Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ce nu v-a placut in alte tari?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
sorin1967
Mie nu mi-a placut in Spania modul in care se comportau nemtii, in sensul ca faceau mizerie aruncand pe jos ca ultimii tigani.......n-as fi crezut! blink.gif
C a t a l i n
Indienii nu mi-au, plãcut, și am dat de ei în toate țãrile în care am fost...

nairam
In Norvegia NU mi-au placut drumurile pentru ca erau extrem de inguste in unele locuri avand doar o banda si din loc in loc "intranduri" pentru cazul in care te intalnesti cu alta masina.... si asta se intampla si pe drumuri Europene ...
In Suedia pe unele portiuni de autostrazi la 130 km/h abia puteai sa ti masina pe banda ta din cauza sleaurilor. De asemenea in Suedia poti sa te culci la semafor ... Poti lasa sa se faca verde de 2-3 ori NU primesti nici un claxon... toti asteapta linistiti pana te hotarasti sa pleci....
In Germania pe undeva pe langa Frankfurt/main ... Nevasta era la volan, conducea pe banda 3, cu 200km/h incercand sa depaseasca cateva masini pe care nu prea reusea sa le ajunga, dar a trebuit sa treaca pe banda 1 pentru ca din spate veneau alte masini care se grabeau .... Se grabeau MUuuult mai tare decat noi...
In Slovacia pe autostrada TOATA LUMEA circula pe banda 2, TOATA LUMEA vroia sa depaseasca pe toata lumea si TOATA LUMEA se grabea .... Rezultatul >>>> viteza medie de deplasare era de fapt extrem de mica poate pe undeva pe la 80km/h.... si bineinteles ca am avut parte si de un stau din cauze de .... ACCIDENT...
In Ungaria ... Singurele Flashuri care le-am luat pe autostrada erau de la SLOVACI si de la Romani .... Care vroiau sa mearga numai pe banda 2....
In Elvetia NU mi-a placut pentru ca se circula INCREDIBIL DE LEGAL parca sunt roboti... daca scrie 60 trebe sa mergi FIX CU 60 daca scrie 120 FIX 120.... si asa mai departe ... Daca pietonul SE APROPIE de trecerea de pietoni soferul OPRESTE desi pietonul poate de multe ori NU traverseaza ci doar se deplaseaza pe trotuar...
In Istanbul uneori culoarea rosie a semaforului este mai mult ORIENTATIVA... am vazut de multe ori ca turcii trec pe ROSU...
In Viena parcarile sunt EXTREM de scumpe, am platit si 5 euro pe ora... dar spre deosebire de Paris acolo am gasit si locuri fara plata ceea ce in Paris NU se intampla decat poate spre periferia periferiei.
In Atena cei care conduc scuterele sunt bombe pe roti ... trebuie sa te asiguri in permanenta ca nu ai pe unu langa tine si chiar daca te asiguri si nu este nici unu ... trebuie SA FI SIGUR ca in urmatoarea secunda apare unu... Ahhh si de asemenea pentru motociclistii si scuteristii din Atena/Grecia culoarea rosie a semaforului este in practica (nu si in lege) de asemenea ORIENTATIVA ...

Cam atat deocamdata ... Daca imi mai aduc aminte mai spun ....

Edit Later:
In Olanda nu mi-a placut faptul ca pe autostrada mi-a sarit o pietricica in parbriz si la fisurat.... SI ERA MASINA NOUA .... 183.gif

