Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Avem viata in sange....
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Tince1290
o campanie pentru colectare de donatori smile.gif

http://formular.stirileprotv.ro/
corbex
Am o colega careia i-a murit baiatul la 21 de ani, de cancer. In timpul tratamentelor pe care le-a suportat, a avut, adesea, nevoie de transfuzii. Ei bine, NICIODATA singele nu era disponibil decit dupa transferul unei bancnote de 100 de lei.
Deci eu am viata in singe si trebuie s-o donez pentru ca porcii astia s-o vinda ! La poolivara!

Exact asta e si tema tatm-tam-ului care se face vis a vis de refuzul citadinilor de a accepta donarea e organe. Eu donez rinichi pe care dom' doctor il vinde cu multe zeci de mii de euro. Asta inseamna ca un bolnav sarac nu va primi in vecii vecilor un organ. Asta inseamna ca primitorul are (traba lui cum) bani. Pai daca-i are, sa-i dea donatorului, ca ala-i reda viata, nu nemernicului de macelar !

Daca domnii doctor vor bani, sa-si doneze singele si organele proprii !
nairam
In caz ca nu sti: daca vrei sa spui ca vinzi un rinichi si anume rinichiul TAU propriu si personal...... VEI FI ARESTAT SI CONDAMNAT pentru trafic de organe ... ale tale.... Da daca te duci la doctor... iti face el rost de ... orice..... de la un "donator".... dar pe bani multi ....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.