Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ceva probleme Lumini faruri
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
Lucian MC
Ieri am tras un pic mai tare de blocul de lumini de la masina si nu mi se mai aprind farurile,Au ramas blocate pe pozitie,releele is noi de abia schimbate,masa cum trebuie,Si culmea e ca numai un releu din cele 4 care le are masina mea functioneaza...restul nu mai vor sa mearga ,Pe bord imi arata schimbarea de la faza scurta la lunga da farurile nu se aprind
Detin o masina cu 4 faruri Dacia Sport
Oare sa schimb blocul de lumini ?Totusi am patit asa ceva da nu imi mai arata pe bord schimbarea fazei masinii de la scurta la lunga....
Sorin_18
blocul de lumini,incearca sa il repari sau daca nu te pricepi mai bine cumpara altu
Lucian MC
Oare cat e unul nou ca sa nu apelez la dezmembrari
Sorin_18
unul bun ajunge la 70-80 ron dar gasesti si mai ieftin pe la 35 lei etc,dar decat sa iei unul ieftin mai bine iti cumperi o lanterna.
vdaniel
mai sunt si electriciene auto care desfac, si daca se poate repara vechiul bloc de lumini
Lucian MC
Nu se poate repara credema ca il reparam,E rupt plasticul care comuta de pe pozitie pe faza scurta sau lunga ,plasticul ala care vine in capatul manetei jos....
Sorin_18
zici de plasticul alb?se poate inlocui daca ai un bloc de lumini stricat
Lucian MC
Nu mai am un bloc de lumini cu care sa fac transplant...
asta e de acum
am vorbit cu unul de aici care dezmembreaza o masina sa imi trimita blocul de lumini
15 lei nu e o avere mai bine astept
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.