LaterLater:
Stau si ma gandesc ce nu mi-a mai placut si nu prea imi aduc aminte decat de chestii placute .... In tot cazu ma mai gandesc.......
Vio
Ungaria: politistii si budele de pe autostrada;
Cehia: soferii kamikaze, autostrada Praga-Brno (cumplita mai ales pe banda 1), Skodele 120l care se incapatanau sa circule pe banda a 2-a cu 70-80 la ora...
Grecia: soferii kamikaze si asfaltul erodat de nisip si sare din statiuni: in primele zile am crezut ca am un defect la masina, fluierau rotile si la viraje cu 20 km/h; m-am linistit cand am vazut ca asa facea si la ailalti;
Bulgaria: vamesii, politistii de circulatie si de frontiera, aspectul general al tarii;
Macedonia: idem Bulgaria cu exceptia aspectului, care nu e asa dezolant;
Slovacia: nu imi vin in minte elemente de critica;
Serbia: starea tehnica dezolanta a majoritatii masinilor din provincie (se aplica mai putin masinilor cu numar de Belgrad)...
Italia: indicatoarele rutiere, starea proasta a unor autostrazi (nu mai vorbesc de drumuri nationale...), oamenii in general (cumplit de galagiosi si oarecum tiganosi, dar pentru aia cu nasul pe sus fata de romani, desi nu sunt cu nimic mai buni decat ei, doar au avut mai mult noroc...);
Austria: autostrazile vesnic in lucru si cu restrictii de viteza, amenzile cumplit de mari, atitudinea generala a politistilor lor fata de soferii straini (sa stiti ca nu numai fata de romani, si nemtii se plang la fel), preturile mari la cazare comparat cu Germania...
Germania: soferii care nu semnalizeaza schimbarea benzii pe autostrada, "Dränglerii" care iti lumineaza calota craniana pe dinauntru daca nu te dai suficient de repede la o parte din calea lor, unele drumuri de mai mica importanta cu o singura banda si refugii din loc in loc, batraneii care se holbeaza minute in sir la numarul masinii tale parcate si murmura "ach ja, Rumänien", uitandu-se la tine ca la alta maimuta, baietii cheliosi din NPD care din cand in cand si de plictiseala mai calca cate un Ausländer pe cap sau mai devasteaza cate un restaurant indian sau vreo kebäbärie turceasca...
Bineinteles, as avea multe de spus si despre ce mi-a placut in fiecare din tarile pomenite...
M i h a i
U.k --arabii,indienii...astia mai negri la faþã
Franta-- arabii
Belgia--arabii
Categoria barbari--rusi & ukraina& moldova

In rest.. am ramas impresionat de polonezi.. unsure.gif

ipiq
ungaria: radarele de pe M0, si politistii
austria: radarele de la Linz
turcia: te fura de la bazar pana la supermarket la modul: "imi pare rau dar nu am sa va dau rest"
slovacia: semnalizat extrem de prost (nu aveam gipies si m-am ratacit de vreo 3 ori)
spania: prea multi r®omani, care canta la acordeon in metrou (daca nu le dai bani te injura in romaneste)
portugalia: -inainte de masa iti pun pe masa tot felu' de aperitive si tu crezand ca sunt din partea casei le mananci => la sfarsit nota de plata se incarca rau de tot
-extrem de scumpe autostrazile (Porto - Lisabona si retur in jur de 35 de euro!!!!)
cehia, grecia, elvetia, franta, germania, croatia, italia, serbia, olanda, bulgaria, slovenia (restul inca nu am apucat sa le vad tongue.gif) NIMIC DE REPROSAT... sau cel putin nu imi mai aduc aminte...
dumid
Ungaria: nu pot spune ca este ceva ce mi-a displacut.
Austria: ni s-a intamplat o data la salzburg intr-un mall ca un neamt sa refuze sa mearga in acelasi lift cu familia mea (era lift de 25 de persoane si doar noi si ei in el) la auzul graiului romanesc- in rest , este tara in care m-as muta imediat si pt totdeauna
Germania: singura tara unde am primit flashuri pe banda 2 din 3 mergand cu 170km/h constant. Pe prima banda era plin de camioane, totusi nemtii au considerat ca eu trebe sa ma dau de pe 2, lor probabil fiindu-le extrem de lene sa depaseasca pe 3.
Intr- duminica seara,in Munchen , neavand marunt si fiind totul inchis, nu am gasit sa schimb o bancnota de 50 e pt a putea cumpara bilete de metrou de la un automat care mergea doar cu 5 si 10 e. Dupa ce am oprit mai multe persoane care ba se uitau suspect, ori nu aveau mai mult de 5 e in portofel (pe aratate), am gasit la un roman cu geanta pe umar care avea orice fel de valuta in orice fel de bancnota. Ii multumesc inca o data. Odata intrat in metrou, am avut o senzatie tare urata. statia era goala si se auzea o muzica simfonica in genul acelora care erau puse evreilor inainte de gazare.
In rest nimic de obiectat.
Belgia: strazi proaste, mancare proasta si scumpa.
Olanda: am prins coada pe autostrada Amsterdam Antwerpen desi era cu 4 benzi (iesea lumea de la munca). Cica in fiecare seara este asa. In rest nimic urat.
Franta: Paris, singurul loc unde masina dupa 2 zile de stat in aer liber, avea strat de praf. Am vazut deseori pe strada lume care arunca ambalajele sau pachete de tigari.
Italia: autostrada proasta chiar ff proasta pe alocuri: Pescara Roma. Cozi uriase in general in jurul veneziei la ghiseele de plata pt autostrada.
Irlanda: nu mi-a placut ca nu ma asteptam sa gesesc si in Dublin tiganci cu fuste si puradei la cersit.
Irlanda de Nord: Belfast: ploua mai mereu, si nu se face noapte. am fost de 2 ori in luna iunie si iulie, si noaptea acolo la 1-2 este ca la noi ziua cand este innorat.
anglia: nimic de obiectat
elvetia: nimic de obiectat, desi ma plictisesc pot spune ca imi este pe plac condusul fara claxoane fara depasiri.
Cehia: autostrada Brno-Praga poate fi circulata numai pe banda 2. Am incercat si pe 1 dar mi s-a luat repede. este valurita.
Slovacia: nimic de obiectat
R. Moldova: ura generala fata de romani (evident nu din partea tuturor).
Bulgaria: nimic de zis
Grecia: nu mi-a placut ca pe strada normala ei se asteapta ca tu sa te dai cat mai in dreapta ca ei sa te poata depasi. Benzile erau destul de inguste dar tot asa faceau. La fel si din contrasens.
Turcia: timp de asteptare mare in vama desi eram doar 4 masini. Trafic nebun de-a dreptul in Istanbul.
Peruschi
Ungaria: flasuri primite pe autostradata, cand eu aveam 150 - 160 km/h doar de la masini cu numere de Romania. Nu mi s-a intamplat pana acum sa primesc flasuri de la masini cu numere de Ungaria sau de Austria...
Austria: austostrazile in lucru si radarele lor mobile de tip laser. M-a prins radarul pe autostrada ce duce de la Viena la Bratislava, chiar la granita dintre Austria si Slovacia. Am platit amenda de depasire a vitezei (aveam aproape viteza dubla fata de cea normala), fara nici un comentariu, a fost 30 de euro. In rest mai au parcarile extrem de scumpe ( 4 euro / ora ), iar daca parcati masina regulamentar in parcarile de pe marginea drumului, aveti mare grija ca va puteti trezi cu amenda pentru parcare din cauza faptului ca la ei se plateste o taxa anuala catre primarie. Eu am patito.
Slovacia: Starea proasta pe alocuri a drumurilor, in rest nu am avut ce sa reprosez...
Bulgaria: politistii

