Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: reglaj weber dublu corp
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Probleme tehnice - Dacia Clasic
ovicata
salut pe toata lumea!Mi-am montat pe dacia mea un weber 32 dir indice 98 si nu stiu prea bine sa il reglez.Cunoasteti voi pe cineva in timisoara care se pricepe la reglat carburatoare dublu corp.Mentionez ca am un consum de 9,3l/100 in afara orasului,cu o viteza de 90km/h si cu trei persoane in masina.Multumesc anticipat. wink.gif
deceneu32
Cauta un stand pentru reglat carburatoare.In Timisoara nu stiu ce sa-ti recomand.Era la CARFIL-Brasov dar s-a inchis.Acolo se duceau toti oltcitistii care aveau probleme cu carburile lor dublucorp.Mai nou se duc la ETAX in Bucuresti.Detalii mai multe nu pot sa-ti dau,intra pe forumul oltcitistilor.
danut 69-71
QUOTE(ovicata @ 4 Aug 2009, 19:51)
salut pe toata lumea!Mi-am montat pe dacia mea un weber 32 dir indice 98 si nu stiu prea bine sa il reglez.Cunoasteti voi pe cineva in timisoara care se pricepe la reglat carburatoare dublu  corp.Mentionez ca am un consum de 9,3l/100 in afara orasului,cu o viteza de 90km/h si cu trei persoane in masina.Multumesc anticipat. wink.gif
*


Cam mare consum la 90/h , unde de regula este consumul optim . Prima data trebuie sa-l desfaci sa vezi sa nu fie ceva infundat , decalibrat ,reglarea nivelului , dupa care poti sa mergi la orice statie de ITP si iti regleaza aprinderea cu tot cu carburator (sa nu fie amestecul prea bogat sau prea sarac ).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.