Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Imi schimb arcurile
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
iwantthekeyhole
A venit momentul sa schimb si arcurile (sunt cam obosite dupa 34 de ani) si din cate am inteles am doua optiuni:

-de uzina - in jur de 650lei
-de altcineva - in jur de 400lei

daca ati avut experiente cu ambele, postatile aici, ca sa stiu ce sa aleg.
multumesc.
argon
nu exista arcuri de uzina, sunt de Compa Sibiu, restul is rebuturi.
ydaniel
recomand NUMAI de krupp compa arcuri sibiu!
sunt in niste cutii gri cu scris albastru.
costa cam 70-90lei/buc.
NU lua turcisme/poloneze/asam...
iwantthekeyhole
puteti sa-mi recomandati si un magazin?
se pare ca cel de la care obisnuiam sa iau piese are adaosul foarte mare la arcuri de vreme ce un arc fata e 160lei.
ydaniel
esti din constanta?
iwantthekeyhole
momentan sunt in bucuresti, dar pot fi si din constanta smile.gif
kog
deci un set de arcuri bune ajunge la ~350 lei... Tre sa ma pregatesc si eu pentru o astfel de investitie
talibanu83
e vorba de arcuri de berlina aici?
TonY72
QUOTE(iwantthekeyhole @ 31 Jul 2009, 08:15)
A venit momentul sa schimb si arcurile (sunt cam obosite dupa 34 de ani) si din cate am inteles am doua optiuni:

-de uzina - in jur de 650lei
-de altcineva - in jur de 400lei

daca ati avut experiente cu ambele, postatile aici, ca sa stiu ce sa aleg.
multumesc.
*


eu i-am pus de la dezmembrari ,(pe probate si pe luate) si de un an sta pe ele fara sa se lase .... cred ca le-am nimerit bune.. iar cele lasate de pe fata le-am pus pe spate , este putin mai batoasa (nu am taiat din ele pt ca erau destul de moi)....si nu m-au costat decat 60ron perechea....asta daca ai incredere in magazinul de dezmembrari...
Am o cunostinta care si-a pus noi si le regreta pe alea vechi... plange.gif
sechi
Sunt absolut de acord cu TonY72. Indiferent de cine sunt facute, cele actuale noi au marea calitate de a se decali dupa maxim 1 an.
iwantthekeyhole
Totusi la dezmembrari nu gasesti arcuri mai noi de 10 ani, si evident nu mai sunt ca noi, in plus trebuie sa ai si noroc, ca nu stii ce gasesti.
Cred totusi ca optez pentru unele noi
talibanu83
are je o pereche de arcuri taman bune pt fatza , garantat , st pereche dupa masina nu st separate sa zici ca ar avea elasticitate diferita si ar fi obosite diferit .

si mai am o pereche pt spate , cele din poza de nova spate, st mult mai scurte ca cele de berlina (mai scutesti cateva kile) si mult mai tari. cool.gif parfum de arcuri

de vanzare blush.gif
TonY72
QUOTE(iwantthekeyhole @ 31 Jul 2009, 23:07)
Totusi la dezmembrari nu gasesti arcuri mai noi de 10 ani, si evident nu mai sunt ca noi, in plus trebuie sa ai si noroc, ca nu stii ce gasesti.
Cred totusi ca optez pentru unele noi
*


Sa ne spui ce arcuri noi ai pus ....sa masori ce garda ai la o saptamana dupa ce le-ai pus si vom avea rabdare cateva luni ...sa ne spui cum s-au comportat.... rolleyes.gif si daca vrei comparam de pe masina mea sau ale lui Sechi blush.gif macar sa nu plangem ca avem tot d'alea vechi...!
adrian.petrov
Pentru "iwantthekeyhole", gata ti-ai rezolvat problema cum a fost.
Toate bune.
razvan32
arcuri de sibiu
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.