Lucrurile care mi-au placut in tarile in care am fost pana acum sunt mai multe decat cele neplacute, ceea ce ma va determina sa mai revin pe viitor in tarile respective...

Urmeaza Grecia, sa vedem cum va fi...
mizuno4vdm
ungaria-toaletele,benzina botezata,ungurii care se prefac ca nu stiu nici macar engleza d-apoi romana(70%inteleg romana)
austria-militienii deghizati in raceri care te provoc sa te fugaresti cu ei si apoi te opresc,viena pute la propiu la intrare (zona mihai bravu din ploiesti , lg rafinaria teleajen pute frumos pt cunoscatori),lipsa motelurilor pe autostrada
germania-urasc tirurile care intra in depasire in portiunile cu 2 benzi desi amandoua au limitatoare la 90km/h si ala de pe banda 1 nu se lasa depasit (recordul este de 14 minute dupa ce un tir bulgar s-a apucat sa depaseasca un moldovean,in final au fost opriti amandoi de polizei)
franta-nu o sa vezi francez sa depaseasca viteza legala!!!!au restrictie 50 ei merg cu 40 si tot asa!nu va caliciti pt taxa d autostrada (~55 euro de la intrare in franta pana in caen)pt ca o sa va bletemati zilele pe drumurile nationale,localitate din 10 in 10 km si ei nu au intersectie gen cruce ci numai sensuri giratorii,plus jandarmii care te pandesc dupa fiecare deal(iti dai seama din timp ca sunt acolo dupa "orga de lumini" de la ceilalti soferi de pe contrasens); caen (zona normandia) daca ajungi pe acolo dupa ora 21 iti poti face patu in masina ca sigur nu mai gasesti hotel,motel,pensiune nici macar restaurant deschis!!!am aj la 9fix,am facut un dus si eram lihniti de foame...si asa am ramas pana a doua zi smile.gif) ne-am alinat suferinta cu cate o inghetata de 6 euro 3 cupe de la o gelaterie mobila smile.gif) ;tot in zona aia nu ai sa vezi tv , internet si prin unele zone semnal la telefon
testike
Chiar m-am intors din Paris cu amintiri foarte proaspete si din pacate foarte proaste.
Mi-a facut greata in special mizeria din mijloacele de transport si din statii, aproape peste tot mirosea a urina. Intr-un compartiment am prins chiar si lichid proaspat care se deplasa inainte-inapoi, dupa cum mergea trenul. Am mers imediat in celalalt capat, dar francezii, navetisti sau ce or fi fost, stateau chiar acolo, nu pareau sa aiba o problema cu asta.
Am mai vazut si o gramada de persoane f. dubioase, cum mergeam cu carucior si bagaje si ramaneam de obicei ultimii, nu te simteai foarte bine cand treceai pe langa o gasca din asta mai colorata.. In 1-2 minute toata lumea pleca, nu mai era nimeni prin statii.
Si pe strazi si parcuri era mizerie destul de multa.

