Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: consola centrala
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
1ustyn
Sunt sigur ca s-a mai discutat pe forum despre asta, asa ca rog adminii sa ma scuze.Vreau sa-mi fac o consola centrala pentru dacia mea si caut niste poze.Cat mai multe poze:D.Multumesc anticipat!
B-84-DPD
foloseste search. gasesti sigur poze
iuliano_smile
QUOTE(B-84-DPD @ 19 Jul 2009, 20:07)
foloseste search.  gasesti sigur poze
*


Eu am gasit si a fost la departare de 2 .............. clickuri radmasa.gif
QUOTE(SiloS @ 16 Dec 2005, 22:08)
Am facut acest topic in speranta ca astfel ii pot ajuta pe cei care nu intra pe forum prea des , pentru cei care nu au un cont pe daciaclub.ro si pentru cine mai are nevoie smile.gif .
vA ROG FRUMOS CITITI CU ATENTIE SI NU DESCHIDETI TOPICURI "REPETITIVE" smile.gif


consola centrala : http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=18956

*





1ustyn
"Eu am gasit si a fost la departare de 2 .............. clickuri"


1.eu cer poze dar cine intelege...
2.Daca vroiai sa faci misto, trebuia sa pui 2-ul dupa "............."
iuliano_smile
QUOTE(1ustyn @ 20 Jul 2009, 06:38)
"Eu am gasit si a fost la departare de 2 .............. clickuri"
1.eu cer poze dar cine intelege...
2.Daca vroiai sa faci misto, trebuia sa pui 2-ul dupa "............."
*


Si vrei sa spui ca nu sunt poze? blink.gif
1ustyn
Am vazut si eu pozele alea inainte sa deschid topicul.Eu vreau altceva fata de alea.
radu_
uite aici niste poza, nu is dacii da macar sa ai inspiratie
sau mai ii varianta cu bordu cn care are deja consola centrala, + o prelungite pana intre scaune si ii super
iuliano_smile
QUOTE(1ustyn @ 20 Jul 2009, 13:18)
Am vazut si eu pozele alea inainte sa deschid topicul.Eu vreau altceva  fata de alea.
*


Sory frate atunci peacefingers.gif .
1ustyn
am pe masina bord dela cn3 fara consola centrala.Ma gandeam sa fac ceva care sa includa si torbedoul ala pe care il are masina, si sa continue pana intre scaune.
Mr_Devil83
de obicei masinile care au consola aia lunga pana in scaune o au pt ca in ea ascund niste furci foarte complexe la cutia de viteze. Dacia are un levier.

Las-o standard, pare mai spatioasa biggrin.gif
andreigame
sau cum fac eu.....iei o consola de golf I in caz de nu gasesti de renault 12 si ti-o faci cum vrei tu:D
Mr_Devil83
de ce ai pune o consola de la o masina mult sub ca reno12 si la aspect si la motor?
1ustyn
Consola de golf 1 nu-mi place, nici cea de r12.Eu vroiam sa vad ceva poze cu console facute de voi nu deastea modificate...daca as fi vrut sa pun o consola de la alta masina as fi ales un audi a4 dar era mai scumpa consola decat masina.



Inca o chestie am dat pe masina 5 milioane.Nu investesc acum in console.Daca imi dadeati o idee cu ceva homemade era ff bine.Multumesc!
iuliano_smile
QUOTE(1ustyn @ 26 Jul 2009, 16:10)
Consola de golf 1 nu-mi place, nici cea de r12.Eu vroiam sa vad ceva poze cu console facute de voi nu deastea modificate...daca as fi vrut sa pun o consola de la alta masina as fi ales un audi a4 dar era mai scumpa consola decat masina.
Inca o chestie am dat pe masina 5 milioane.Nu investesc acum in console.Daca imi dadeati o idee cu ceva homemade era ff bine.Multumesc!
*


Pai hai sa-ti zic eu ideea mea, in curand montata pe un bord scoica.
Consola o sa o fac din lemn, incepand de sus de la bord si terminand pana la pasagerii din spate. Acum primul "rand" ai putea sa il pui cu instrumentele(ceasuri):stanga temperatura motor, mijloc ceas,dreapta presiune ulei. Al doilea rand casetofonu, deoarece nu prea as vrea sa imi iau ochii de la drum doar ca sa ma intind pana la mama a ..... sa dau mai tare. Dupa aceea, nu ar strica 2aeratoare, cu o aeroterma suplimentara, utilizata doar ca sa faci cald repede, apoi oprind-o si folosind instalatia de masina. Pe al 4-lea rand ai putea sa faci un mini torpedou, cu locas unde sati pui telefonu si sa stea bine si un loc pentru alte minunatii. Apoi perpendicular pe caroserie,cum ar veni, o scrumiera,si un suport de pahar iar la mijloc o bricheta pusa pe plus permanent.
Pe urma in spate la pasageri, o bricheta+ 2 suportele de cafea.
Mr_Devil83
voi chiar aveti mult timp liber nu-i asa?
catalin7070
consola
Lucian MC
Am gasit una de aia la dezm azi (Vroia 10 lei pe ea:)))
Ontopic
Daca vreti sa va faceti intradevar console facetile din materiale cum trebuie nu lemn:))
Eu lucrez la o consola din fibra de sticla cu multe lucruri bagate pe ea
sqr12002
NU PUI SI TU CEVA POZE EVENTUAL SCHITA SA NE FACEM SI NOI O IDEE SAU POATE SA SI FURAM PUTIN ..... smile.gif SI EU SUNT IN CAUTARE DE O CONSOLA
DragosBran
nu incurca consola aia la spatiu de picioare sau atunci cand... esti cu o fata in masina ? tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.