Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Unde sint posturile?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
diaconuliviu
http://www.daciaclub.ro/Recall-uri-page-2-t136601-s30.html

Am postat acolo oarece referitor la inversul titlului (recall). Oare, de ce se sterg postarile care "se opun" maretului producator "national"? A fost cumparat forumul de ei?
aphophis
probabil pentru ca moderatorii vor ca acest topic sa fie doar de informare, nu de discutii
R19/16v
diaconuliviu eu ti-am sters posturile daca-mi aduc aminte bine si am facut-o pentru ca te tot plangeai de un RCD pe care nu ti-l schimba reno. Dupa cum ti-a spus si apophis, topicul respectiv este un topic de informare asupra recallurilor oficiale, nu de discutii asupra recallurilor pe care le considerati voi necesare.

Daca vrei sa vorbesti despre RCD tau esti liber s-o faci intr-o arie tehnica a forumului.
loganfan2008
s-a cam intors placa; se pare c-ai uitat ce faceai tu cand ai fost moderator nono.gif

slap.gif exact cum a zis si aphophis, topicul respectiv este doar de informare, nu de discutii
diaconuliviu
QUOTE(R19/16v @ 1 Aug 2009, 00:58)
diaconuliviu eu ti-am sters posturile daca-mi aduc aminte bine si am facut-o pentru ca te tot plangeai de un RCD pe care nu ti-l schimba reno. Dupa cum ti-a spus si apophis, topicul respectiv este un topic de informare asupra recallurilor oficiale, nu de discutii asupra recallurilor pe care le considerati voi necesare.

Daca vrei sa vorbesti despre RCD tau esti liber s-o faci intr-o arie tehnica a forumului.
*




1. Ia de te uita matale de la postul #30, alea sint info sau discutii?
A, am inteles, e ca si cu politaii care amendeaza soferi si n-au treaba cu carutasii...
2. Nu am spus deloc ca nu-mi schimba reno ci ca n-a facut recall (pt ca acel model rcd descarca bateria) contrar a ce se intimpla la o firma civilizata.

QUOTE(loganfan2008 @ 1 Aug 2009, 11:39)
1. s-a cam intors placa; se pare c-ai uitat ce faceai tu cand ai fost moderator  nono.gif 

2. slap.gif exact cum a zis si aphophis,  topicul respectiv este doar de informare, nu de discutii
*


1. Alou, esti un adevarat parlamentar/potentat, tipic roman (probabil astia ca tine vor ajunge acolo si vor motiva apucaturile la fel, precum udrea): "da tu cum faceai, da' ala cum a cheltuit banii?". Poate am gresit, poate ba, nu e un motiv ca altii sa gafeze sau sa faca cumva "pt ca si ala a facut"....
2. Dap, vaz acele posturi de la 30...
fory
si mie mi-se mai sterg topicurile de la bursa si nu inteleg dc...
AlexV
UP mai repede de 24 de ore, citeste regulamentul de la bursa si avertizarile date de moderatori. ai doua pentru asta.
fory
blush.gif mi-am cerut scuze moderatorului pentru asta...eram obisnuit ca pe alte forumuri sa dau in zile diferite...
R19/16v
@diaconuliviu apasa pe user posted image te rog acolo unde consideri ca postul este offtopic si, daca ai dpretate, acelasi tratament va fi aplicat si acelui post.
diaconuliviu
Ete, vax, scuzati expresia, nu asta e rolul moderatorului? EL ar trebui sa decida identic pentru toate posturile. Se pare ca al meu a fost insa vinat...nu si restul..
In fine, nu conteaza, si-asa reno nu se impiedica de niste bieti posesori de cdplayere..
cmandrei
Da da precis, cineva iti vaneaza posturile ... haide no' sa fim seriosi .
adip
QUOTE(diaconuliviu @ 3 Aug 2009, 14:37)
Nu am spus deloc ca nu-mi schimba reno ci ca n-a facut recall (pt ca acel model rcd descarca bateria) contrar a ce se intimpla la o firma civilizata.
Daca producatorul nu face rechemari inseamna ca problema nu exista, sau ca nu e demna de o rechemare.
diaconuliviu
Asta ca asa spune cine?

