Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: proiectoare
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Diverse - Dacia SuperNova
cosmin_patrascu
Acum ceva timp mi-am luat de la dezmembrari din RM Valcea o pereche de prioectoare toate bune si la frumoase pana in momentul in care am ajuns acasa mi le-a legat un prieten la pozitii mi-a pus un intrerupator si cand am apasat pe intrerupator surpriza s-au aprins radmasa.gif partea nasoala e ca dupa vreo 15 min a inceput sa imi iasa fum de la panoul de sigurane si mi-am dat seama ca sunt de la ele si le-am oprit.apoi am stat si m-am gandit ca proiectoarele au un amperaj sau o intensitate mai mare decat pozitiile si ca trebuia sa pun su un releu (parca asa se numeste chestia aia patratoasa cu trei picioruse unde intra papucii aceia).problema mea este ca nu stiu unde si cum se monteaza acest releu si de cat trebuie sa fie.Eu cred ca masina mea luata sh nu a avut din fabrica instalatie pt proiectoare este varianta Confort ajutati-ma si pe mine cu un sfat cum se monteaza acel releu si daca gresesc corectati-ma
Multumesc
iuliano_smile
Da ai gresit. Releul are 4 picioare. Mai bine iei un plus direct, pe care il treci printr-o siguranta, si apoi bagi in proiectoare. Treci la sapat daca nu sti sa conectezi releu.
Ia da o fuga pe la Dacia classic la sectia scheme electronice.

Moderator edit: nu mai da quote la posturile anterioare! Mai ales ca era primul si singurul post. Evident ca te refereai la el....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.