Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rog dezacvtivare cont
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Probleme forum > Probleme administrative
Motreanu Sorin
Rog dezactivarea contului
pastrama
Ok, rezolvat.
sorin1983
Si mai dau si eu un rand blink.gif
fost membru
Rog si eu un administrator sa ma ajute. Nu stiu exact ce vreau ca imi este ceva putin neclar.
Privind regulamentul:

" Nu se accepta clonele . Nu se considera o clona un nou cont facut de un user al carui vechi cont a fost sters. Daca un user este restrictionat (ban, banned) si creeaza un cont pe care il foloseste pentru a ocoli respectiva sanctiune, ambele conturi vor fi banate si ip-ul va fi blocat. "

Deduc ca un cont poate fi sters. Numai ca undeva pe forum citeam ca nu se pot sterge conturile pentru ca ar ramane postarile fara initiator, pierzandu-si oarecum sensul. (nu postarea, topicul)

Eu urmeaza sa parasesc forumul si sa ma reinregistrez sub alt pseudonim si din cu totul alta locatie (implicit alt ISP, ip....bla bla) , m-am gandit eu, (prin corectitudinea ce cred ca ma caracterizeaza) ca ar fi bine sa rog sa mi se stearga contul....sau sa se faca ceva (de pilda sa se ia nota) ca nu prea doresc sa ma aflu in "ilegalitate" atunci cand ma voi inregistra.

Mentiune: nu voi avea nici o legatura cu "fost membru" sau cu ...... si nu voi spune nimanui cine sunt.

Fac asta ca o datorie de onoare mentionand si laudandu-ma in acelasi timp, in atatia ani de folosire crancena a DC (toamna 2005), am luat un singur warn de la Al (intr-un moment de ratacire, al dansului.....sau al meu nedumerire.gif ) Multumesc pe aceasta cale tuturor moderatorilor (unora mai mult, altora mai putin) pentru intelegerea acordata. worship.gif

Rezumat: ma voi reinregistra ...in viitor si .... cam atat...in rest ....... nu mai conteaza.

adi_ar
unsure.gif
Foarte complicat, pentru mine!
StefanT
Si eu am o clona 10561582.gif
L!nuX
unii sunt mai catolici decat papa smile.gif

DragosP
Măi dragă, da' de ce de fiecare dată când te muți tre' să-ți schimbi userul? Ăsta de acum sau cel de dinainte, ce au/ce vor avea?
vis-a-vis
QUOTE(fost membru @ 28 Mar 2010, 11:58)
Rog si eu un administrator sa ma ajute. Nu stiu exact ce vreau ca imi este ceva putin neclar.
Privind regulamentul:

" Nu se accepta clonele . Nu se considera o clona un nou cont facut de un user al carui vechi cont a fost sters. Daca un user este restrictionat (ban, banned) si creeaza un cont pe care il foloseste pentru a ocoli respectiva sanctiune, ambele conturi vor fi banate si ip-ul va fi blocat. "

Deduc  ca  un cont poate fi sters. Numai ca undeva pe forum citeam ca nu se pot sterge conturile pentru ca ar ramane postarile fara initiator, pierzandu-si oarecum sensul. (nu postarea, topicul)

Eu urmeaza sa parasesc forumul si sa ma reinregistrez sub alt pseudonim si din cu totul alta locatie (implicit alt ISP, ip....bla bla) , m-am gandit eu, (prin corectitudinea ce cred ca ma caracterizeaza) ca ar fi bine sa rog sa mi se stearga contul....sau sa se faca ceva (de pilda sa se ia nota) ca nu prea doresc sa ma aflu in "ilegalitate" atunci cand ma voi inregistra.

Mentiune: nu voi avea nici o legatura cu "fost membru" sau cu ...... si nu voi spune nimanui cine sunt.

Fac asta ca o datorie de onoare mentionand si laudandu-ma in acelasi timp, in atatia ani de folosire crancena a DC (toamna 2005), am luat un singur warn de la Al (intr-un moment de ratacire, al dansului.....sau al meu  nedumerire.gif  )  Multumesc pe aceasta cale tuturor moderatorilor (unora mai mult, altora mai putin) pentru intelegerea acordata.  worship.gif 

Rezumat: ma voi reinregistra ...in viitor si .... cam atat...in rest ....... nu  mai conteaza.
*

Daca o aveai pe coloana, verticala... ai fi spus ce nick ai mai avut si ai fi cerut combinarea posturilor de pe cele doua conturi. Asa nu spui decat ca vei incalca din nou regulamentul cu buna stiinta si cu alte cuvinte te cam doare-n pix.
Ce sa zic, la faza asta ai fost penibil...
Serje
Pai trebuia sa ne anunte cumva ca se muta ... nu? Ce rost are sa te muti daca nu urlii in gura mare ...
fost membru
Nu pot sa zic decat radmasa.gif verti-calule.

