am un tanc de 1000 de litri in curte,daca imi aduce 2 canistre e bine pentru ca ii mai trebuie si lui la deplasare(cred ca are mai multi kilometrii cu spatele decat ai tu cu fata)...nu stiu de ce iti dau tie explicatii acuma...da in fine
einstein1984
Pentru deplasare primeste AVGAS 100 LL? Se deplaseaza cu AN2-ul sau ce?
MojoGaby
nu o sa aiba probleme pentru ca nu are dece....
oricum iti urmez sfatul si cer unui admin sa stearga topicul pentru ca deja se abereaza prea mult
C a t a l i n
Las' că o să dea el explicații ăn curând...
MojoGaby
ok...eu zic sa vorbesti cu ei sa faca o ancheta la ghimbav....dar nu ar strica una si pe la tine pe la Ploiesti
C a t a l i n
Păi bagă un mail repede... Să-ți dau o copie cu ce am trimis eu, să te inspiri?
yonutz84
Eu zic sa scapi si de parasuta din pod!! Daca e buna pune o poza pe forum poate te scapam noi de "parasuta".
MojoGaby
e buna sa iti faci o pereche de pantaloni din ea,e numa parasuta fara rucsac,comenzi etc!
Liviu
MojoGaby .. am primit toate reporturile pe care le-ai dat.

Hai sa iti spun cum sta treaba .. ca vad ca tu singur nu prea iti dai seama:

La cafenea se accepta oarecum off-topicul... deci comentariile putin pe langa subiect nu se vor sterge.
LEGAL ESTE IMPOSIBIL ca cineva sa aduca acasa benzina de avion. Trebuie sa intelegi asta. Tot ce vezi tu in canistrele respective ori este benzina furata direct de la sursa ori este cumparata la un pret de nimic de la cineva care a furat-o direct de la sursa ... altfel nu se poate.

Nuici eu nu sunt de acord cu furtul, direct sau indirect si, oricat de mult ai vrea sa negi acest lucru, benzina aia E FURATA !

In concluzie, NU am sa sterg topicul pentru ca te-ai ars singur prin ceea ce ai afirmat.
pastrama
Sa vezi ce-l indoaie tac-su cu bataia pe-asta! radmasa.gif
MojoGaby
pai da dupa cum am zis:o cumpara la un pret mai mic.
Am vrut sa se inchida topicul ca s-a aberat prea mult si de la o simpla intrebare s-a ajuns departe.Dar nu este nici o problema ca nu se poate inchide.
ydaniel
lumea se oftica:))cand altii cumpara la pret mai mic;)
ps la mercury o merge:D?
Marty
QUOTE(MojoGaby @ 6 Jul 2009, 15:45)
(cred ca are mai multi kilometrii cu spatele decat ai tu cu fata)
*

Acu' noi nu stam sa discutam orientarile sexuale ale fiecaruia... Daca tatalui tau ii place cu spatele si aluia ii place cu fata...

P.S.: Vorba lu' Pastrama, o sa-i dea taxu' bataie ca la magar in panta!
lights
Am inteles pana aici,bun,dar cu insotitoarele de bord cum ramane? banana_bailando.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.