Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Circuit prin Europa
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
Duyu
In luna august intentionez sa plec prin Europa, destinatia finala fiind Italia. M-am gandit la traseul urmator: RO-Ungaria-Austria-Germania-Italia. Acum problema este ca nu stiu exact ce sa vizitez in aceste tari, ce e musai sa nu ratez de vazut etc. De aceea va cer ajutorul, pentru a stabili traseul dus-intors impreuna. Multumesc anticipat. smile.gif
cmandrei
Daca nu ne spui mai multe, cam degeaba ... nr. zile, km max., val. max (eventual) etc. smile.gif
gibonu
De ce nu te duci in Italia si Serbia, Croatia si Slovenia si sa te intorci prin Ungaria? Macar asa ai putin variatie, nu te duci si te intorci pe acelasi drum.
Sau iti este frica de Serbia?
Revenind la intebarea initiala, depinde ce vrei sa vezi, ce te intereseaza, ca sunt o gramada de lucruri de vazut.
Incearca sa fi putin mai concis, poate reusim sa te ajutam.
Bafta.
Duyu
Pai numarul de zile este intre 2 si 3 saptamani, iar numarul de km nu prea conteaza. (bine, acum nici sa ma abat de la "drumul principal" 500 km smile.gif ). Eu ma gandeam sa merg la dus pe un traseu, iar la intors pe alt traseu, dar tot prin aceleasi tari. Nu doresc sa merg prin Serbia, Croatia, Slovenia, etc. pentru ca nu-mi fac pasaport, ma duc cu buletinul. In legatura cu ceea ce vreau sa vad... pai muzee, atractii turistice ale tarii respective, etc. De aceea am apelat la voi, poate ma indrumati catre ceva anume ce nu trebuie ratat. smile.gif

Sper ca am fost mai concis de data asta. laugh.gif
murfi
Vezi ca germania nu are granita cu italia asa ca o traseul tau o sa fie RO-Ungaria-Austria-Germania-(Austira sau Elvetia sau Franta),Italia
Duyu
Ai dreptate... n-am mai scris inca o data Austria intre Germania si Italia. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.