LE: Am uitat sa adaug ca si majoritatea francezilor pe care i-a vazut (pe strada, nu din turism, de la hotel sau Disneyland etc) erau nesimtiti. Cei pomeniti mai sus de stateau langa urina erau intr-un compartiment rezervat gravidelor, batranilor, copiilor sub 4 ani etc, si ar fi trebuit sa ne faca loc, dar nu s-au obosit. De foarte multe ori am stat eu sau sotia cu copilul in brate, si niciodata nu i-a oferit nimeni vreun loc. Pana ne-am obisnuit cu sistemul de transport in comun, iarasi ne-am incurcat de cateva ori (erau si cateva statii inchise), si multi la care mergeam sa-i intreb ziceau din start "non non" si dadeau din mana in semn ca "nu"..
Am mancat doar de cateva ori la restaurant, nu mi-au placut mesele de pe trotuar unde se freca toata lumea de tine si era destul de mult praf, si portiile foarte mici.

LLE: Vreau sa adaug ca nu mi-a placut nici cum se ingramadeau francezii sa urce in tren/metrou. Nici la noi nu se mai intampla chiar asa. Eu vroiam sa cobor cu caruciorul, de-abia s-au deschis usile, si deja se impingeau 4-5 persoane sa urce. blink.gif
Timp era destul, pentru ca atunci cand m-am impins si eu sa cobor, cred am calcat o persoana pe picior, si a avut cel putin vreo 10 secunde timp sa tot urle icon_mrgreen.gif .
sorin1967
In drum spre Spania am stat la un hotel in Toulon, avand cazare intermediara. La dus am primit camera super , la intors una minuscula cu paturi rupte, la aceeasi bani.
Nu ne-am certat pentru ca eram prea obositi.
La dus am fost serviti de o frantuzoaica , la intors de un chinez.
A contat mult ca am vorbit in franceza cu tipa de la receptie.
Chineza nu o stiu..... wacko.gif
BlaueCorsa
Spania (Sevilla) - mizerie, nu au scrumiere la baruri, la ora inchiderii sunt "covoare" de gunoi pe jos. Toalete jegoase cum nu vezi nici in crasmele satesti.
Vietnam (Ho Chi Minh) - strazi intregi care miros a urina, oamenii care se agata de tine oferind poze, plimbari cu scuterul etc. in speranta de a castiga un ban.
Olanda - spre deosebire de Eindhoven (care e superb), Amsterdamul e murdar. Si betivii urineaza pe unde apuca, am vazut stickere cu "niet pissen".
Turcia (Istanbul) - aglomerat, se conduce ca la nebuni. De cateva ori am vazut ciocniri intre Politie si kurzi.
Cipru (Lefkosia) - preturile biggrin.gif.
yoncv
Grecia - caldura infernala (45 grade in iunie)
Bulgaria- vamesii spagari si nesimtiti, care nu stiu sau nu vor sa vorbeasca limbi straine.
Turcia - mizerie ca la noi, aglomeratie infernala (in Istanbul am stat 45 min. sa trec podul peste Bosfor), benzina exagerat de scumpa, cafeaua nu prea buna care se servea la hotel de 5 stele; turcii, spre deosebire de greci, se gindesc doar cum sa te insele (exceptie -personalul de la hoteluri, dar si acolo bacsisul e regula)
China- poluarea din Beijing, mirosurile greu de suportat din unele zone.; vinzatorii de suveniruri prea insistenti; prea putini stiu alta limba in afara de chineza
kaspersky
Lituania - politistii care stau cu radarul in afara localitatilor, pusi pe spaga
Filipine - traficul aglomerat din cauza jeepneyurilor si tricycleurilor care misuna peste tot, opresc oriunde
Hong Kong - indienii insistenti ce sar pe tine cu tot felul de oferte de "nerefuzat"
michirec
Olanda, olandezii sunt fara 7 ani de acasa uneori, cand dau vanturi zgomotoase pe strada sau in transportul in comun, deasemeni sa nu va mirati de ragaielile care le emit in timp ce mananca sau beau bere....
b06fcn
... la fel se intampla si in Germania ... vorba aia din popor " de ce sa stric o postava de mate pentru o gura de aer?"...
In alta ordine de idei, nu-mi place deloc Italia, autostrazile sunt scumpe si prost marcate, noaptea nu prea ai ce manca, in week-end trebuie sa platesti doar cu card la pompele de benzina self-service (ma rog, si in Franta am vazut ca e la fel, in special pe Coasta de Azur, e ca la c*r*e, platesti inainte de a alimenta), semnalizarea rutiera este de toata jena, macaronarii sunt nesimtiti si ingalati...poate de aia se simt atat de bine capsunarii nostri acolo...
tkx
citind topicul pana acum incepe sa mi placa romania tongue.gif
adi_ar
Pe mine n-au surprins teutoni (si mai ales consoarte de-ale lor) cu staif care-si suflau nasul si sorbeau supa foarte zgomotos pe la restaurant!