vis-a-vis
user posted image

Hai ca-ti raspund aici.
Nu sunt un exemplu de civilizatie, dar macar eu nu m-ascund dupa deget, incercand sa par altfel...
fost membru
Mai ai ceva de zis? Ca ma napadeste plansul... plange.gif
vis-a-vis
Doar ca, prin acest gest ne arati ca ti-e rusine de tine.
Te muti iar la Tulcea?
IRONICK
QUOTE(vis-a-vis @ 28 Mar 2010, 18:42)
Daca o aveai pe coloana, verticala... ai fi spus ce nick ai mai avut
*
Ceva cu "logan1.5dci" daca imi aduc bine aminte a avut.
fost membru
Recunosc, sunt rusinat de comportamentul meu, sunt prea retinut. De multe ori am fost prea retinut si pe forum si in viata reala. Dar pe dedesubt zace un coleric. wink.gif
Andy_ACS
Daca aveai ceva sa ii zici lui vis-a-vis trebuia sa ii spui pe topic si nu sa il jignesti prin PM. Nu ai procedat corect. Urat te-ai exprimat, sincer.
Legat de problema ta - cred ca regulamentul in forma lui actuala interzice sa iti faci un nou cont cat timp vechiul cont poate fi inca folosit (nu a fost sters).
In prisma acestei afirmatii crearea altui cont de catre tine e impotriva literei si spiritului regulamentului.
Daca iti e rusine de ce ai postat cu acest user si vrei un 'fresh start 'iti inteleg dorinta de a schimba userul, daca nu poti sa il pastrezi pe asta. Daca nu ti-ar conveni nicknbame-ul ai putea ruga sa fie schimbat, au mai fost cazuri.

Bafta!
vis-a-vis
A... nu ma simt jignit cu nimic smile.gif
fost membru
Ai pielea groasa d-aia. SMS ma!

Andy_ACS @ si restul colegilor, va rog gasiti-mi macar una din postarile lui Logan1.5dci sau fost membru de care sa-mi fie rusine. Ce ar putea fi asa de rusinos?
Andy_ACS
Eu nu stiu, pe mine nu m-ai suparat cu nimic.
Doar ca nu imi pot imagina un motiv intemeiat pentru care doresti sa pleci de la 0. Singura explicatie ar fi asta.
Chiar asa, de ce nu iti mai place contul asta? Ai putea sa ii schimbi nickname-ul daca nu iti mai convine, nu ar fi necesar sa faci altul.

Bafta!
fost membru
Am sa-ti raspund cu un citat, lasa-mi te rog 3 minute sa caut, sa nu zica vizaviu' ca am fabricat acum .

In mod normal, schimbam la 1000 de postari dar partea cu RIon si analfabetul (care a iesit la suprafata cu ocazia topicului "Mi-a luat permisu de conducere") a fost o boala pentru mine......si inca mai este..de aia vreau sa scap de pseudonimul asta mai devreme.

Tot scormonind ....ce am gasit.... :

QUOTE(logan1.5dci @ 28 May 2008, 20:22)
Eu intru pe un singur forum , acesta !

Sunt analfabet , dupa spusele unui fost moderator de pe aici , iar in opinia altuia ,eu incepatorul sunt capra riioasa . Asta-i viata , exista pe lumea asta tot felul de oameni . Asa ca uneori , cind bat cimpii , nu va suparati pe mine , se datoreaza lipsei de cultura . Fac totusi eforturi sa ma ridic la nivelul vostru .
*



Cred ca se vede e boala veche...

Continui sa caut motivul......dureaza mai mult....spuneam undeva ca imi schimb pseudonimul pentru a-mi pastra anonimitatea. Totusi cu acest ultim cont am facut o greseala, dintr-un motiv pe care nu-l mai tin minte acum, am fost nevoit sa-i spun lu' hruba cine sunt si el nu si-a tinut gura. In rest multi stiau dar ocoleau subiectul. smile.gif

Am gasit:
QUOTE(logan1.5dci @ 20 May 2008, 09:19)
...............
Pentru restul prefer sa ramin anonim , poate ma recunoaste cineva si nu trebuie sa stie ce am facut eu la masina , ce alarma am , ce obiceiuri am etc , date ce ar putea sa fie folosite pentru a-mi face rau .
Poate unul pe care l-am suparat (fara intentie) pe aici imi scrie pe masina cu cheia "Boule"


*



In viata reala imi aleg cu atentie prietenii , pe forum am impresia ca nu se prea poate, din acest motiv doresc sa fiu anonim. In decursul postarilor, mai scapam diferite date ce pot fi folosite la identificarea noastra. De aia la 1000 de postari schimb.
De vreme ce nu am creat un nou cont (clona) pentru a ocoli vreo banare, deci nu am fost un user indisciplinat, nu cred ca au ceva impotriva gazdele. Mentionez: nu cred, urmeaza poate si o parere a adminilor, asta daca doresc sa si-o exprime...in scris...ca si-o pot exprima si tacit.

Referitor la vis ...ce seamana aia culege. wink.gif
cj98czh
Eu am impresia ca ai nevoie de un psiholog...
fost membru
Ai dreptate. Am. Tie cum iti mai merge in politie?
l@u
QUOTE(cj98czh @ 28 Mar 2010, 20:41)
Eu am impresia ca ai nevoie de un psiholog...
*



Bingo !!!
AlexV
pentru moment s-a luat la cunostinta. discutiile in continuare sunt inutile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.