Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: problema ambreiaj
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Nerro
am si yo o problema cu ambreiajul....cand plec de pe loc ridic piciorul de pe pedala usor si incepe masina sa se miste usor(ambreiajul tine jos e lasat mai liber nu e strans ....l-am lasat asa ca sa tina pedala jos) dar nu pleaca de tot pana nu ridic piciorul de pe pedala....asta se intampla de azi dimineata dupa ce a spalat tata motorul cu motorina si apa cu detergent...ce poate fii?
G I M
O fi scapat putina unsoare pe discul de ambreiaj si patineaza, mergi mai mult patinat cu el ca trebuie sa isi dea drumu.
Nerro
pana acum am mers 30-40 km si tot asa merge...ma gandesc ,daca era sa curga motorina sau apa cu detergent pe disc se usca pana acum se evapora ceva....nu stiu ce sa mai fac ? mai ales inintersectii cand trebuie sa pleci mai repede ma chinui sa plec...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.