BlaueCorsa
In unele tari (prin Asia, din cate stiu) asa e politicos - tre' sa sorbi supa cu zgomot.
Avani
Anglia, Londra - nu mi-a placut ca in trenurile ce fac legatura dintre centru si restul cartierelor, se sta cu picioarele pe sezut. Am incercat sa le mai gasesc nod in papura dar nu prea am reusit. biggrin.gif

adip
QUOTE(michirec @ 21 Jul 2009, 14:38)
Olanda, olandezii sunt fara 7 ani de acasa uneori, cand dau vanturi zgomotoase pe strada sau in transportul in comun, deasemeni sa nu va mirati de ragaielile care le emit in timp ce mananca sau beau bere....
Si indonezienii fac la fel, o fi din cauza ca au fost colonie olandeza pana la independenta? Sa vezi ce interesant te simti cand ragaie, sau se vantura langa tine, o bunaciune de prin Asia de sud-est smile.gif
kaspersky
QUOTE(adip @ 21 Jul 2009, 16:20)
Sa vezi ce interesant te simti cand ragaie, sau se vantura langa tine, o bunaciune de prin Asia de sud-est smile.gif
*


cu aroma de sambal smile.gif)
jedimisu
QUOTE(Peruschi @ 15 Jul 2009, 09:31)
Ungaria: flasuri primite pe autostradata, cand eu aveam 150 - 160 km/h doar de la masini cu numere de Romania. Nu mi s-a intamplat pana acum sa primesc flasuri de la masini cu numere de Ungaria sau de Austria...
*



Mi s-a intamplat si mie in Croatia. Romanii o fac pe smecherii si pe acolo.
La iesirea din Zagreb spre Osijek, la o parcare, cersetori si mizerie. Mai spre Ungaria, femeile de serviciu de la bude cer parale. Caini prin localitatile mai mici care umbla fara stapan, mai putini ca la noi, da' exista.

In Spania, reprosuri legate de copiii abandonati in Romania. Eu i-am spus ca nu eu i-am abandonat, da' nu m-a crezut persoana... bla bla bla.gif
driverx
QUOTE(jedimisu @ 24 Jul 2009, 21:42)
...
Eu i-am spus ca nu eu i-am abandonat, da' nu m-a crezut persoana... bla bla bla.gif
*



radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
Master01
Voiau sa ti-i puna in masina sa ii aduci in tara? Naspa, frateloo, erai mai bogat! Baftaloo! radmasa.gif
AMW
Germania - plin de politie undercover pe autobahn, au stat in spatele meu vreo 10 minute asteptand sa gresec ceva in trafic..sa depasesc viteza sau altceva..erau intr-un seria 3 bej necolat...dar eu stateam pe cruise la 130 kmph si le faceam in ciuda, oricum m-au oprit si s-au purtat cu noi ca cu ultimii infractori, nu au vrut sa imi accepte cartea de identitate si insistau pentru pasaport(m-am certat 5 minute cu ei desi aveam pasaportul in bord dar nu mi-se parea normal...daca nu il luam de acasa ce faceam?), au dat 3-4 ture in jurul masini, mi-au zis sa deschid toate geamurile de la masina ( nu aveam folie si afara erau -15 grade) si m-au tinut 20 de minute pe o bretea si ca sa ma intorc pe autostrada a trebuit sa o iau pe contrasens...dar asa au facut si ei...