Cel de la service stia ca asa fac mai multe la exact acel tip de CDPlayer: mentin electronica bordului sub tensiune, descarcind bateria. Si schimba acel CDplayer cu un altul de alt tip.
Adica toti posesorii de CDPlayer de tipul ala nu-s demni de bagat in seama.
dbx
negasind (neputand, am incercat:http://www.reno.ro/suport) alta modalitate de a ma lamuri cineva competent de ce nu au fost acceptate 3 posturi (3 pentru ca nu am realizat imediat ca de fapt sint "cenzurate" fara a fi anuntat de ce, presupunand ca este o eroare de incepator ar fi fostnevoie de oares'ce lamuriri!!!) in care vina ar fi (banuiesc!!!) ca mentionez un dealer Renault care nu se comporta tocmai cinstit. topicul cu pricina : http://www.reno.ro/-VAND-Renault-Megane-1-Sedan-t155893.html .
pe de alta parte nu inteleg afirmatia din regulament: "In afara de titulaturile Membru Incepator, Membru si Membru Autentic nu se face nici o distinctie intre cei cu post-uri multe si cei cu post-uri putine." , pe cuvantul vostru ? ... si atunci de ce nu pot trimite PM, cred ca mi-ar fi fost foarte util pentru a nu spala rufele in public.
postez aici deoarece titlul este cel mai apropiat de problema mea!!! mentionez, sper, totul, pentru a nu fi sters fara motiv real!
hellcat
Cele 3 posturi sunt de fapt 2. Ok, daca vrei ca informatia sa fie folositoare nu te intinde la discutii la Bursa, pe topicul cuiva care vinde o masina!
Avem o sectiune despre dealeri, unde poti informa membrii acestui forum despre experientele traite.
Faptul ca ti-au fost sterse cele 2 postari fara a fi avertizat cred ca e suficient.
Citeste te rog si regulamentul sectiunii Bursa!
Iar membrii incepatori nu pot trimite pm pana nu au 25 de postari - e una din reglemantarile forumului.

Si...foloseste te rog (probabil ti-a scapat) butonul/functia REPORT unde poti spala rufe.
R19/16v
QUOTE(dbx)
alexx830 ai luat cumva masina de la IPSO ? acu ceva vreme am vizionat si eu una cu ceva probleme ascunse cu grija de cei de acolo !!! a "uita" sa mentionezi ca masina a avut incidente mi se pare un JEG de atitudine. masina la care ma refer avea tot in jur de 80.000, insa volanul tocit , nuca schimbatorului la fel, zgarieturi pe cam toate componentele caroseriei tradau mult peste km declarati. am ajuns sa optez pt un diesel 1,9 dci 2003 cu 55000 reali ! cu 3750E .
St masina arata foarte bine, consumul cam asta e, bafta la vanzare.


Ia citeste mataluta regulamentul de la bursa si zi merci ca doar ti-am sters postul.
dbx
in primul rand era un mesaj indreptat mai mult catre userul alexx830 care este posibil sa fi luat tocmai acea masina la care incercam sa ma refer, apoi, sa zicem,un free UP pentru St, mai precis pentru masina lui(sper ca nu asta era problema!).
cat priveste PM ... hai sa fim logici, si nu este vorba de lipsa de bun simt ori de vr'un aer de superioritate (observ ca intre timp sant "drastic" corectat, sper sa nu deranjeze foarte tare si acest post deoarece nu exista nici o urma de rea intentie), am aflat de cele 25 de posturi necesare, intrebarea era alta, si se referea strict la citatul din regulamentul acestui forum, coroborat cu "sfatul" : "Nu se incurajeaza sub nici o forma goana dupa post-uri" !?! credeti ca ajuta forumului atitudinea asta autoritara?
... multumesc pentru intelegere
R19/16v
1. Mesajele pentru alexx830 nu au ce cauta in threadul de vanzare al altcuiva
2. Free up-urile nu se accepta aici, mai ales ca threadul lui ST e sticky
3. Limitarea la 25 de posturi e o masura anti-spam.
cj98czh
Nu citesti regulamentul.... dar sari la gatul moderatorilor..... hmmm.. biggrin.gif
dbx
R19/16v multam de precizari, o sa ma "chinui" sa fac cele 25 de posturi...

cj98czh asta-i inteles ? nedumerire.gif
adip
QUOTE(dbx @ 20 Oct 2009, 22:20)
o sa ma "chinui" sa fac cele 25 de posturi...
Iti recomand sa folosesti sectiunea video, daca vii cu comentarii la obiect - gen "tare", "ce misto", "hahaha, bestial" - poti aduna imediat numarul necesar de posturi fara a fi acuzat ca esti offtopic, cel mult ca alergi dupa posturi smile.gif
Sau ne putem certa pe subiectul asta pana faci 25 wink.gif
vijelie
Sau ajunge moderator, mai stii?
AlexV
dbx, nu e cazul sa te mai chinui, acum poti sa trimit pm.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.