Grecia - Mare grija!!! nu exista benzinari deschise noaptea. Eu am intrat in grecia la ora 12 noaptea si in doua ore am ramas fara motorina...timp in care am trecut pe langa 10-12 benzinari inchise. A trebuit sa astept pana la 6 dimineata intr-o benzinarie shell pana cand au deschis. Gresala mea ca nu am bagat din Bulgaria...dar era si mai scumpa si mai periculoasa tara...

Austria - Lipsa Wi-Fi in locurile publice, cafenele si restaurante. Lucru de neacceptat pentru o tara care se vrea dezvoltata in anul 2009. Ora de internet la un net cafe era 2.5 euro...si eram intr-o zona turistica, langa munte, langa partie....

Paris - Mai jegos decat Bucurestiul pe alocuri

America - Mult prea robotizati, cu o foarte mare frica de lege ( o respecta la sange) ghetouri mizerabile la marginile oraselor mari, drumuri jalnice si uitate de lume inter statale si ...si ei au gropi..chiar cratere uneori. Foarte multe natii adunate, in special mexicani care te exaspereaza sa cumperi de la ei...

Bulgaria - politisti spagari

Egipt - bacsisul e la putere la fel ca si mizeria in care traiesc

Turcia - Te trag in piept cu fiecare ocazie care o au, mancare foarte proasta, preturi mereu negociabile...nu mai sti care e pretul real al unui obiect acolo

Cam asta ar fi din ce imi aduc aminte, oricum experientele placute din fiecare tara enumerata mai sus sunt mult mai multe si as avea nevoie de pagini intregi sa le descriu
namidee
Germania - politia de frontiera si politia de pe autobahn, ai nostri sunt eminente cenusii pe langa ai lor

Lisabona - langa hotelul meu, in plin centrul orasului, avea unul un cocos care m-a cucurigit constant la 5 dimineata; daca reusesti sa adormi, te trezesc avioanele care decoleaza pe deasupra orasului (incepand cu in jur de 7)

Londra - metrourile inghesuite si statiile neindicate claustrofobilor

Malayezia - mizeria prezenta la tot pasul, fara ca lumea sa para deranjata in vreun fel

Elvetia - se poate cumpara vigneta pe autostrada de la 6 luni in sus (daca tin bine minte)

Italia - tiganeala la ea acasa


bolovan_ro
Domnule...vad cel mai frecvent lucru de care se plinge romanul...ca nu-i lasat sa incalce legea...natie de contravenienti.

Italia (zona Veneto)...umezeala...dupa ce am ajuns in RO...la 39.5 grade...m-am smtit de 1000 ori mai bine decit acolo la 29 grade.
Italia: 90% nu stiu alta limba decit Italiana...si nu ca-s fite...pur si simplu nu stiu...(incuiati)
Ungaria: Subit uita limba engleza/romana - multi stiu romana sau engleza...dar in momnetul in care te aud ca vorbesti romana...au brusc amnezie.
Ungaria: romanii pe strazi - fac nota discordanta...era sa fiu lovit de un idiot cu numere de NT...a depasit coloana de 5 tiruri...in curba...noroc ca am reusit sa opresc la timp (si eu si tirurile...idiotul a trecut la aprox 50-80 cm de mine).
Serbia: drumurile...cam multe nereparate dupa razbel. Starea de decadere.
Austria/Viena...scump domnule scump sa-ti parchez rabla undeva in apropiere de oras (la fel si in Venetia - Italia).
Mihai 90
din ce scrieti,s-ar parea ca romania e raiul pe pamant si popoare precum nemtii,frantuzii,etc sunt niste inapoiati mai rau ca africanii. radmasa.gif iar noi vreo civilizatie superioara
mie nu mi-a placut in ungaria ca se invecineaza cu romania,iar la romani nu mi-a placut moldova,muntenia si oltenia,satele,drumurile si casele tip hangar de neam-prost.ardealul e ceva mai placut ochilor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.